„Nowy Ład” Morawieckiego, „recepta na kryzys” PO i kłótnia, który plan bardziej do kitu

Od starego nieładu do nowego ładu

Rządzący zareagowali na sobotnią konferencję Platformy Obywatelskiej „Recepty na kryzys”, w której opozycja krytykuje rządowy plan walki z epidemią i kolejny – na odbudowę gospodarki.

Według PiS „Platforma jest całkowicie niewiarygodna

Borys Budka, Izabela Leszczyna i Sławomir Nitras zaproponowali dziś czasowe obniżenie VAT-u do 5 proc. dla branż wyłączonych z działalności gospodarczej, kwotę wolną od podatku 10 tys. zł i rekompensatę dwóch semestrów dla studentów, którzy stracili pracę, a chcą nadal studiować.

PO proponuje też rekompensaty dla wszystkich przedsiębiorców niezależnie od branży, handel w niedziele, kompleksowy pakiet zmian w prawie dla przedsiębiorców, a także odszkodowania dla firm zamkniętych w wyniku pandemii, natychmiastową amortyzację, poprawę jakości prawa i mniej podatków, w tym likwidację tzw. podatku Belki.

Rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska krytykuje propozycje PO. Przede wszystkim przywrócenie niedziel handlowych, których likwidacja uderzyła i w pracowników i w klientów.

Do tych propozycji krytycznie odniósł się też, oczywiście krytycznie, rzecznik rządu Zjednoczonej Prawicy. Piotr Mueller napisał na Twitterze „My uruchamiamy kolejne narzędzia, aby wspomóc pracowników i przedsiębiorców” i załaczył film z przedsiębiorcą chwalącym tarczę osłonową rządu Zjednoczonej Prawicy.

Piotr Mueller użył politycznego „straszaka”: „Ich powrót do władzy to prosty przepis na kryzys, a nie na jego zwalczenie„.

I kto to mówi?

Zostań patronem KODUJ24.PL

/oe/

Źródło: radiozet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments