Oszustwa na Sali Kolumnowej

Śledztwo w sprawie głosowań 16 grudnia, umorzone

Jeżeli zwykły poseł Jarosław Kaczyński powinien cokolwiek skierować do prokuratora, to z pewnością to co działo się na Sali Kolumnowej feralnego piątku, podczas głosowań nad ustawą budżetową. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, według stenogramu z tamtego posiedzenia Sejmu, poseł PSL Krystian Jarubas był jednym z 10 sekretarzy liczących głosy innych posłów. Pan poseł jest jednak zaskoczony tą informacją i twierdzi, że nie miał z tym nic wspólnego. Kto więc występował w jego imieniu? Stenogram ów jest znany od wtorku, ale sprawa posła-widmo wyszła na światło dzienne dopiero w środę późnym wieczorem. I to przypadkiem.

Wszystko dzięki tweetowi posłanki PiS Joanny Lichockiej. „Głosy liczyli sekretarze. Nie tylko z PiS. Także z PSL. Sugerujecie im fałszerstwo” – napisała posłanka, dyskutując o głosowaniu w Sali Kolumnowej. „Jedynym sekretarzem Sejmu z PSL jest poseł Krystian Jarubas. Wiem, że na 100 proc. nie liczył żadnych głosów” – odpowiedział jej Jakub Stefaniak, rzecznik PSL.

Tylko tyle i aż tyle.

„To jakiś skandal – powiedział „Wyborczej” poseł Krystian Jarubas, z którym udało się skontaktować w środę późnym wieczorem. Nie wiem, kto liczył głosy. Na pewno to nie byłem ja. Mnie wtedy nawet nie było na sali” – dodaje. Jarubas opowiada, że w trakcie głosowań w Sali Kolumnowej przebywał w kuluarach. Nie chciał uczestniczyć w obradach, bo uważa, że miejscem głosowań jest sala plenarna.
„Do Sali Kolumnowej wszedłem na dosłownie 1,5 minuty. Na pewno nie uczestniczyłem w liczeniu głosów – mówi. Widać wyraźnie, że PiS się pogubił. Podpisy sekretarzy powinny być na protokołach. Mojego podpisu tam nie będzie” – dodaje.

Na sekretarza też była powołana posłanka Kukiz 15 Elżbieta Borowska, która w nocy napisała na Twitterze, że również głosów nie liczyła.

W całym tym piątkowym” zawirowaniu” marszałek Kuchciński nie zwracał uwagi na posłów opozycji, którzy próbowali zgłaszać wnioski formalne i mieli zastrzeżenia do liczenia głosów. A szkoda, bo np. posłanka PO Joanna Mucha, wołała donośnie : „Głosy są liczone na odwal”. Ale marszałek zignorował jej słowa.
(Źródło : Gazeta Wyborcza)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
lsdjarekgboorUrszulabronek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy.
Józef Stalin

krakus
krakus

No i po co te tysiące wniosków formalnych? żeby znowu do nocy przeciągać? gdyby nie opozycja kończyłoby się koło 16:00.

Sławomir
Sławomir

Masz rację, należy na łgarstwa i łamanie prawa przez pisowców pokazywać nagrania jak straż matszałkowska i posły pisu blokują wejście na spotkanie klubowe pisu przekształcone w pisowskie posiedzenie Sejmu. Należy pokazywać nagrania jak minister pisowskiej sprawiedliwości podpisuje protokół już po zamknięciu obrad co jest bezspornym łmaniem prawa.

krakus
krakus

główne wejście było otwarte dla wszystkich posłów, terroryści chcieli wejść bocznym i zajść marszałka od tyłu

Mariola
Mariola

Duża liczba wniosków formalnych spowodowana jest kretynizmem pisiaków, których trzeba non stop prostować aby choć dramatycznie szkodliwe dla Polski prawo to w/g cywilizowanych procedur uchwalać. Normalni posłowie wypełniają przysięgę składaną w trakcie ślubowania i choć są przegłosowywani to nie łamią prawa i nie bezczeszczą KONSTYTUCJI RP. Ta reszta „parlamentarzystów” co z szamba do koryta awansowała i tak za to kiedyś odpowie.

krakus
krakus

nie jest tylko po to aby sobie poszczuć na mównicy, a konstytucję przed zamachem PO i Rzeplińskiego na trybunał obronił Prezydent dr Andrzej Duda

lsd
lsd

Ne obronił, nie zaprzysiągł legalnie wybranych sędziów. Złamał prawo. Gdyby nie on nie byłoby dyskusji o TK, Komorowski uratowałby państwo i PIS nie mógłby tak łamać prawa. Polacy popełnili największy błąd w historii. Drobnego krętacza zamieszanego w aferę SKOKów wybrali sobie na prezydenta

Mariola
Mariola

Przepraszam bardzo, a co to jest krakus? Jak to nic nie znaczy, to nie odpowiadaj, bo na to sama wpadłam.

jarek
jarek

krakus, to chyba nazwa wòdki. czego się spodziewać od takiego co identyfikuje się z wòdką? na zdrowie. Niestety mam w rodzinie kilku takich krakusòw, siedzą na zasiłku i chcą kasy, bo się im należy. Poniekąd maja racje, bo skoro dają niby imigrantom, to dlaczego nie swoim? Niestety w Polsce jest większość ludzi z bardzo niskim wykształceniem i takich najłatwiej ogłupić i przekupić. Poprzednia partia nie była lepsza, ale to było mniejsze zło a tak czekają nas duże i liczne podwyżki. Biednym rzad da, ale zgadnijcie komu zabierze?

Mariola
Mariola

Tak, jest taki gatunek wódki i rodzaj ludzki. Alkohol też jest dla ludzi, ale tych co potrafią pić i sami zapracują na niego::)) Jedna nieśmiała uwaga, – nie dają, to my dajemy. Wybór czy się uczyć , czy też w krokusach krakusy pić należał do nas. Dopiero w planach jest aby wszyscy z nas byli jednakowo głupi i jednakowo biedni. WESOŁYCH ŚWIĄT

Zwinka
Zwinka

Serio ? Jaja sobie robisz.

wiesław
wiesław

Czy ty w ogóle zastanawiasz się co wypisujesz? Wróć do zajęć które z racji predyspozycji bozia ci wyznaczyła. Koń czeka.Bystrzejszy już nie będziesz.

gboor
gboor

Kiedyś kończyło się koło 16:00. Ale zaczynało o 8. czy 9. Obecnie o 8. czy 9. to jeden z szeregowych posłów (o inicjałach J.K.) przewraca się z boku na bok i chrapie dalej. Pozostałych 459 posłów czeka więc aż się wyśpi i raczy się zjawić w Izbie. Tak więc około południa wszyscy kłaniają mu się w pas, mówią „dzień dobry panie pośle, cieszymy się że już się pan wyspał” i rozpoczynają obrady.

Mariola
Mariola

Ten z granatowym mankietem, gładziutko ogolony (na zdjęciu tyłem), to na bank mój stryjek, ale on nigdy nie był posłem. Co jest grane? Mam nadzieję, że nie wliczyli go do kworum, bo tak ważna uchwała byłaby nieważna.

Sławomir
Sławomir

Pisiory po to mają Ziobrę i Kamińskiego, żeby Kaczyński mógł nadal łgać, że wszystko było zgodnie z prawem.

bronek
bronek

Gdzie jest Pan Prezydent Kwaśniewski. Tylko jego autorytet poparty siłą ulicy może pokonać fałsz i obłudę Kaczyńskiego!
Panie Prezydencie Polska Demokracja to Nasze Dobro.

Urszula
Urszula

Przecież to przestępstwo. Co na to niejaki Ziobro? Nie widzi fałszerstwa? Zwyczajny poseł kazał przymknąć oczy? Jeżeli tych dwoje nie brało udziału w głosowaniu i nie byli na sali to chyba nie było kworum . Zwyczajny poseł zwyczajnie kłamie!