Niezależne Zrzeszenie Studentów nie jest takie niezależne. Romans z PiS trwa w najlepsze

Niezależne Zrzeszenie Studentów nie jest takie niezależne. Romans z PiS trwa w najlepsze

Wszyscy wiemy, że od lat podnóżkiem prezesa jest NSZZ „Solidarność”, która tak tańczy jak Kaczyński jej zagra. Okazuje się jednak, że nie tylko ona poszła politycznie w objęcia partii rządzącej. Również i NZS flirtuje równo z obozem władzy.

Jak wylicza „Rzeczpospolita”, trzech spośród czterech członków biura politycznego wicepremiera prezesa to byli liderzy właśnie NZS.

Sławomir Starzec – sekretarz generalny NZS w latach 2018- 2019, Piotr Mazur – przewodniczący Organizacji Uczelnianej Uniwersytetu Warszawskiego w kadencji 2017-2018 i Michał Moskal – przewodniczący NZS w latach 2015-2017”.

To również Monika Sobczak, wiceszefową biura kadr w MSZ, wiceminister rolnictwa Anna Gembicka, Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity czy główny kadrowy służby zagranicznej, Andrzej Papierz, który jest honorowym członkiem NZS UW.

Jak mówi jeden z byłych aktywistów NZS, PiS przygląda się bacznie działaczom organizacji i staje się coraz wyraźniej jej protektorem politycznym, zapewniając sobie tym samym możliwość wyłapywania „osób zaangażowanych społecznie, które będą w przyszłości zasilać kadry partii”.

Rzeczywiście, ciekawa jest ta „niezależność” studenckiej organizacji, która przed wielu laty powstała na bazie pragnień studentów o wolności i niechęci do podporządkowania się partyjnym interesom.

Bardzo chcę wierzyć, że nie wszyscy członkiowie tej szacownej oganizacji dadzą się sprzedać PiS-owi za karierę polityczną..

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
11 stycznia 2021 11:43

Znakomicie pamiętam protesty w 1973 w związku z przekształceniem ZSP w SZSP: wystąpiłem wtedy z tej politycznej przybudówki partii. Dla Wielu wtedy, tak jak dziś, była to świetna trampolina do zrobienia politycznej i zawodowej kariery. Z jedną, przyznajmy, dość poważną różnicą. Tamta organizacja nie nazywała się NIEZALEŻNE Zrzeszenie Studentów.

smętek
smętek
11 stycznia 2021 16:01
Reply to  Waldemar

Nie nazwa jest najważniejsza ale tworzący ją ludzie. „Przyszłość Narodu” rozeznało dokładnie gdzie są konfitury i kolaborują z władzą.