Ojciec Rydzyk nie odprawi już mszy w jednym z państw. Dostał zakaz

Rydzyk namawia do postu o chlebie i wodzie, by „satanistyczne” protesty ustały

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie odprawi już mszy w parafiach w Zachodniej Kanadzie. Dlaczego? Dostał zakaz od arcybiskupa Edmontona Richarda Smitha, który postanowił ukarać go w ten sposób za antysemickie i ksenofobiczne wypowiedzi. Rydzyk nie będzie też mógł organizować spotkań na terenie parafii katolickich.

 

Rydzyk był już wielokrotnie krytykowany przez członków kanadyjskiej Polonii. W ub.r. Kanadyjczyk Thomas Lukaszuk wysłał do papieża Franciszka petycję w sprawie „ukrócenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka”.

Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele katolickim” – zapisano w dostarczonym Ojcu Świętemu dokumencie.

 

Oficjalny biskupi zakaz obejmuje pięć rzymskokatolickich jurysdykcji w Ameryce Płn.: Diecezję św. Pawła, Diecezję Calgary, Diecezję Mackenzie-Fort Smith, Archidiecezję Grouard-McLennan oraz ukraińską eparchię Edmonton (obrządku wschodniego).

Zostań patronem KODUJ24.PL

Zachodnia Kanada dość licznie zamieszkiwana jest przez osoby polskiego pochodzenia, stąd też zakaz wydany przez arcybiskupa będzie dla Rydzyka bolesny. Redemptorysta od dawna prowadzi swoją quasi-polityczną działalność wśród środowisk emigracyjnych, które hojnie wspierają jego „dzieła”.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
17 września 2020 08:23

kanada to dziwny kraj ubecko żydowski………………………………….

SylwiaMat
SylwiaMat
18 września 2020 09:23
Reply to  jan

To może z tego powodu kieruję się wartościami chrześcijańskimi, a nie kasą.

Janusz
Janusz
18 września 2020 23:32
Reply to  jan

głupiś oj głupiś

AntyKaczor
AntyKaczor
17 września 2020 14:15

Po co mu Kanada? Teraz ma w Polsce dostęp do kasy na zawołanie. Nie musi zebrać na saksach.

Tomek
Tomek
18 września 2020 14:41

W POLSCE TEŻ DAĆ MU BANA