Oto jak PiS wyślizgało opozycję

Oto jak PiS wyślizgało opozycję

Jest porozumienie PiS z częścią opozycji w sprawie protestu w Sejmie. Powyższe zdanie wyjaśnia wszystko. Albowiem nie jest to zażegnanie kryzysu w Sejmie ani wyprowadzenia państwa z głębokiego kryzysu, jak pisze Onet. I na łamach tego portalu dorzuca autor artykułu Andrzej Gajcy – „mocno zaangażowała się strona kościelna”.

Porozumienie z częścią opozycji nie wyprowadza państwa z głębokiego kryzysu, tylko odfajkowuje protest na sali plenarnej. Opozycja – kolejna słowo, którego nie chcą zrozumieć dziennikarze, jak ów Gajcy – w sile Nowoczesna, PSL Kukiz ’15 zawarła separatystyczne porozumienie.

Separatyzm polega na tym, że w porozumieniu pominięta została Platforma Obywatelska, a kryzys był skierowany na nią i li tylko na nią, bo Marek Kuchciński wykluczył z obrad Michała Szczerbę w z góry zaplanowanym kryzysie. Acz kryzys nie wywołał Kuchciński, bo ten nie jest zdolny do żadnej indywidualnej decyzji, on może tylko potrzymać laskę marszałkowską.

Opozycją w tym układzie porozumienia jest tylko Nowoczesna, bo PSL i Kukiz ’15 taką udają. Na czym polega porozumienie Ryszarda Petru? Otóż procedowane będą w Senacie poprawki opozycji do ustawy budżetowej, a tak naprawdę poprawki Platformy Obywatelskiej. „Kochany panie Ryszardzie”, tym razem tak może określić Michał Szczerba polityka od praw autorskich powiedzonka „światełko w tunelu”.

Petru zdecydował się sygnować bezprawie Sali Kolumnowej, gdzie PiS w sposób szemrany przyjął ustawę budżetową. „Sposób szemrany” – i tak jest eufemistycznym określeniem, bo po trzech tygodniach opinia publiczna ujrzała zapis kamer z tej sali i to takiej jakości, jakby technika cyfrowa cofnęła się do czasów dla tej techniki „sprzed Potopu”.

To jest grzech pierworodny tego porozumienie – „szemrane światełko w tunelu”. Jeżeli do takiego porozumienia rzeczywiście doszło, można określić przyszłość, iż parlament mamy szemrany, a prawo w nim stanowione jest szemrane.

Opozycja okazała się guzik warta, można ją wydymać w prosty sposób, acz może nieco okrężny, bo „przez Maderę”. Gdyż w czasie Madery, tj. Sylwestra owo porozumienie Petru zawierał z emisariuszami Jarosława Kaczyńskiego.

Platforma Obywatelska może czuć się oszukana jako część „zjednoczonej opozycji”. Grzegorz Schetyna pozostał na lodzie.

Zaś PiS zaciera ręce. Lekko poszło im rozbić opozycję, która jest takiej a nie innej wartości. Polska polityka nie ma opozycji, Ryszard Petru łatwiutko nabrał się na szacher macher ze światełkiem w tunelu, a PO zaliczyła drugi poważny cios w nos. Porozumienie PiS z częścią opozycji, to dechy dla partii Schetyny. Trudno po tym liczeniu będzie się jej podnieść.

W takiej sytuacji można „spokojnie” napisać: Kaczyński wyrąbał sobie drogę do autorytaryzmu. Pod koniec grudnia 2016 opozycja wydawała się silna, wystarczyły dwa niewielkie kryzysy – Madera Petru i faktury Kijowskiego – aby wszystko obróciło się w perzynę.

Kaczyński z otwartą przyłbicą może powiedzieć z wysokości drabinki z Tesco do swego ciemnego ludu: Opozycję mamy do dymania i właśnie z nią to zrobiłem.

Waldemar Mystkowski

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

43
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
24 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
gniewko_syn_rybamariana131WaldemarHiszpantuciu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kuba
kuba

Słowa jakie bym skierował do p.Petru „są ludzie przyzwoici i tacy jak pan którzy nie wiedzą co to jest przyzwoitość”

krakus
krakus

Same kłamstwa.

PiS legalnie przegłosował ustawę budżetową. Był marszałek, kworum i większość. W sposób nie szemrany ale pomysłowy robiąc w ch… opozcyję. Szczerba zachowywał się jak prostak i cham. Opozycja wykorzystuje mównicę do robienia wiecu przed kamerami telewizyjnymi a w ogóle nie odnosi się do danych ustaw. Żałosne jest to naigrywanie się ze wzrostu Kaczyńskiego. A przemawia do świadomych politycznie Polaków. Zaś opozycja wydymała się sama.

Ettore
Ettore

Uwierzysz we wszystko co pisuary powiedzą. Oni to wiedzą i swoje kłamstwa to takich swoich pretorian jka Ty kieują. Kupisz każdą bzdurę?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Ty zaś uwierzysz we wszystkie kłamstwa „totalnej opozycji” ?… Masz jakieś DOWODY (nie poszlaki) na nielegalność głosowań w Sali Kolumnowej ?… Zważ, że nawet „totalni” jakoś dziwnie nabrali wody w usta w tym temacie po opublikowaniu filmu… ;)))

tuciu
tuciu

tak: sporzadzany na biezaco protokol, w krotym marszalekotwarcie mowi, ze oszukuje przy liczeniu glosow. Jesli demokracja parlamentarna polega wg ciebie, na „nie widze, nie wazne co widze, jest przeglosowane”, to wspolczuje

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

A gdzie go mogę zobaczyć ?…

Arek
Arek

Trudno jest w co cokolwiek uwierzyć ,co mówią ,potomkowie UB_kow .
Pod szyldami KOD .zmniejszenie SB_ckich rent ,to o wiele za mało .
Za mord na Polakach.

Mariola
Mariola

„krakus”, ale nie z Krakowa, zachowuje gorzej niż małpa. Naśladuje głupszych od siebie i myśli, że Kaczyński jest wysoki.

Janik
Janik

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

KhatzhynskyTV
KhatzhynskyTV

Powiedział oszust wspierający nałogowych kłamców ; ) Zrobili to w sposob balaganiarski, rozbiegany i zalosny. Palilo im sie pod dupami. Polskie piekiełko w wykonaniu pisu, idziemy na zywioł. Jak to zawsze. Jak w wypadku smolenskim- paliło sie pod dupka panu kaczynskiemu i wylądował tak jak na to zaslużył. Gębą w błocie. Sam spowodowal swoja tragedie i zamordował ludzi przez ego swojego braciszka. Żałosne to jest stanie na drabince, żałosne jest to ze siedzi w domu z ochrona za ponad milion, jak kołek w scianie i nie wie jak wyglada rzeczywistosc, nie rozmawia z ludzmi, Żałosne jest to, ze koleś nigdy… Czytaj więcej »

Grażyna
Grażyna

Zaślepieni i głuchota na wygibasy PiS-u, to ewidentne objawy pisozy. Wyrazy współczucia.

Janik
Janik

Gazeta Wyborcza, 9 Stycznia 2017 godzina 10:16
– Całkowicie dementuję, nasi posłowie są wciąż w sali sejmowej i nigdzie się nie ruszają – komentuje w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wiceprzewodnicząca Nowoczesnej posłanka Katarzyna Lubnauer. – Były prowadzone rozmowy, ale to nie oznacza jeszcze porozumienia.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ona zdaje się nie docenia lisiej natury swego szefa.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Biedny Rysio, teraz się dowie co to znaczy zlekceważyć kobietę i jak łatwo bezgraniczna miłość przeradza się w nienawiść… ;)))

Zgredzinka
Zgredzinka

Ano.
Ewidentnie … źle się bawi !!!

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

A tu na dodatek tych kobiet jest kilka… Oj, nie będzie lekko posłance Schmidt… ;)))

Janka
Janka

Prawie ze wszystkim się zgadzam, ale uważam, że opozycja wydymała się sama, a Kaczyński małe rączki zaciera, to prawda. Co jest ? jakaś zła passa nad nami zawisła, po odejściu Donalda Tuska wszystko się sypie, same głupie zagrywki, a ślepa kura PiS-u już się niemożliwie upasła, nawet na rosół się nie nadaje. Zawiodła Nowoczesna, zawiódł KOD, Platforma mocno osłabiona, a teraz jeszcze osamotniona, nie wiadomo kogo popierać, ale jak popatrzeć na Nowoczesną, to oprócz pechowego Petru są fantastyczne dziewczyny, dlaczego nie przejmą steru, na pewno wychodziłoby im lepiej. W KOD, jest teraz taki galimatias, że nie powinno dojść w tej… Czytaj więcej »

Mariola
Mariola

Pozostaje mieć nadzieję, że Kosiniak, Kukiz i Petru oraz Szumełda z kolesiami, to kilkanaście, no może w porywach kilkadziesiąt osób. Grupy, którą co najwyżej można dla odróżnienia od PiS, nazwać przystawką. Wierzę jednak w rozsądek i przyzwoitość Nowoczesnej (poza turystą), Platformy, KOD-u i „poza-sejmowej” lewicy z Barbarą Nowacką i Adrianem Zandbergiem czyli faktycznej opozycji. Każda opozycja powinna czuć wsparcie pewnej części społeczeństwa, a ta wg mnie może liczyć na blisko 70%. Każdy, kto działa jak wymienieni na wstępie i pozwala się z naiwności bądź z wyrachowania tak rozgrywać przez wrogie siły, nigdy nie powinien dostąpić zaszczytu bycia w rządzie i… Czytaj więcej »

Viktor
Viktor

Bzdura. Jak ktoś myśli, że w obecnej chwili po roku rządów PiS można w cywilizowany sposób odebrać PiS władzę to jest naiwny. To nie jest jeszcze ten moment, w którym obywatele staną przeciw władzy Bezprawia i Niesprawiedliwości. Schetyna nie ma planu co robić dalej. Dostał propozycję żeby razem z Nowoczesna szukać rozwiązania wyjścia z kryzysu parlamentarnego i nie przystał bo to taki gość który uważa, że musi być tylko tak jak on sobie wymyśli. Schetyna nie ma wizji i odpowiedzialności.

Elzbieta
Elzbieta

Petru, to mieczak i bardzo niedoswiadczony polityk. W ten sposob legitymizuje oszustwo w sali kolumnowej i upadek parlamentaryzmu w Polsce oraz ustawe budzetows, ktora zagraza stabilnosci Polski. Poprawki do budzetu? PIS zrobi co zechce! PIS powinien wziac odpowiedzialnosc razem z Kukiz15 za wielki kryzys finansowy, ktory nas czeka. Naiwnosc i glupota Petru sa powalajace! W Nowoczesnej jedynie Kobiety maja jaja! Pihowicz powinna byc liderka. Pan Petru i opozycja niech po nauki ida do Holdysa!

Mariola
Mariola

lub Joanna Scheuring-Wielgus.

Waldemar
Waldemar

Przykra, ale prawdziwa diagnoza. Jeszcze raz potwierdza się fakt, iż jednym z talentów Naczelnika z Żoliborza jest znakomite dzielenie i napuszczanie na siebie ludzi. Póki opozycyjni politycy nie zrozumieją prostego faktu, że naprzeciwko siebie mają dobrze zorganizowaną i zarządzaną mafię polityczną – PiS będzie rządzić.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Cóż Pan tak mantruje „mafia polityczna” ?… Prawdziwa mafia polityczna to były rządy PO (nazwisko Sobiesiak coś Panu mówi ?…) A najzabawniejsze jest to, że „Naczelnik z Żoliborza” nawet palcem nie kiwnął, a opozycja sama się ze sobą pogryzła… ;))) Taka ci to opozycja… ;)))

Waldemar
Waldemar

Jak najbardziej mafia. Tylko w mafii jest Ojciec Chrzestny, który wszystkim zarządza i absolutny posłuch. PO w porównaniu z mafią Naczelnika to było kółko dyskusyjne, gdzie istniało słynne „oczko” czyli 21 posłów zawsze głosujących inaczej niż reszta. Proszę mi pokazać podobne „oczko” w PiS – ich zjazdy do złudzenia przypominają mi zjazdy nieboszczki PZPR z programowym przemówieniem I Sekretarza. Niedawno ostatni pisowski dysydent europoseł Ujazdowski oddał legitymację – i na tym koniec. Może „Ucho Prezesa” to nie reportaż, jak zauważa jakiś internauta, ale dobrze oddaje nastroje które panują w PiSie. Jak widać zupełnie inaczej oceniamy obie te partie i pewnie… Czytaj więcej »

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Jakoś nie przypominam sobie tego „oczka” w PO… Jak Donald zalecił dyscyplinę partyjną, to nie było zmiłuj się i nawet Gowin głosował „po linii”… Zjazdy PO też przypominały zjazdy nieboszczki PZPR – kwestia skojarzeń… Na dodatek wtedy także wszystkie media były jednogłośne (znacznie bardziej niż teraz te „reżimowe”) poza wówczas opozycyjnymi, które funkcjonowały na zasadzie II obiegu w PRL, czyli poza marginesem. Nie mam pojęcia co to „Ucho Prezesa” i jakie nastroje panują w PiSie – widzę jedynie, że partia ta w odróżnieniu od poprzedników stara się realizować swoje obietnice wyborcze i za to ją cenię, wybaczając popełniane błędy. Niestety,… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

No cóż, jeśli Pańska pamięć, panie Gniewko, aż tak szwankuje, to nie będę jej naprawiał, bo nie w mojej mocy to. Wyobraża Pan sobie choćby głosowanie w obecnym Sejmie, w którym nie bierze udziału aż 9 posłów PiS? Bo ja nie. A tak stało się podczas głosowania nad postawieniem Ziobry przed Trybunałem Stanu. Wielka szkoda, ze do tego nie doszło, swoją drogą. Z tym „oczkiem” zresztą równie bywało, bo nieraz było to nie oczko, ale oko, jak podczas głosowania o związkach partnerskich w 2013 roku, gdy w klubie PO liczącym naonczas 208 posłów – 46 głosowało przeciw. Takich głosowań było… Czytaj więcej »

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Najlepiej byłoby zrobić zestawienie wszystkich głosowań Sejmu poprzednich 2 kadencji i sprawdzić jak głosowała PO, to okazałoby się, czy ma Pan rację, czy nie. Skoro jednak się Panu nie chce, to kwestia pozostaje nierozstrzygnięta. Jeżeli mamy się licytować na głosowania, to może przypomni mi Pan jak PiS zagłosował w sprawie projektu zaostrzającego prawo antyaborcyjne ?… To przykład adekwatny do Pańskiego ze związkami partnerskimi… 😉 Jak już kiedyś napisałem, niektórym wszystko kojarzy się z gołą babą, a innym z mafią… Jeżeli dla Pana PiS jest mafią, to dla mnie PO jest mafią do sześcianu. Błędy PiSu ? Było ich całkiem sporo,… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

Jest Pan zdecydowanie w błędzie, pani Gniewko. Mi nie kojarzy sie wszystko z mafią, mi z mafią kojarzy się wyłącznie PiS. Tu się zdecydowanie różnimy i wątpię, bym obserwując jak ta partia funkcjonuje, zmienił swoje zdanie. I dla porządku: nie chodzi mi tu wyłącznie o głosowania sejmowe, które w PiS ( w odróżnieniu od PO w poprzedniej kadencji) są zazwyczaj przewidywalne, tylko o to, co Pan jakoś szybko pominął, a o czym pisałem wyżej. To, co składa się na zwykłą wymianę poglądów, zwykłą róznicę zdań, która w każdej takiej strukturze świadczy o wewnętrznej demokracji. Jesli coś takiego istnieje w PiSie… Czytaj więcej »

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

To bardzo niedobrze, że z mafią kojarzy się Panu wyłącznie PiS i jeszcze przeciwstawia mu Pan „demokratyczną” PO… A nie kojarzy się Panu z mafią wycinanie Schetyny i jego stronników przez Tuska w przeszłości, a teraz stronników Tuska przez Schetynę ?… Bo mnie (przepraszam ale mam ogromną awersję na niepoprawną formę „mi”) jak najbardziej, a co najzabawniejsze, doskonale pamiętam wiernopoddańcze hołdy Schetyny wobec Tuska, gdy tamten kopał go w d… ;))) Taka ci to wewnętrzna demokracja wewnątrz PO, niczym nieróżniąca się od tej w PiS… ;))) Czy to PiS odbywał „spotkania biznesowe” na cmentarzach i stacjach benzynowych ?… Więc Pan… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

I jeszcze takie małe a propos, bo mi się przypomniało: proponuje lekturę interesującego artykułu „Profesorska elita PiS jak karne wojsko. Ustawę o instytutach krytykuje, ale głosuje jak trzeba”
Edwarda Krzemienia z 5 stycznia 2017. Tekst ukazał się w okopressie i chyba nie trzeba lepszego świadectwa, jak funkcjonuje PiS, jak traktuje tzw. „suwerena” i swoich własnych posłów i senatorów. Przy okazji warto poczytać wcześniejsze artykuły Krzemienia o Instytutach badawczych, bo to kompetentne źródło informacji o „realizacji obietnic wyborczych”.

Bogumila
Bogumila

Schetyna nie został na lodzie bo ma w wielu z nas oparcie. Żal mi tylko ludzi którzy stali na mrozie dla wsparcia posłów opozycji.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

„bo Marek Kuchciński wykluczył z obrad Michała Szczerbę w z góry zaplanowanym kryzysie. Acz kryzys nie wywołał Kuchciński, bo ten nie jest zdolny do żadnej indywidualnej decyzji, on może tylko potrzymać laskę marszałkowską.”

Znaczy się, prezes, Kuchciński i Szczerba na wiele tygodni wcześniej ustalili przebieg wydarzeń na 16 grudnia i plan wykonali ?… Ale to oznacza świadomy udział PO w wykreowaniu tego kryzysu ! ;))) No i witamy pana ałtora w kręgu wielbicieli teorii spiskowych, czyli wśród oszołomstwa !!! ;))))))))))))

Grażyna
Grażyna

Petru? Śliski facet. Pewnie obiecali mu, że nie będą więcej grzebać w jego życiorysie. Coś tam ma a uszami. Dostał ultimatum i nie chciał, ale musiał. Padła propozycja nie do odrzucenia  . A jak chodzi o Maderę, to nie przypadkowy pasażer strzelił foto, lecz kopnął się tam umyślny Mariusza Kamińskiego. Idę o zakład.

Goska
Goska

Mam nadzieje,ze p. Petru nie zawiedzie swoich wyborcow, i poslanki,ktore walcza jak lwice o PRAWO w Polsce. Od ujawnienia jego zdjecia w samolocie zmienil sie o 180 stopni. Czy ktos go straszy, szantazuje? Nie mozna tak szybko zmienic swoich pogladow.Mial juz raz nauczke ze spotkania z Kaczynski kiedy „ujrzal swiatelko w tunelu”. Czy nie wie,ze po rozmowach z Kaczynskim jest tylko ciemnosc w tunelu?

Tom
Tom

Ja tylko tak na marginesie. Proszę nie wyolbrzymiać kwestii tej kiepskiej jakości nagrania z Sali Kolumnowej. To jest po prostu zwyczajny monitoring z tzw. KAMERY PRZEMYSŁOWEJ. Nikt i nigdzie nie nagrywa monitoringu w jakości HD. Taki już urok. Kwestia m.in. miejsca do zapisu na nośnikach. Oczywiście dyskusyjne jest dlaczego trzeba było czekać aż trzy tygodnie ….

adama
adama

Petru próbuje wzmocnić swoją pozycję wobec Schetyny, bo wie, że są skazani na współpracę. Oczywiście od Kaczyńskiego nic nie dostanie i raczej swoja pozycję osłabi.

szulki
szulki

bez przesady. Oszukańcze triki kaczystów są przejrzyste jak bajki dla dzieci. To raczej kwestia silnej woli u opozycji, żeby nie dać się wciągać w pisowskie szwindle

Ezechiel
Ezechiel

cyt:
Kaczyński z otwartą przyłbicą może powiedzieć z wysokości drabinki z Tesco do swego ciemnego ludu: Opozycję mamy do dymania i właśnie z nią to zrobiłem

No to lemingi wypiac się!!!!!
heheheheehe….
Pan prezes, jeszcze Was trochę pogriluje 😀
milo się to oglada:)

Renata
Renata

A ja sądzę, że ostatnie wypadki wbrew pozorom wzmocnią PO, której słupek popularności ostatnio topniał. Wszystko zależy jak twardy naprawdę okażę się Schetyna.

Andre
Andre

Kiedyś liczyłem, że Petru da nową jakość polskiej polityki. I wyszło jak zawsze … Nowoczesna której kibicowałem straciła mój głos, i nie tylko mój…

Hiszpan
Hiszpan

Obserwuję zmagania z trollami…. a że po kiego z nimi….. natury nie zmienisz. Krowina nie zmienia poglądów i wcina trawę, komu to przeszkadza?. Co do wyślizgania… nie wydaje mi się. Zmusili Nadszyszkownika do wyjścia z nory, Podrałował niepyszny na spotkanie z Opozycją. Dotąd wysyłał kukiełki, teraz musiał sam. Nie oni do niego, ale on do Nich. Po szumnych zapowiedziach rozwiązań siłowych i obrzucaniu inwektywami…. przyszedł i nawet rozmawia….. i to z kim: gorszym sortem, puczystami? Wyznawcy orzekli, że PIS nie ma z kim przegrać. Wygląda na to,że jednak chyba ma… bo przecież z „Nikim” się nie rozmawia?. Wielbiciele twierdzą,że Nadszyszkownik… Czytaj więcej »

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

„Być twarzą opozycji dla autorytarnej władzy”

Masz Pan zapewne na myśli autorytarną władzę p. Kijowskiego w KOD… ;)))

mariana131
mariana131

W tych naszych zapedach antykaczych zapomnielismy o jednym:
KASZYSTOWSCY FACZYSCI ZDOBYLI 100% WLADZY W WYNIKU DEMOKRATYCZNYCH WYBOROW W DEMOKRATYCZNYM KRAJU.
To ze tylko 19% obywateli uprawnionych do glosowania na nich zaglosowalo, wydaje byc sprawa mniej wazna. Bo zdecydowal fakt, iz partia PiS wygrala wybory, zdobywajac 37% glosow w wyborach. Pozostale partie uplasowaly sie dosyc daleko za PiS-em.
Pytania dlaczego 37% glosow wyborczych dalo PiS-owi 51% mandatow poselskich, nikt dzisiaj nie stawia. Pewnie to musi byc jakas wstydliwa sprawa.