Ostra krytyka Adriana Zandberga za peany na cześć polityki mieszkaniowej PRL

Zandberg w ostrych słowach do Pereiry „JESTEŚ CHAMEM!”

Adrian Zandberg znalazł się w ogniu krytyki internautów po swoim wpisie wychwalającym politykę mieszkaniową PRL-u.

 

Według lidera partii Razem w czasach minionych o wiele łatwiej było o tanie mieszkanie, a po 1989 r. żaden z rządów nie wprowadził rozsądnej polityki mieszkaniowej. „Łatwiej dziś o szynkę i zagraniczne wakacje. Ale w sprawie mieszkań wolna Polska nie ma się czym chwalić„- pisze Zandberg.

Reakcja internautów na tak wyrażoną opinię, była niemal natychmiastowa. Większość zgodnie napisała, że w PRL na mieszkania czekało się latami, a zbierany na książeczkach mieszkaniowych wkład nie dawał żadnej gwarancji kupna wymarzonego własnego kąta.

 

Może warto uświadomić sobie, że to po PRL odziedziczyliśmy fatalne statystki liczby osób na mieszkanie. Ten ustrój żadnego problemu nie potrafił rozwiązać. Mieszkaniowego też. A moi rodzice przez 13 lat po ślubie mieszkali albo z rodzicami, albo w mieszkaniu bez wody z przydzielonymi sublokatorami. By potem „dostać” 39 metrów na Bródnie”– napisał Konrad Piasecki, dziennikarz TVN24.

W podobny sposób na wpis Zandberga odpowiedział prof. Leszek Balcerowicz: „Wygląda na to, że określenie „neokomunizm” wobec Zandberga i jego wyznawców, nie jest wielką przesadą. Podobnie jak wobec PIS. Różnice w retoryce.”

Z kolei Tomasz Lis wyraził swoją opinię w lekko kpiącym tonie: „W PRL rozdawano na ulicy mieszkania, samochody, mięso i wykształcenie. Z nieznanych powodów w 89. roku ten wspaniały system runął jednocześnie w dziesięciu krajach.”

wb

Źródło: wiadomosci.wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
30 grudnia 2019 10:44

Widocznie nie oglądał filmu „Alternatywy”.