Ordo Iuris nęka organizacje pozarządowe

Ordo Iuris nęka organizacje pozarządowe

Ultrakatolicka organizacja Ordo Iuris rozesłała do stowarzyszeń i fundacji, działających na rzecz środowisk LGBT czy wspierających ofiary przemocy wnioski o udostępnienie informacji publicznej. Domaga się od nich „wyszczególnienia i opisania wszystkich projektów”, którymi się zajmują i dostarczenia kopii wszystkich umów, zawartych od początku ich istnienia aż do 17 lipca 2019 r., czyli dnia wysłania wniosku przez Ordo Iuris.

 

– „Dostaliśmy pismo od organizacji posiadającej ogromne zasoby, organizacji, która domaga się od nas przegrzebania dokumentów sprzed lat. Mamy na to 14 dni. Nikt w Fabryce Równości nie pracuje na nawet skrawku etatu. Od lat usilnie walczymy z wiatrakami i próbujemy zagwarantować podstawowe prawa człowieka osobom LGBT. Jest to w dużej mierze akcja przemyślana na dręczenie naszego środowiska, być może w jakimś stopniu próbę zastraszania. Zbiegło się to niezwykle fortunnie z akcją pewnej prawicowej gazety, która postanowiła dołączyć do swojego najnowszego numeru naklejki „Strefa wolna od LGBT+” – napisali na Facebooku działacze Stowarzyszenia Fabryka Równości z Łodzi. Pisaliśmy o wspomnianej akcji w artykule „Tygodnik Sakiewicza z homofobiczną naklejką – „Jakie to uczucie nawiązywać do spuścizny nazistów?”.

Pismo ultrakatolickiej organizacji trafiło także do Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA z Zielonej Góry. – Jeżeli Ordo Iuris chce wiedzieć o nas wszystko i musimy udostępnić im więcej informacji niż prokuraturze, ministerstwom, kontrolerom ZUS, NIK i kto nas tam jeszcze sprawdzał ostatnimi laty, to znaczy, że jesteśmy w ścisłej czołówce ogólnopolskich organizacji pozarządowych broniących praw człowieka i praworządności w Polsce” – czytamy na Facebooku Stowarzyszenia.

 

W rozmowie z „GW” prezes BABY Anita Kucharska-Dziedzic dodała: – „My nie mamy nic do ukrycia. Wszystkie sprawozdania publikujemy regularnie na naszych stronach. Będziemy dopytywać, co chcą wiedzieć konkretnie, bo pismo jest dość niejasno sformułowane. Materiałów, o jakie wnioskują jest tak dużo, że chyba prościej będzie zaprosić ich do nas, by na miejscu przejrzeli sobie wszystkie segregatory”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Polka gorszego sortuMarekJanuszZbyszekGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Ordo Luris to zło w czystej postaci, o ile dozwolone jest takie zestawienie słów czyste i Ordo Luris. Wcale nie przejmowałbym się ich żądaniami. PiS podaje na tacy mnóstwo wymówek. Pracujemy nad tym, trwają ustalenia, jest sezon urlopowy, odpowiedzialny za to pracownik jest na zwolnieniu, awaria komputera, Można również przesłać im poleconym dane na uszkodzonej płycie ewentualnie był tu Zaradkiewicz i zabrał dokumenty dla Przyłębskiej. Ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Historyk
Historyk

Namawianie do przestępstwa… wie pan, że na to jest paragraf?

Marek
Marek

Jakie nakłanianie do przestępstwa? Ja widzę tylko radę stosowania taktyk pisowskich funkcjonariuszy i organizacji. Ich działania też są przestępstwem? Oni o każdą informację każą się przez miesiące sądzić, a nawet jak już mają prawomocny wyrok to i tak nie udostępniają, albo udostępniają fragment i trzeba się znowu sądzić, że nie wypełnili prawomocnego wyroku. Wszystko by opóźnić do czasu, aż sądy całkowicie będą ich i sędzia powie, że mogli, i oddali każdą sprawę przeciw władzy. Oczywiście gdyby tę samą taktykę zastosowały organizacje niepisowskie, to zaraz następnego dnia prokurator w asyście brygady specjalnej policji wejdzie i zabierze wszystko a resztę zniszczy, wszystko… Czytaj więcej »

Grzegorz
Grzegorz

Pieprzyć Ordo Luris – niech spadają na palmę banany prostować !

Jerzy
Jerzy

Brazylijska, katolicka sekta, której jedynym celem jest władza i pieniądze. Jak mafia oplata swymi mackami wszelkie dziedziny i strategiczne punkty takie jak ministerstwa, szkolnictwo z których może kontrolować najważniejsze strefy życia publicznego, ma wpływ na prawo stanowione przez parodię sejmu polskiego.

Zbyszek
Zbyszek

„Nikt w Fabryce Równości nie pracuje na nawet skrawku etatu” – tym powinna zająć się inspekcja pracy

Janusz
Janusz

Jedno pytanie jakim prawem jeśli chodzi o dostęp do informacji publicznej, to może by tak i ich zarzucić wnioskami i poczekać na efekt

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A to jest bardzo słuszna koncepcja. Jak Kuba Bogu… Wszyscy zaatakowani powinni odpowiedzieć tym samym. I wszystko zgodnie z paragrafem.