Nowo wybrany marszałek Senatu wygłosi dziś orędzie w TVP. PiSowska telewizja szuka haków na Grodzkiego

Marszałek Senatu po obstrzałem oskarżeń. Na ministra zdrowia PiS nie przeszkadzał. Obłuda i hipokryzja przebija Himalaje

W porannym programie RMF FM nowo wybrany marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki zapowiedział, że jeszcze dziś wystąpi w mediach publicznych. „Złożyliśmy oczekiwanie, żeby to była telewizja publiczna dostępna w kraju” – powiedział. Pytany, czy liczy się z tym, że zamiast TVP1 będzie to TVP Info, odpowiedział: „Może być, ale to nie zależy ode mnie, nie potrafię tego wymusić”.

 

Marszałek podkreślił, że swoje pierwsze orędzie napisał osobiście, a w Radiu Zet oświadczył: „Chcę uspokoić Polaków i wytłumaczyć co oznacza, że Sejm jest w rękach rządu, a Senat opozycji”.

Wiara w Senat jest uzasadniona. Wiara, że jest to – używając analogii z „Gwiezdnych Wojen”, nowa nadzieja na przywrócenie normalnego życia politycznego w Polsce” – zaakcentował marszałek Senatu.

 

Tymczasem PiSowska telewizja zabrała się już za szukanie haków na nowego marszałka. „Publiczny nadawca nie odpuszcza Tomaszowi Grodzkiemu i poddaje go ostrej kontroli.” „Fabryka trolli i hejterów będzie pracowała na 3 zmiany, tak jak to było z sędziami.” „Że też Kurski i jego ferajna nie byli tacy dociekliwi w przypadku Szyszki, Banasia czy choćby zwykłego posła” – komentują sytuację internauci.

Na początek więc prześwietlono zeznanie majątkowe profesora. Zaprezentowano majątek, jakim dysponuje nowy marszałek Senatu z Koalicji Obywatelskiej, żeby pokazać, że jest… bogaty.

Przy okazji warto wiedzieć, że oprócz tego, iż jest politykiem Tomasz Grodzki, jest także profesorem medycyny, chirurgiem. Jest członkiem licznych krajowych i międzynarodowych organizacji zrzeszających chirurgów, m.in. jako pierwszy Polak został przyjęty do American Association for Thoracic Surgery. Nic więc dziwnego, że na jego koncie figurują oszczędności, posiada dom i mieszkania oraz jeździ dobrym samochodem.

Jak wynika z pierwszych deklaracji Grodzki najwyraźniej nie liczy na specjalne przywileje związane z funkcją marszałka. W przeciwieństwie do swojego poprzednika nie będzie korzystał z luksusowej rządowej willi i zamieszka w hotelu sejmowym, biorąc przykład z marszałka Bogdana Borusewicza, który „przez kilka kadencji mieszkał cały czas w domu poselskim i korona mu z głowy nie spadła”.

Zaraz na wstępie zapowiedział, że zamierza skorzystać z prawa do wygłoszenia orędzia w TVP. Dotychczas czynili to tylko politycy reprezentujący PiS: prezydent, premier i marszałek Senatu.

/p/

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JaninadarookryskaWaldekJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Może pisowski ludek usłyszy wreszcie odrobinę prawdy o swoich pieszczochach.

daroo
daroo

Obawiam się że podczas wygłaszania orędzia mogą wystąpić zakłócenia lub całkowity zanik sygnału, to do nich podobne 😐

Maciek123454321
Maciek123454321

Udało się bez zakłóceń i to w KURwizji-1. Takiego wystąpienia jako żywo nie pamiętam od czasów Mazowieckiego. Facet mnie oczarował. Idzie nowe.

daroo
daroo

Szkoda tylko że przez całe „gówne” wydanie wiadomości nie pisnęli ani słówkiem o tym że takowe orędzie zostanie wygłoszone ( co by beton nie usłyszał) , za to ataków na marszałka nie brakowało, ale masz rację chyba idą zmiany oby wytrwał

Jantar
Jantar

Już widzę, jak Kaczyński z Kurskim pozwalają na to orędzie! Kaczyński każe Kurskiemu zablokować i ten to zrobi. Prędzej wyemituje orędzie Jędraszewskiego o konieczności obrony polskiej religii i kościoła, niż orędzie marszałka senatu z opozycji!

Waldek
Waldek

I tak trzymać Panie Profesorze.

kryska
kryska

szukaja hakow…? czyzby mieli mysli samobojcze ?

Janina
Janina

PROFESOR TOMASZ GRODZKI NA PREZYDENTA RP !!! Jak Go wszyscy zgodnie poprzemy, to wygra, i to nawet w I turze.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pani Janino, proszę, spokojnie. Gwiazdy po stronie opozycji jeszcze się ujawnią, jestem o to dziwnie spokojny.