Okrzyk Joachim Brudzińskiego – „Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje” – jak ulał pasuje do PiS

Okrzyk Joachim Brudzińskiego – „Cała Polska się z was śmieje, komuniści i złodzieje” – jak ulał pasuje do PiS

Mirosław Maciorowski z „Gazety Wyborczej” masakruje partię rządzącą. Jego zdaniem, słynny okrzyk Joachim Brudzińskiego – „Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje” – jak ulał pasuje do PiS.

Dziennikarz przywołuje medialne wygibasy prawicowych polityków i redaktorów, którzy chcieli wytłumaczyć działalność Julii Przyłębskiej w komunistycznym Socjalistycznym Związku Studentów Polskich (SZSP).

 

W TVP Info w obronie prezes Trybunału Konstytucyjnego stanął profesor Wojciech Polak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. „Na początku studiów wypełniano ankietę, formalnie większość tam należała, nie przykładając do tego większej wagi. Osób takich, jak prezes Przyłębska, które przynależały wyłącznie na papierze, było mnóstwo” – próbował wybronić Przyłębską historyk.

Równie abstrakcyjny argument podniósł Andrzej Zybertowicz, który twierdził, że Socjalistyczny Związek Studentów Polskich… nie był organizacją komunistyczną, gdyż aktywiści grupy zwyczajnie nie wierzyli w marksizm-leninizm.

 

Przyłębska nie jest jedyną działaczką powiązaną z PiS, która w przeszłości flirtowała z organizacjami PRL-owskimi. Komunistyczną kartę w swoim życiorysie ma m.in. prawicowy poseł Stanisław Piotrowicz.

Socjalistyczny Związek Studentów Polskich był marksistowską organizacją działającą na PRL-owskich uczelniach w latach 1973-1982. Działalność ugrupowania została zawieszona po wprowadzeniu stanu wojennego.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
darooRyszardMaciek123454321ZbyszekRafał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał
Rafał

To jeden z tych komuszków, który w minionym czasie nie został doceniony….dlaczego? któż to wie? może się po prostu i po ludzku nienadawał wtedy i dzisiaj.!!!

Zbyszek
Zbyszek

Ludzie,opamiętajcie się. Żeby zapomnieć o pisie trzeba zebrać 43% wyborców. Nabijanie się z nich nic nie da. Oni chcą być takimi właśnie burakami bo to zapewnia im 42% poparcia.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pisowki wyborca nic z tego nie rozumie, rozumieć nie chce i nie potrafi. Doskonale za to rozumie „Pińcet”. Dlatego PiS wygrywa – i tylko dlatego. Opozycja wygra, jak „pińcet” straci wartość, czyli w momencie, kiedy Polska będzie w totalnej zapaści gospodarczej. Zaczynam mieć w dupie takie debilne społeczeństwo, a pisiorów nienawidzę ze szczerego serca.

daroo
daroo

Chyba celniej nie da się tego szamba opisać 😐

Ryszard
Ryszard

K’woli ścisłości – to nie Brudziński indywidualnie darł ryja, ale wespół w zespół z Kaczorem. Kaczor pierwszy wers, puenta – Brudo.