Obrona Terytorialna już ćwiczy

Obrona Terytorialna już ćwiczy

Mimo że Obrona Terytorialna – oczko w głowie – ministra Macierewicza jeszcze nie powstała, najpewniejsi kandydaci do utworzenia jej szeregów już trenują. W sobotę w Katowicach prawdziwi patrioci polscy chcieli odbyć ćwiczenia sprawności przed katowickim „Spodkiem”. Podzieleni na dwie grupy (żeby się odróżnić mieli szaliki w różnych barwach), w kominiarkach, uzbrojeni w kije bejsbolowe, pałki, noże i koktajle Mołotowa pragnęli wykazać swoją wyższość nad adwersarzami. Niestety, przeszkodzili im w tych zawodach podwładni ministra Błaszczaka, którzy być może nie wiedzieli, iż są to ćwiczenia przyszłych rekrutów OT. Mundurowi zatrzymali ponad dwudziestu patriotów i nie dopuścili tym samym do rozstrzygnięcia potyczki przez którąkolwiek ze stron na swoją korzyść.

Podobna sytuacja miała miejsce w Łodzi, gdzie trening urządziła sobie wprawdzie tylko jedna grupa (wszyscy mieli szaliki w jednakowych kolorach), ale efekt był podobny. Zdaje się, że celem ćwiczeń tych prawdziwych Polaków, awangardy patriotyzmu, było zdobycie jednego z miejskich budynków, co niestety, znowu uniemożliwili „błaszczakowcy”, którzy przygotowali się do zadania solidnie, ściągając posiłki z okolicznych województw. Na ulicach podczas starć widzieliśmy przykłady bezgranicznego wręcz heroizmu i poświęcenia ze strony przyszłych OT-owców – otóż rzucali oni w mundurowych, gdy zabrakło pod ręką kamieni, płyt chodnikowych, koszy na śmieci czy cegieł… nieotwartymi puszkami z piwem! Trudno nawet wyobrazić sobie takie patriotyczne, wręcz fanatyczne oddanie sprawie. Tak, proszę państwa – niewykluczone, że następnym razem w stronę ludzi Błaszczaka polecą już nie puszki z piwem, ale butelki z alkoholem i tym sposobem nasi patrioci osiągną następny pułap oddania krajowi.

Niezależnie od tego, czy pan minister B. chciał zagrać na nosie panu ministrowi M., pacyfikując jego przyszłych podopiecznych, czy było to jakieś nieporozumienie, można powiedzieć, że w weekend było 2:0 dla tego pierwszego.

JK
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
17 października 2016 17:30

To jest czarna karta naszej historii. Nie ma wątpliwości komu potrzebne są te czarne charaktery. Jednak : kto czym walczy- od tego ginie. Może ze strachu niegodziwiec musi korzystać z tak mobilnej ochrony osobistej.

papin
papin
17 października 2016 22:07
Reply to  Andrzej

sam jestes czarna karta i ten wasz caly zydowski KOD

inz.mamon
inz.mamon
17 października 2016 22:23
Reply to  papin

no no, ale mu pojechałeś… jak na wolaka przystało… a co do tematu, miejsce nazistów jest w pierdlu

szulki
szulki
18 października 2016 06:20
Reply to  papin

Chciałem powiedzieć, że ja też ćwiczę – i to od dawna, nie od roku. Poważnie ostrzegam.

Andrzej
Andrzej
22 listopada 2016 18:41
Reply to  szulki

Ale prawdziwa Obrona Terytorialna ćwiczyła już w 1959 roku…

Wiesław
Wiesław
17 października 2016 20:19

no proszę! jeszcze miesiąc do święta
a tu biją asystę pana prezydenta
rozstrzelani z armatek zakuci w kajdany
wzięci na pałki tarcze gaz i glany
wsadzeni do ciupy wyszydzeni w tiwi
panie prezydencie!-i pan się nie dziwi?
w samochód nie wsiada? za pióro nie chwyta?
ułaskawić jak leci i będziecie kwita
więdnie kwiat młodzieży! sami młodzi święci!
pańska młoda gwardia na czapkach „wyklęci”
suweren rumiany pozbawiony pracy
zwolnij ich bo nie będzie komu trzymać racy

Katarzyna
Katarzyna
17 października 2016 21:00

Zrozumcie, tak jak jest PiS i KOD, tak są kibice i pseudokibice, i w obu przypadkach to tak samo działa, pierwsi hołdują jakimś wartościom, mają jakiś cel i do niego dążą, szanują tradycje, upamiętniają historię itp., drudzy tylko burdy wzniecają (to potrafią najlepiej) zero szacunku do nikogo (przepraszam, mają szacunek ale tylko dla „swoich”), ot typowa zmanipulowana hołota…. Reasumując, KOD to tacy pseudokibice polityki 🙂

Wiesław
Wiesław
17 października 2016 21:40
Reply to  Katarzyna

pierdu pierdu a walizka skacze po peronie:)

Renata
Renata
18 października 2016 09:34
Reply to  Katarzyna

Co Ty piszesz ,dziewczyno jeżeli nie widzisz różnicy miedzy KOD-em a kibolami to raczej się nie wypowiadaj bo się ośmieszasz takimi wpisami

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski
18 października 2016 15:33
Reply to  Katarzyna

Można to odwrócić i będzie bardziej wiarygodne.
Tak jak jest KOD i PiS, tak są kibice i pseudokibice, i w obu przypadkach to tak samo działa. Pierwsi, hołdują nadrzędnym wartościom( czytaj KONSTYTUCJA), mają jakiś cel – obrona wolności, demokracji i praworządności – i do niego dążą. Drudzy, tylko niszczą to, co zbudowano z tak wielkim trudem przez ostatnie lata. Brak szacunku do każdego, nawet do własnych obywateli. …No, chyba, że są to obywatele z ich, lub podobnej, bratniej opcji. Ot, typowa zmanipulowana hołota nosząca czapki z napisem „bohaterowie wyklęci”. Tacy też „palantowi pałkownicy” z uniesionymi rączkami w znanym geście.
Reasumując PiS to tacy pseudokibice polityki niszczenia własnego kraju.

beata
beata
19 października 2016 00:06

błąd, PIS nie ma szacunku nawet do obywateli z własnej opcji. Podlizuje się im wyłącznie dlatego, że jeszcze ich potrzebuje. Ale skutki tych rządów poniesiemy wszyscy. Miłośnicy prezesa także.

Andrzej
Andrzej
22 listopada 2016 18:43
Reply to  Katarzyna

Oj, chyba kolejność kwalifikacji pomylona…Powinno być raczej na odwrót

grześ
grześ
18 października 2016 12:16

no proszę , zgadujcie państwo z czym lub kim kojarzą się państwu ,,takie,, formacje ??? podpowiem że świat już takie formacje ,,przerabiał.. i to całkiem niedaleko bo za naszą zachodnią granicą.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski
18 października 2016 15:50
Reply to  grześ

Dwie rączki uniesione? Nieee.. to raczej przygotowanie do tańca „Kaczuszki”. Kiedyś bardzo modnego i lansowanego w przedszkolach i na wszelkiego rodzaju imprezach. – z weselami włącznie. 😉

Kazimierz
Kazimierz
19 października 2016 20:49

Przypatrzcie sie zdjęciu. To są jeszcze dzieciaki ale bardzo groźne dla siebie. Przyjdzie czas, że policja nie zdązy albo nie bedzie w stanie zapobiec bójce a wtedy niejeden ropdzic zreflektuje się, że na wychowanie swojego dziecka jest juz za późno bo będzie je oglądał na marach.