„Niebezpieczeństwo kulturowe”. Jędraszewski znowu szokuje skrajnymi poglądami

„Niebezpieczeństwo kulturowe”. Jędraszewski znowu szokuje skrajnymi poglądami

Czy arcybiskup Marek Jędraszewski próbuje złamać zasady ciszy wyborczej!? Podczas pielgrzymki Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę duchowny wygłosił polityczne i utrzymane w skrajnie prawicowym stylu wystąpienie.

Jędraszewski przyzywał Matkę Boską, by ta zstąpiła na ziemię, dając odpór „dyktaturze mniejszości” (LGBT – red.) i nawiązał do rocznicy bitwy warszawskiej. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie, po stu latach od tamtej wiktorii, znajdujemy się jako Europa i Polska w obliczu kolejnego, równie śmiertelnego niebezpieczeństwa. Tym razem ma ono charakter przede wszystkim kulturowy” – grzmiał znany ze swojego prawicowego zaangażowania hierarcha.

W opinii duchownego coraz częściej pojawiają się „ideologie marksistowskie”. „Miejsce chrześcijańskiego humanizmu chce zająć antyhumanizm, miejsce obiektywnych i trwałych wartości – nihilizm, miejsce osoby ludzkiej stworzonej na Boży obraz i podobieństwo – dziwna istota pozbawiona tożsamości, wydana na łup złudnym i krótkotrwałym przyjemnościom zmysłowym” – kontynuował arcybiskup.

Jędraszewski nie po raz pierwszy roi sobie, że we współczesnym świecie mamy do czynienia z antychrześcijańskimi rewolucjami komunistycznymi i lewackimi. Duchowny twierdzi, iż część z tych radykalnych przemian wiąże się z LGBT. „Tęczowa zaraza” – jego zdaniem – zastąpiła dziś „czerwoną zarazę”.

Nie po raz pierwszy funkcjonariusz Kościoła katolickiego w Polsce dał nam przykład na to, że instytucja ta nagminnie łamie zasady świeckości i ingeruje w politykę. Dotychczas wysoko postawieni księża nie byli jednak na tyle odważni, aby wygłaszać swoje poglądy polityczne w trakcie trwania ciszy wyborczej.

nt

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
KiksikChermesEdmundAndrzejLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„Dotychczas wysoko postawieni księża nie byli jednak na tyle odważni, aby wygłaszać swoje poglądy polityczne w trakcie trwania ciszy wyborczej.” – to pokazuje, że są zdeterminowani, bo widzą, że władza wymyka się Kaczyńskiemu z rąk i wiedzą, że jest to ostatnia szansa na państwo wyznaniowe. Będą więc żądać od Kaczyńskiego zmiany konstytucji i przekopania całego prawa. Widzą też, że ludzie ich krytykują i odsuwają się od kościoła, jest spadek religijności. Państwo wyznaniowe jest ich ostatnią szansą na przymuszenie ludzi do chodzenia do kościoła, a to wiąże się także z kasą. I pamiętajmy, że Kościół Katolicki w swojej historii potrafił siłą… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Jeśli Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo to czy jest podobny do członków tego stada opasłych wieprzy, którzy swym wyglądem urągają człowiekowi witruwiańskiemu? A może Bóg stworzył ich jako ilustrację do czego prowadzi siedem grzechów głównych? Przypomnę, że ta kasta traktuje te grzechy jako przywileje, przynależne pożal się boże bożym reprezentantom.

Zwinka
Zwinka

Jędraszewski jest dowodem na to, że Kościół doskonale wie, że piekla nie ma. Nieba zresztą też.

Marek
Marek

To nie są poglądy polityczne, arcybiskup po prostu stwierdził fakt. Popieram jego wypowiedź, Polska musi pozostać jedną z niewielu ostoi normalności, w której dziecko ma mamę i tatę, darzy ich szacunkiem i nie wybiera sobie płci.

Chermes
Chermes

Szczególnie jeśli owym tatą dziecka jest ksiądz lub zakonnik. 🙂

Lehoo
Lehoo

Typowy przypadek paranoi eklezjogennej

Andrzej
Andrzej

Co to jest chrześcijański humanizm,bo nie widzę żadnego humanizmu w wystąpieniach tego typa spod ciemnej gwiazdy.

Chermes
Chermes

Pozwól, że wyjaśnię ci to. Do chrześciańskiego humanitaryzmu zalicza się świętą inkwizycję i wojny o Ziemię Świętą. Było nim teź „chrześciańsko humanitarne” ukrywanie zbrodniarzy hitlerowskich przez Watykan i pomoc w ich ucieczce, przed sprawiedliwością, do Ameryki Południowej.

Jantar
Jantar

Była też chrystianizacja ogniem i mieczem obu Ameryk i wymordowanie milionów rdzennej ludności tych terenów oraz zamknięcie pozostałych przy życiu w rezerwatach. Ot taka „chrześcijańska miłość do bliźniego”.

Jantar
Jantar

A, i zapomniałam o jednej z ostatnich historii z udziałem naszego obecnie arcybiskupa Hosera: mord ludności cywilnej, nie katolickiej, w Ruandzie, gdzie Hoser z nadania JP2 pełnił „posługę”. Tak się zasłużył w masowych mordach, że JP2 mianował go arcybiskupem w nagrodę.

Edmund
Edmund

Ludzie jeśli poważnie traktujecie siebie i swoich najbliższych, przestańcie chodzić do kościołów gdzie zdemoralizowani wariaci bezkarnie was obrażają, poniżają i spluwają ! Proste.

Kiksik
Kiksik

Co on ma z tymi „przyjemnościami zmysłowymi”? Odjechał już całkiem? Myśli, że ludzie mają g..o do roboty (jak on) i niczym innym się nie zajmują?