Nocne obrady komisji rolnictwa. Zezwolenie na ubój rytualny i pracę koni w drodze do Morskiego Oka

Nocne obrady komisji rolnictwa. Zezwolenie na ubój rytualny i pracę koni w drodze do Morskiego Oka

11 godzin trwała praca sejmowej komisji rolnictwa, w wyniku której 17 głosami „za” i 6 głosami „przeciw” przyjęto część z kilkudziesięciu zgłoszonych poprawek do projektu tzw. ustawy futerkowej.  Obrady odbywały się w burzliwej atmosferze. Mimo próśb opozycji o przeniesienie Komisji na rano, posłowie PiS naciskali na jak najszybsze przyjęcie projektu, aby trafił pod obrady Sejmu zgodnie z harmonogramem. Ostatecznie prace zakończono dzisiaj o 7.00 rano.

 

Koalicja Obywatelska i Lewica domagały się m.in. zakazu pracy koni przewożących turystów do Morskiego Oka oraz odszkodowania dla hodowców zwierząt. Poprawki te odrzucono. „Uzasadnieniem było m.in. twierdzenie, że ‚górale dbają o konie’” – napisał na Twitterze Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński.

W obozie Zjednoczonej Prawicy zjednoczenia nie widać. Posłowie PiS doprowadzili do uchylenia poprawki zgłoszonej przez posła Norberta Kaczmarczyka z Solidarnej Polski o odroczeniu wprowadzanych ustawą zmian na 10 lat. Głosowali także za wykreśleniem z ustawy zapisu o ograniczeniu uboju rytualnego, chociaż zapis ten umieścił pierwotnie w projekcie Jarosław Kaczyński. O wykreślenie zapisu wnioskował poseł Michał Urbaniak z Konfederacji.

 

Pierwsze czytanie projektu odbyło się wczoraj w Sejmie. Głosowanie nad poprawioną ustawą ma się odbyć dzisiaj o godzinie 13.00.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródła: gazeta.pl, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zgredzinka
Zgredzinka
17 września 2020 17:46

O co tu tak naprawdę chodzi?
Przecież człowiek tak głęboko przesiąknięty nienawiścią do całego świata, nie będzie się pochylał nad losem maluczkich.
Myślę, że to dobrze wyreżyserowany spektakl dla przykrycia programu „bezkarność +”.
W efekcie końcowym ochrona zwierząt nie przejdzie głosami wytypowanych do odpowiedniego głosowania posłów, a bezkarność pisdzielców zostanie usankcjonowana prawnie.

Katarzyna
Katarzyna
18 września 2020 07:38

Poseł z konfederacji i wielu innych najwyraźniej muszą jeść mięsko zwierzęcia umierającego w cierpieniach, odwróconego d.pą w odpowiednią stronę geograficzną. Czy to aby na pewno są polscy posłowie?