ONR zaatakował manifestację KOD w Zakopanem

ONR znowu pokazuje swe neonazistowskie oblicze

„Pamiętajcie szKODniki, Podhale to nie jest teren komuchów i możemy wam obiecać, że na góralskiej ziemi nie będzie wam tak łatwo” – mówią podhalańscy ONR-owcy i atakują. W środę po południu działacze KOD zorganizowali na Krupówkach happening pod hasłem „Wielki pucz kanapkowy”. Częstowali przechodniów kanapkami, nawiązując w kpiarskim tonie do słów Jarosława Kaczyńskiego, który protest opozycji nazwał próbą puczu.

Pokojową demonstrację zakłócili członkowie ONR Podhale. Narodowcy ukradli i spalili transparent z napisem KOD Podhale. Poturbowana została 70-letnia kobieta, trzymająca go w rękach. KOD poinformował o zajściu zakopiańską policję.

Opis wydarzeń na swojej stronie internetowej onrpodhale.pl.zamieścili też napastnicy. A oto cytat: „Dziś na Krupówkach odbył się spęd komuchów pod szyldem KOD zatytułowany „Pucz kanapkowy”. Standardowo zeszła się grupka kilkunastu staruszków, bo któż inny mógłby się tam pojawić. Dwóch działaczy ONR Podhale, ja oraz Kolega Piotrek, byliśmy świadkami tej farsy. Po chwili dołączyły do nas dwie nieznane nam osoby. Po krótkiej wymianie zdań Kolega Piotr z jednym z dwóch dołączających podeszli spokojnie do komuszków i skroili baner z jakże obelżywą nazwą KOD Podhale”. Pod tekstem – dokumentacja w postaci zdjęć pokazujących moment spalenia transparentu i wrzucenia go do śmietnika. „Aż łzy szczęścia mi oczy zalały. Pamiętajcie szkodniki, tu górale jeszcze mają rozum i jaja, żeby zainterweniować, kiedy komuchy i współpracownicy bezpieki podnoszą swoje pomarszczone łby” – opisuje ten akt triumfalnie narodowiec.

To pierwszy taki atak, wcześniej normalnie dyskutowaliśmy – mówią działacze KOD Zakopane, ale na południu Polski to nie pierwsze tego rodzaju zdarzenie. W grudniu narodowcy pochwalili się atakiem na manifestację KOD-u w Przemyślu. Na Twitterze Obozu Narodowo-Radykalnego Brygada Podlasie ukazał się wówczas następujący wpis: „Przemyśl już działa”.
(Źródło: Gazeta Wyborcza)

j

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

82 komentarzy do "ONR zaatakował manifestację KOD w Zakopanem"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir

Pisie ORMO w akcji.

antyfaszysta

gen Goralenvolku wiecznie żywy… 🙁

Zgredzinka

A ja zawsze myślałam, że górale to przyzwoici ludzie.
I pewnie w większości tak jest, jednak te niechlubne wyjątki psują ogólny wizerunek.
Mam nadzieję, że te zagubione jednostki zostaną z czasem sprowadzone przez miejscową społeczność na dobrą drogę.
Te wpisy o „skrojeniu” świadczą o tym, że mamy do czynienia z patologią.

krakus

Wy wszystko rozumiecie na opak. To KOD zaatakował Polaków a ONR zaczął ich bronić.

Zgredzinka

W którym to akapicie wyczytałeś, że to starsze osoby były tymi agresorami.
Wprawdzie nie będę zaprzeczała temu, że agresja obca jest osobom starszym, bo nieraz widziałam jak ohydnie zachowywali się siwowłosi uczestnicy miesięcznic smoleńskich, jednak tak jakoś nie bardzo przekonana jestem, że postawa ta jest właściwa członkom KOD.
Moja niemal pewność w tym względzie wynika z dotychczasowych obserwacji przebiegu wszystkich akcji KOD. Agresja występowała zawsze po drugiej stronie. I chyba się nie mylę, że i tym razem było podobnie.

krakus

taaa ci szarpiący za klamki limuzyny z premier Szydło z ustami pełnymi przekleństw to potulne baranki

Zgredzinka

Na ogół w życiu obowiązuje zasada …. nie drażnić psa !!!
Nawet kanapowy mops może stać się niebezpieczny, gdy zaczynamy nadwyrężać jego cierpiwość, mimo, że normalnie jest nadzwyczaj łagodnym stworzeniem.

lsd

Jakich przekleństw? Może zacytujesz.

Monk

A ty siurku tam byłeś, wszystko widziałeś i nam tu to opowiedziałeś. Nie kompromituj się …

lsd

Bydlaki, młodych się boicie i nie zaatakujecie, ale na staruszkę starczyło wam odwagi. Idealny opis bohaterów wyklętych. Jak zmieni się władza i ONR przestanie być chronione przez policję ludzie zabiorą się za tych bohaterów.

Andrzej

To zrobili bezjajeczni Górale – sługusy Małego Pyrtka.

Zwinka

Brawo, podhalańskie, baranie jaja ! Nie ma nic piękniejszego dla młodego barana od rzucenia się z rogami na 70 – letnią kobietę. Młodsza mogłaby się parasolką odwinąć. Tak trzymać !

Zwykły Kowalski

Zwinko, to tylko (powtarzający się), mikro incydent w skali krajowej…rwa mać!
A według pis.dusia krakusia to chłopcy bronili Polaków przed KOD-em. On wie bo tam był a my nic nie rozumiemy.
Czy cała Polska to już są jedne Tworki?

gniewko_syn_ryba

No nie przesadzaj – ten portal i to forum to nie cała Polska… ;)))

Zgredzinka

Powiedział co wiedział.

KhatzhynskyTV

Na Pis-dy na szczescie nie glosowala cała polska 😉 My Polska- Wy jakaś rasa wchodniopolska 😀

Zwinka

Nie, nie cała. Jeszcze Polska nie zginęła póki MY żyjemy, że tak od razu, bez wprawek, skoczę na górne „c” …Dlatego też postanowiłam nie oburzać się na prymityw i durnotę, tylko z niej zakpić. No bo co innego można zrobić z dupkiem, który cieszy się, że powalił 70 – latkę ? No co ? Niechby stanął do walki, czy ja wiem, z Saletą, czy innym zawodnikiem, minimum 1,90 m wzrostu i go powalił w patriotycznych celach, ooooo, to szacun. A tak ? Dupek to dupek i tyle,

BeyaT

No to sie chlopcy onr-owcy wykazali niesamowitym męstwem. Zaatakowali staruszkę. Pizdusie.Beya T

antymoher

Rządowe kundle onr-owcy szczekać za stodołę a nie na bezbronną babcię.

Zwinka

Ależ sława bohaterom !!! Radziłabym tylko baranim jajom ekonomiczniej wybierać obiekty ataku, tzn. tłuc panie powyżej 80 -tki. Komunistka i złodziejka w tym wieku ma na pewno daleko posuniętą osteoporozę i nie trzeba będzie się zbytnio spocić, aby ją położyć trupem, a przynajmniej, jak się nie uda położyć trupem, to mocno połamać. Flagi, pały i krzyże w dłoń, staruszeczki goń, goń, goń !

Ted

Rośnie kolejne pokolenie ….. wyklętych.
ONR coraz mocniej wchodzą w rolę bojówek SA.

Zgredzinka

Przy błogosławieństwie obu władz, to jest państwowej i …. kościelnej !!!

Gekon

Widac, ze PiS w niczym nie rozni sie od NSDAP. Ciekawe czy ”mumia” palnie sopie w leb jak Hitler.

Zgredzinka

Przed czy po ludobójstwie?

Gekon

Mam nadzieje, ze przed.

Luba

Nie doczytałam, co na to policja?

Zwinka

Jaka policja ? Ta od Jasnej Góry, pielgrzymek i Międlara ?

Marta

O, przepraszam, zareagowali. Pogonili za nimi i jednego udało się złapać. W ogóle to fajnie na tę demonstrację reagowali.

Zwinka

Jeśli tak, to cofam swoje zdziwienie i przesyłam tym policjantom wyrazy szacunku.

Zgredzinka

Byłaś na miejscu, czy widziałaś relację ?

Zgredzinka

A to my mamy policję ?

Waldemar

Można było przewidzieć, że pod skrzydełkami Błaszczaka rozkwitnie falangistowska chuliganeria. To już kolejny taki przypadek i jak sądzę, będzie ich coraz więcej. Napady i pobicia „kolorowych” uznane przez Błaszczaka za „margines marginesu”, coraz częstsze napady na spotkania i manifestacje KOD. Zaczyna się przypominać końcówka lat 70. i pobicia działaczy KOR, ale wtedy było SB, milicja oraz bojówki z AWF. Dziś PiS ma do dyspozycji ONR i , jak widać, specjalnie się nie brzydzi tą brunatną szumowiną.

gniewko_syn_ryba

Chcieliście pucz, to macie… ;)))

Swoją drogą, 4 kolesi rozbija „masową” manifestację KOD… ;))) Źle to wróży waszym buńczucznym zapowiedziom… ;))) No i z całą pewnością zrobili to na rozkaz z centrali… ;))))))

Zwykły Kowalski
(…)Pokojową demonstrację zakłócili członkowie ONR Podhale. Narodowcy ukradli i spalili transparent z napisem KOD Podhale. Poturbowana została 70-letnia kobieta, trzymająca go w rękach. KOD poinformował o zajściu zakopiańską policję. I dalej wypowiedź ONR-owca: (…)Standardowo zeszła się grupka kilkunastu staruszków, bo któż inny mógłby się tam pojawić. Zatem manipulujesz i kłamiesz, albo nie czytasz ze zrozumieniem – co ci już to udowodniłem bowiem trudno uznać „grupkę kilkunastu staruszków” za masową demonstrację. A swoją drogą to aż czterech dorodnych młodzieniaszków potrzebnych było do poturbowania siedemdziesięcioletniej kobiety by wydrzeć jej flagę? Sądziłem, że tylko „kibole” tak robią z transparentami i szalikami przeciwnych drużyn…… Czytaj więcej »
gniewko_syn_ryba

Od kiedy to ONR jest dla ciebie wiarygodnym źródłem informacji o frekwencji na manifestacjach KOD ? Przecież wszystkim wiadomo, że aby uzyskać prawdziwe dane, należy te podawane przez reżim pisbolszewii mnożyć przez tysiąc. Zatem skoro 4 kolesi (pewnie jeszcze pijanych) rozwaliło kilkunastotysięczną manifestację, to ilu będzie potrzebnych, żeby roznieść cały KOD ?… ;)))

Zwykły Kowalski

Kiedy przestaniesz manipulować tekstem? WYPOWIEDŹ ONR-owca i Twoja wskazuje, że kłamiecie obaj. I tyle tylko. A wnioski to wyciągaj już sobie sam.

KhatzhynskyTV

Twoj prezesik chcial pucz :)))) wiekszosc bioracych udzial w wyborach nie chciala prezesika i puczu 😀 Rasa Wschodniopolska nie zrozumie rozkazów z centrali ;))))

Waldemar
„Pucz kanapkowy” oczywiście czyli ośmieszenie bredni Naczelnika z Żoliborza. Poza tym to pisowskie schadenfreude może się kiedyś źle skończyć, tak jak każda tolerancja bandytyzmu. Tu warto przypomnieć ostatnią apelację w sprawie P. Rybaka: jest to to zapowiedź wiatru wprost w żagle ONR. Zgadzam się z panem Kowalskim: chwalenie się tym, że kilka karków wyrwało 70-letniej kobiecie i spaliło transparent, jest po prostu żałosne. No i na koniec: nie pisałem o żadnym sygnale z centrali, bo go oczywiście nie było, przepadam za takimi dogłębnymi interpretacjami. Pisałem o tolerowaniu.
gniewko_syn_ryba

Nie – nie pisał Pan o tolerowaniu. Cyt.: „Dziś PiS ma do dyspozycji ONR”

„Mieć do dyspozycji” to zupełnie co innego niż „tolerować”. Radzę skorzystać z SJP, którym chwalił się Pan, że ma… 😉

Co do żałosności ataku na 70-letnią staruszkę (chociaż znam starsze kobiety, które obraziłyby się za nazwanie ich „staruszkami”), to podzielam Pana stanowisko. Oczywiście przy teoretycznym założeniu prawdziwości relacji. Niestety, z własnego doświadczenia wiem, że przebieg wydarzeń opisywany w Gazecie Wyborczej potrafi być zupełnie inny niż w rzeczywistości, dlatego i do tej relacji podchodzę z rezerwą…

Waldemar
Skoro tak Pan, panie Gniewko, łapie mnie za słowa, to w takim razie, zamieniam słowo „dyspozycja” na „tolerancja”, i z tego już się nie wycofuję. Natomiast Pan wyraźnie wysunął przypuszczenie, co do jakiegoś „sygnału z centrali”. Oczywiście nie było takiej sugestii w moim wpisie i jak przejrzałem, we wcześniejszych – tyle, ze ja mogę tylko komentować swój. Widzę, ze świetnie się Pan bawi na tym portalu i z zapałem czytuję Pańskie, panie Gniewko, ironiczne i kpiarskie komentarze, tylko ta akurat kwestia – fala pobić i coraz większe rozuchwalenie ONR – nie wydaje mi się odpowiednie do zwykłych podśmiechujek typu: „4… Czytaj więcej »
gniewko_syn_ryba

„Rozkaz z centrali” był oczywistą konsekwencją „dysponowania” ale skoro zamienia Pan to słowo na „tolerancję”, to zmienia całą postać rzeczy i już się nie będę czepiał.

Moje wątpliwości w relacji GW budzi przede wszystkim kwestia „poturbowania” pani kodziarki.. Nie sądzę, by wyrwanie je transparentu z rąk (a taki był wg mnie najbardziej prawdopodobny przebieg zdarzenia) mogło skutkować jakimiś urazami uzasadniającymi użycie określenia „poturbowana”. Wiem, że GW lubi „ubarwiać” i zapewne tak zrobiła i w tym przypadku… Oczywiście – żeby była jasność – nie umniejsza to winy napastników, którzy za ten czyn powinni odpowiedzieć.

Zwinka

Jakie tam „nie brzydzi” ??? Przecież to dorodna młodzież, przeznaczona do bicia „niewiernych ” ! I niech teraz ktoś powie, że w Polsce NIE MOGŁO BYĆ POGROMÓW, bo Polacy to katolicki naród … Właśnie to widzimy na własne oczy, a „katolickie miłosierdzie” dopiero się rozkręca

Zgredzinka

Oj Zwinko szkoda, że ta dorodna młodzież tych twoich celnych uwag nie przeczyta.
Oni wyczytają w swoich „szczujniach”, że są bohaterami.

Zgredzinka

Nie zapominaj o bojówce PiS, czyli związkach zawodowych „Solidarność” Piotra Dudy.

Zwinka

Kiedy ów „bohater” Stanu Wojennego ( wiem, wiem, on tylko wykonywał rozkazy władzy ludowej) obwiązał łańcuchami Parlament RP, aby uniemożliwić posłom wyjście z sejmu ( oprócz posła Kaczyńskiego – pamiętam ten obrazek: podniesienie przez sługusów łańcucha, aby w/w poseł mógł pod nim wyjść i przemieścić do czekającej limuzyny) pomyślałam sobie, jaki byłby los Piotra Dudy, gdyby spróbował coś takiego zrobić w USA, Rosji, Białorusi, Korei Płn. ? A u nas co, spadł mu włos z głowy ?

Zgredzinka

A no nie spadł, w przeciwieństwie do uczestników ostaniego protestu przed sejmem, za którymi rozpisano swoisty „list gończy”.
Pewnie widziałaś zdjęcia tych trzech gości w mediach.
Porządni ludzie ścigani jak pospolici przestępcy.

Zwinka

To jest kolejna odsłona jasełek pt. „Dobra zmiana”. Zastraszanie ludzi.,

Julita

Trzeba w takim razie zostawiać dudki w Karkonoszach, Bieszczadach. Po ca narażać siebie i rodzinę na takie nieprzyjemności? Pewnie im się przelewa i nie potrzebują turystów.

Zgredzinka

O, to to.
Rozpropaguję tą ideę wśród swoich znajomych, szczególnie tych tak bardzo rozkochanych w Zakopanem. Mam paru takich, którzy choć raz w roku starają się wyskoczyć w tamte strony. Pewnie jak się dowiedzą czym to grozi, to pewnie zmienią obiekt swych uczuć.

Zwinka

Moja noga na Podhalu też nie postanie.

Józek

Jestem góralem ale wstyd mi za tych obszczymurków śmiących się zwać góralami. Wy nie macie ani jaj ani rozumu i jak najszybciej powinna się Wami zając prokuratura .

Zgredzinka

Miło, że napisałeś te parę słów wyjaśnienia, bo to potwierdza moją wiarę w uczciwość i przyzwoitość tych zacnych ludzi.
Dałam temu wyraz w zamieszczonym powyżej wpisie .
Dobrze by było, żeby miejscowi nie przymykali oczu na takie ekscesy, by nie wyrósł im tam nazizm. Wierzę w sprawczą moc społecznej perswazji.

KhatzhynskyTV

Mnie tez wstyd, tak ogolnie , za całokształt nie tylko za Górali. Wstyd mi za Dude z SOlidarnosci, zdrajce slaskosci. i za slazakow latajacych z falanga a w domu uzywa godki. Tylko u nas sie to zalatwia inaczej i takiemu delikwentowi zazwyczaj sie odniechciewa. Po sasiedzku mu sie radzi. Honor na slasku jeszcze nie umarl.

Zwinka

Bo my, wszyscy ludzie dobrej woli, niezależnie od regionu, z jakiego pochodzimy, zwyczajnie się szanujemy i czujemy się Rodakami żyjącymi we wspólnej Ojczyźnie, To PiS odmawia nam do tego prawa. Ale, jak to świetnie dzisiaj powiedział pan Celiński, Polacy upomną się o swoją Polskę.

Zgredzinka

Przed wojną bandyci z ONR, też przeprowadzali takie akcję, dopiero wojna naprostowała im światopogląd, gdy nagle z oprawców stali się ofiarami.
Nie życzmy sobie, by i tym razem było podobnie, bo jak widać historia lubi się powtarzać.

Rebeliancik

ONR to jedno z jąder kaczyzmu. Dobrze, że drugiego im Bozia nie dała.

Nihil

„…ida brunatni idą brunatni
zwartymi szeregami
Idzie czystość rasowa
narodowa bosanowa…”
To Grabaz i Pidzama Porno…Ale ta płyta ma ok 15 lat.Kraj który pamięta tyle bólu po 2 wojnie światowej i kto pozwala tym bojowkom istnieć?Jak można na to pozwalać.Panie K.Chcecie Nas bić?To wzywajcie na kmende.Chodujecie bijące serce pis-u?Bo nazywanie siebie Polakami

kris

Górale z onr wy nie to że macie jaja ale myślicie jajami zamiast mózgiem

KhatzhynskyTV

ooo Goralenvolk podnosi główkę. Trupią :DJa stosuje metode izolacyjna, unikam dutkowania. Odpowiedzialnosc zbiorowa, ale cóż….. a warszawiaki smigaja go Zakopca aż miło. Smigajcie dalej : ) lepiej wybrac ladniejsze gory sowie ; )

Kajfasz

Cały „onr” Odważny jak są w grupie a w i do 70 letniej Babci a w pojedynkę w pory robią

inz.mamon

goralenvolk pie..ony…

Andrzej

W czasie okupacji niemieckiej Goralenvolk, a w czasie RP ONR.

zZz

I nawet wśród górali są tępi naziści.

maccard

„skroili baner”? Złodziejskie zachowanie złodziejskich pomiotów

Jarek

Ja tylko chciałbym przypomnieć, że nasi wspaniali górale byli przez hitlerowców przymierzani do oddziałów SS. Zostali uznani za grupę idealnie nadająca się do walki z Polakami – Góralski Legion Waffen SS! Po wojnie górale przestali ubierać swoje stroje bo jak jechali w Polskę to wszyscy pluli im w twarz 🙂 Tyle na temat PODHALA 🙂

Zgredzinka

Słuchaj, to są poważne oskarżenia.
Piszesz tak, żeby coś napisać, czy rzeczywiście było coś na rzeczy?
Jakoś nic nie obiło mi się o uszy w tej kwestii.
To, że żołnierzy wyklętych kojarzono na ogół z bandytami, to słyszałam, ale o góralach jakoś nic.
Jeżeli masz na ten temat jakieś sprawdzone wiadomości, to chętnie się z nimi zapoznam.
Inni pewnie też.

Waldemar
Pani Zgredzinko! Jest coś na rzeczy. Kilka lat temu nawet wyszła praca Szatkowskiego Goralenvolk. Legion SS miał powstać i było nawet 200 ochotników, ale większośc później zdezerterowała i Legion praktycznie nie zaistniał (w przeciwieństwie np. do francuskiej dywizji SS Charlemagne). Poza tym tylko 23% górali przyjęło kenkarty Goralenvolku. No i prezes Komitetu Goralskiego Wacław Krzeptowski miał na swojej chałupie ciągle dopisywany napis: „Wacuś, bedzies wisioł za cuś”, co sie i pod koniec wojny stało. Tyle, że to już historia a prawdą jest fakt, iż jest to, jak i całe Podhale, region pisowski. Od lat jeżdżąc na Antałówkę, wysłuchiwałem audycji Radia… Czytaj więcej »
Zgredzinka

To bardzo ciekawe, ale i smutne zarazem, co napisałeś.
Bardzo dziękuję za informację.
Doprawdy nie rozumiem skąd tam to poparcie dla PiS-u, skoro górale to przecież bardzo przedsiębiorczy ludzie i powodzi im się nieźle.

gniewko_syn_ryba

„Ale – pytanie – czy jest też wolnośc prawdy? Ba.”

Dobre pytanie. np. do GW, o niniejszym portalu i Pana imienniku nie wspominając…:-P

Ewunia

Do czego to dochodzi, żeby młodzi napadali na starsze osoby, jakby to była babcia lub dziadek któregoś z nich a obóz przeciwników tak by się zachował też mieliby „bekę”?

Zgredzinka

Wątpię, bo punkt widzenia zależy zawsze od miejsca siedzenia.

Monk

Tekst typowy dla wyjątkowo tępego typa. Pokrzywdzeni nie powinni odpuścić takim bandytom i z całą stanowczością dążyć do ich ukarania i skubnięcia cywilnie. Jak się chama puści w skarpetkach, to będzie się wstydził w nich pokazać innemu kibolstwu. ;-)))
A pisia banda przyzwala na takie działania.

Marian

Górale to ludzie honoru i nie pozwolą na obrażanie ludzi przez Kod.

hiszpan

Goralenvolk….. pomijana historia, czy wszyscy o tym wiedzą?. Karta historii raczej pomijana. Obecna władza widzi tylko i wyłącznie V kolumnę w zmuszanych siłą mieszkańcach Śląska, Pomorza i Wielkopolski na „volksliści”….a tu kwiatek. Kwiatek na miarę członków PZPR w przewodniej sile narodu.

Ewa

Hej chłopaki z ONR nawet się tym nie chwalcie, bo wstyd, szarpać się ze staruszkami, jak was rodzice wychowali?

bożena

watrt Pac pałaca, a Pałac Paca

fturty

zachowyja sie jak zwerzeta, ci faszysci nie ma w nich miolscidp bliźniego

Antyfaszystka

Podhale zobaczy, jak zamiast do na Podhale, do sąsiadów cepry z KOD ruszą i dutki sąsiadów wzbogacą, a Podhale biedą z nędzą się obejdzie. A i jeszcze jedno, antyreklamę na świecie też można skutecznie zrobić. Szykujcie się na ciężkie czasy bez dutków., albo zróbcie porządek z nazistami w swoich szeregach.

Zwinka

I bardzo dobrze. Skoro tacy wyrywni do bicia niepisowskich ceprów, to w przyszłości będą na halach wypasać trawą, razem ze swoimi owcami. Hej !

gegm

tępota rasistowsko-pisowska

edward

A olać ich dutki,. jest tyle pięknych regionów w Polsce.. Pobyt w górach możesz zorganizować sobie np. w Słówacji. Wyjdzie dużo taniej. Nie będziesz narażony na słuchanie ich „śpiewu”

gniewko_syn_ryba

Słusznie – Słowacja to bardzo piękny region Polski… ;)))))))