Odczepcie się od tych cycków

Odczepcie się od tych cycków

Doskonale rozumiem, że Saramonowicza i Nergala wkurza hipokryzja władz, ale donosząc na siostry Godlewskie w istocie legitymizują PiS-owskie bezprawie.

Z przykrością obserwuję, jak skądinąd rozsądni i sympatyczni ludzie, z których poglądami, postawami czy działaniami artystycznymi zawsze sympatyzowałem, nagle dostają małpiego rozumu i zaczynają pomagać PiS-owi w ustanawianiu w Polsce narodowo-katolickiej dyktatury ciemniaków. Nie robią tego intencjonalnie ani nawet świadomie. Broń Boże. Zapewne wydaje się im, że bardzo chytrze zaszli władzę z boku i postawili ją w trudnej sytuacji. O święta naiwności!

Oto czytam, że Andrzej Saramonowicz i Nergal publicznie wytykają ministrowi Zbigniewowi Ziobrze, prokuraturze, talibom z Ordo Iuris i zawodowym patriotom z Reduty Dobrego Imienia, że nie reagują, gdy siostry Godlewskie znieważają polskie symbole narodowe, malując sobie biusty na biało-czerwono i lubieżnie się wyginając w teledysku, mającym zagrzewać do kibicowania polskiej drużynie futbolowej. Wcześniej prokuratorzy skierowali do sądu oskarżenia przeciw Jasiowi Kapeli, który przerobił słowa polskiego hymnu i przeciw Nergalowi, który promował nową płytę wizerunkiem ptaszyska przypominającego orła z polskiego godła – a tym razem nic. Bo Esmeralda i Małgorzata Godlewskie to ulubienice PiS-u.

Szczerze mówiąc, nie miałem dotąd pojęcia, że rządząca partia ceni twórczość tych dwóch pań. Ba! Nie wiedziałem nawet o ich istnieniu. Słyszałem o Lanie del Rey i Keshy, wiem, kto to Taylor Swift czy Sia, kojarzę nawet Natalię Nykiel – a sióstr Godlewskich ni du-du. Dopiero Saramonowicz z Nergalem mnie oświecili. Obejrzałem więc futbolowy teledysk obu artystek i stwierdziłem, że rzeczywiście reprezentuje poziom idealnie dopasowany do standardów PiS-u. Nie chodzi o samą erotykę, lecz także o warstwę muzyczną, wokalną, tekstową i każdą inną.

W republikach b. ZSRR istnieje odziedziczona po komunizmie instytucja „artysty narodowego” czy „ludowego” – ten nobilitujący tytuł przyznawany jest przez władze twórcom szczególnie cenionym. Najwyższa pora, by PiS skopiował ten model i przyjął ustawę o Narodowych Zasobach Artystycznych, na podstawie której siostrom Godlewskim można by przyznać tytuł Narodowych Artystek IV RP.

Nie zmienia to jednak faktu, że donoszenie na nie i sugerowanie, że powinna się nimi zainteresować prokuratura, jest pomysłem z piekła rodem. W istocie jest to legitymizowanie PiS-owskiego bezprawia.

Doskonale rozumiem, że i Saramonowicz, i Nergal są wkurzeni hipokryzją rządzących i chcą im wytknąć: „Naszych szykanujecie, a waszym ludziom za to samo włos z głowy nie spadł”. Jednak składając taki donos, w praktyce rozgrzeszają prokuraturę i uznają, że ma ona prawo nękać ludzi, odwołujących się do symboliki narodowej w celach, które nie odpowiadają władzy. To wręcz zaproszenie do nasilania represji w przyszłości. Na końcu tej drogi majaczą procesy wytaczane oponentom za wykorzystywanie flag narodowych i śpiewanie hymnu na antyrządowych demonstracjach.

Na miejscu Ziobry skorzystałbym z okazji i nakazałabym prokuraturze, by zajęła się biało-czerwonymi pośladkami i piersiami sióstr Godlewskich. Może nawet skierowałbym sprawę do sądu, który zapewne zresztą uniewinniłby obie panie, uznając, że niczego nie „znieważyły”, a jedynie wykorzystały w teledysku symbolikę narodową do kibicowania polskiej drużynie najlepiej, jak potrafiły. Można oczywiście wyrazić ubolewanie, że nie potrafiły lepiej, ale skazać za to nie można.

Natomiast w przyszłości każdą pretensję oponentów, że władze prześladują ich za posługiwanie się symbolami narodowymi, będzie można oddalać pytaniem: – „Jak to? Przecież sami się domagaliście ukarania sióstr Godlewskich”.

Wojciech Maziarski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AsphanusmętekjurekMaciek123454321Mirek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirek
Mirek

Barwy narodowe na samolocie są złe a na cyckach jakichś idiotek już tak? Weź wróć redaktorku do picia. ..

Maciek123454321
Maciek123454321

Barwy na samolocie???? Wyglądają, jakby je namalował nawalony pijak. Żenada.

Maciek123454321
Maciek123454321

To prawda. Należy zwymiotować się na Godlewskie sisters i odpuścić temat. Zresztą internauci już wymiotują na potęgę.

jurek
jurek

Wieloletnie narodowo-katolskie zawłaszczanie języka, każdy „inżynier społeczny” zna jego wagę, odbija się i na rozumnych ldziach. Powtarzana bezmyślnie w mediach nowomowa „prawdziwych patriotów” temu służy. Te „dzieci poczęte”, „obrony życia”, „ubogacenia”, „demokracje nieliberalne”, narodowe wzmożenia niepostrzeżenie dają o sobie znać. Język tworzy świat.

To słuszne uwagi red. Maziarskiego.

smętek
smętek

Z barw na samolocie śmieją się nawet moje dzieci w wieku przedszkolnym. Promowanie pośladków jakichś panienek jest żenujące. Poczekamy trochę i w ośrodkach wypoczynkowych zaczną sprzedawać majtki w barwach narodowych. To jednak nie nasza tradycja.

Mirek
Mirek

Fajnie dzieci wychowujesz skoro się z barw biało-czerwonych śmieją… kup im koszulki z Che albo sierpem i młotem, albo tęczowe. Wtedy tatuś będzie szczęśliwy.

Asphanu
Asphanu

żeby to jeszcze były cycki.. chyba bardziej mnie podnieca sylikon w tubce a nie już nałożony