Nie pomógł prezes. Nie pomogły obiecanki

Nie pomógł prezes. Nie pomogły obiecanki

Rzeszowianie podjęli decyzję i oddali miasto kandydatowi opozycji, Konradowi Fijołkowi.

Wygrał w wielkim stylu. Swój głos oddało na niego 56,51% mieszkańców Rzeszowa, dzięki czemu wybory zostały rozstrzygnięte w I turze.

Kandydatka PiS, Ewa Leniart zdobyła poparcie na poziomie 23,62%, Marcina Warchoła, człowieka Solidarnej Polski i Porozumienia, poparło 10,72%, a Grzegorza Brauna z Konfederacji 9,15%.

Frekwencja wyborcza wyniosła 54%.

Przypomnijmy, wybory w Rzeszowie miały mieć też duże znaczenie symboliczne dla obozu władzy. Zwycięstwo ich kandydatki miało być dowodem na poparcie polityki PiS i akceptację społeczną dla działań tej partii, dobrym zwiastunem na przyszłość, pewną gwarancją, że wybory parlamentarne i zwycięstwo PiS to będzie właściwie pikuś, a tu …klapa.

Myślę, że ta porażka ma bardzo gorzki smak, ale i jestem przekonana, że Kaczyński i jego ludzie znajdą mnóstwo powodów przegranej wszędzie, ale nie u siebie. Znowu będą rozpowszechniane teorie spiskowe, a przecież sprawa jest jasna.

Chwilowo koledzy partyjni pani Leniart milczą zszokowani i nawet TVP Info przez ponad pół godziny nie potrafiło podać informacji o wyborach w Rzeszowie swoim widzom, omijając ten temat szerokim łukiem.

Wygrał Konrad Fijołek, bo Rzeszowianie nie dali się omamić. Po prawie 6 latach rządów PiS, świetnie wiedzą, co partia rządząca sobą reprezentuje i wyraźnie pokazali, że nie kupują prezesa i jego ludzi.

Wygrał Konrad Fijołek, bo tym razem opozycja podjęła jedyną słuszną decyzję i wspólnie postawiła właśnie na niego. Wybrała jednego kandydata, pokazując, że faktycznie…tylko zgoda buduje. Tylko zgoda jest szansą, by pokonać PiS.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Brawo Rzeszowianie!

Witaj Rzeszowie w gronie wolnych miast!

Tamara Olszewska

Źródło: radizoet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
14 czerwca 2021 07:53

Oj tam ,oj tam zrobi się reasumpcję i po sprawie bo przecież „organizacje pozarządowe zwracały uwagę na fakt że wybory zostały przesunięte z maja na czerwiec co może mieć wpływ na wynik” a ponieważ wynik jest jaki jest to pisuary będą stawać na uszach żeby sprawę „odkręcić” bo ta mafia nie umie przegrywać . Krótko mówiąc PiSowcy sami się zakiwali 🙂

Last edited 3 miesięcy temu by daroo
Marek
Marek
14 czerwca 2021 09:16

Rzeszowianie okazali się bardzo rozsądnymi obywatelami , zamiast wybrać „przywiezionego w teczce partyjnego politruka” wybrali mieszkańca miasta i samorządowca. I tak być powinno. To że centralna władza, będzie prezydentowi Fijałkowi robić czarny piar , to normalne. Ale mądrzy ludzie fakty od propagandy potrafią odróżnić.
Gratulacje dla Rzeszowian za mądry wybór

Jacek Doliński
Jacek Doliński
14 czerwca 2021 11:13

Ciekawe, ile są warte czeki Warchoła z Funduszu Sprawiedliwości, tak hojnie rozdawane podczas kampanii wyborczej? Czy tyle, co karton na którym zostały namalowane? Rzeszowianie, sprawdźcie to!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
14 czerwca 2021 12:26

Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale oby był to dobry znak. Pozdrowienia dla Rzeszowian.

Marek
Marek
14 czerwca 2021 13:56

Nie chcieli obietnicy marchewki to dostaną teraz realny kij. Metodę przetestowali w Niepołomicach i jak będzie potrzeba to jej użyją.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
14 czerwca 2021 17:10

To niesłychane! To były antydemokratyczny wybór! Demokratyczny jest tylko wtedy, gdy suweren po mszy idzie i wybiera słusznego kandydata wyznaczonego przez partie i rząd! Coś trzeba z tym zrobić! Nikt mnie nie przekona, że czarne jest czarne, białe jest białe, a ten cały Rzeszów to nie Szczecin!
Kot właśnie wyszedł z kuwety i dało się wyczuć, że piasek jest tam zbyt długo… I ta okropna myśl, która przeszył lotny umysł wodza: Czyżby czas na wymianę?