Owsiak: „Prezydent Duda nie dba o zdrowie Polaków”

WOŚP kupiła sprzęt w Chinach, MON miał go przewieźć. Teraz rząd stawia kuriozalne warunki

Szef WOŚP Jerzy Owsiak stwierdził, że chciałby, aby Andrzej Duda zawetował ustawę przewidującą przekazanie prawie 2 mld zł dla tzw. mediów publicznych. Jednak – jak zaznaczył – nie wierzy, że tak się stanie. – „Pan prezydent nie dba o zdrowie Polaków” – powiedział Owsiak.

 

Gdyby miał możliwość porozmawiania z Dudą, próbowałby go przekonać, że za dwa miliardy zł „można zrobić bardzo dużo” w polskiej służbie zdrowia. – „Nawet można budować szpitale. Onkologię czy każdą inną dziedzinę – geriatrię czy kardiologię można unowocześnić w sposób nieprawdopodobny. Panie prezydencie, w ciągu 27 lat fundacja wydała na sprzęt około miliard sto dwadzieścia sześć milionów złotych” – stwierdził szef WOŚP.

Zapytałby też Dudę, czy wie, w jaki sposób mają być wydane rzeczone dwa miliardy złotych dla mediów państwowych. – „Proszę podać dokładnie, jaki jest plan wydania tych dwóch miliardów. A może jest jakiś proroczy plan, który będzie nam pokazywał programy o zdrowiu?” – pytał Owsiak.

 

Przypomniał, że „próbował kiedyś pisać do Andrzeja Dudy w sprawie geriatrii, kiedy jego podpis oznaczał, że geriatria wyskakuje z osobnej puli pieniędzy, którą by miała zagwarantowaną na swoje działania”. – „Pan prezydent na to nie odpowiedział. Prawdę mówiąc, pan prezydent nie odpowiedział na żadne z wcześniejszych obietnic związanych z naszym zdrowiem” – podsumował Owsiak.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
tadeuszBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Każdego, kto liczy na to, że Duda choć raz w swoim życiu zrobi coś przyzwoitego, czeka zapewne gorzkie rozczarowanie. Jedynym celem tej prezydentury jest zadowolenie Kaczyńskiego i dużo kasy dla jego funkcjonariuszy, Nic więcej.

tadeusz
tadeusz

Ten żałosny prezydent nie ma innego wyjścia niż zawetować oddanie pieniędzy na reżimową telewizję, bowiem w przeciwnym razie utraci zaufanie swojego elektoratu. Mam nadzieję, że mu to i tak niewiele da i jednocześnie narazi się kaczorowi. Przy okazji proponuję, aby ogłaszać w kraju strefy wolne od pis.