Państwowa działka dla Rydzyka za grosze

Rydzyk: „Zrobili wprost panikę; nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej”

Bez przetargu i do tego z bonifikatą o. Rydzyk otrzymał od rządu ponad hektarową działkę w Toruniu. Wartość bardzo atrakcyjnego gruntu szacuje się na niemal 2 mln zł, ale redemptorysta otrzymają tę nieruchomość w wieczyste użytkowanie za… nieco ponad 100 tys. zł. Decyzję o bonifikacie oraz o przekazaniu działki należącej do Skarbu Państwa podpisał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. O tej arcyciekawej transakcji informuje „Polska the Times” i dodaje, że działka leży pomiędzy Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej a kościołem.

W zarządzeniu wojewody mowa jest o zgodzie na 60-proc. bonifikatę odjętą od pierwszej opłaty za użytkowanie wieczyste, a tę ustalono w wysokości 15 procent ceny działki. „Prosty rachunek wskazuje więc, że za wieczyste prawo użytkowania działki ojcowie redemptoryści zapłacą 111 tys. zł z groszami” – pisze gazeta.

Na początku roku tygodnik „Wprost” umieścił o. Tadeusza Rydzyka na 83. miejscu na liście najbogatszych Polaków. Sam zakonnik zapewniał wówczas, że on żadnego majątku nie posiada i wręcz ubolewał, że jego „dzieła” dostają zbyt małe wsparcie. Skąd dostają? O tym redemptorysta oficjalnie informować nie chce, dlatego – o czym informowaliśmy – stowarzyszenie Watchdog oddało sprawę do prokuratury.
(Źródło: Polska The Times, naTemat)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
11 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
bartHiszpanPedziwiatrZgredzinkaMaciek12345321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir
Sławomir

Na witrażach w następnym kościele cielec z Torunia może zrobić już bez krępacji witraże tylko ze swoimi podobiznami, po co mu jacyś tam statyści niepotrzebnie zakłócający jego kult i chwałę, a ciemny lud jak pochówek z honorami łajdaka, pedofila, biskupa wesołowskiego kupi.

bart
bart

Nie wiem, czy Państwo zauważyli. pan rydzyk od półotra roku dostaje w zasadzie wszystko, czego zażąda.

Zwinka
Zwinka

Tylko skromna działeczka ??? Powinien otrzymać Pałac Namiestnikowski, co byłoby zgodne z pierwotnym przeznaczeniem obiektu. Obecna obsada zużywa tylko powietrze.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ty to masz celne riposty.
Krótko, zwięźle i dosadnie.

Hiszpan
Hiszpan

Dać Pałac? Bardzo celnie.

Zgredzinka
Zgredzinka

Nie wyczułeś ironii?

smętek
smętek

Było bardzo adekwatne powiedzenie „Straszno! Skuczno! Nie ma komu w mordę dać”. Widzimy, słyszymy, zżymamy się z bezsilności i co z tego.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ano !!!
Może znasz metodę jak napuścić na niego dziennikarzy śledczych, żeby dociekli jaką to metodą szeregowy zakonnik jest taki bogaty, a przez to wszechmocny?

Maciek123454321
Maciek123454321

Postuluję, aby sprawdzić rosyjskie koneksje cielca z Torunia. Wszak jego anteny bez przeszkód nadają w Rosji, mimo, że Rosja prześladuje katolików. Rydzyku, z całą pewnością odpowiesz w niedalekiej przyszłości za sprzeniewierzenie państwowych pieniędzy. Zdaje się, że za to grozi co najmniej kilka lat odsiadki.

Wiśnia
Wiśnia

Obawiam się że biznesmen Rydzyk nie zostanie ukarany, najwyżej kurek z kasą zostanie przykręcony. Wystarczy przyjrzeć się historii ostatnich 25 lat współpracy rządów z kościołem. Ale zgadzam się że rydzyk powinien siedzieć i to długie lata.

Jacek
Jacek

O nie… Te 25 lat zapracowały już na swoją Norymbergę!!!

Maciek12345321
Maciek12345321

Nie takie cuda Polska widziała. Upadek komunizmu, rozkwit gospodarczy, Ale były i cuda złe okropne, jak rządy PISuarów. Wszystko jest u nas możliwe, więc nie traćmy nadziei.

Anna E.
Anna E.

Kiedy to nic nowego. Przecież w całym kraju organizacje kościoła katolickiego kupują grunty za bezcen. Mało tego, teraz my nie możemy nawet kupić ziemi (w każdym bądź razie PiS bardzo utrudnił sprzedaż/kupno gruntów), choćbyśmy płacili realną cenę, tymczasem kler może wszystko. A choćby Kraków. Zastanawiam się, ile procent Krakowa należy do Polski, a ile do Watykanu. Rozlicza się Amber Gold, a nikt nie odważy się tknąć takiej góry lodowej, jaką była Komisja Majątkowa i wszystkie skandale i malwersacje z nią związane.

Zgredzinka
Zgredzinka

Może po zmianie władzy, znajdzie się w końcu ktoś uczciwy i na żądanie społeczeństwa wyczyści tę stajnię Augiasza?
Potrzeba nam teraz pilnie takiego polskiego Macrona.

kizoo
kizoo

Z tego, co mi wiadomo, grunt otrzymała fundacja Lux Veritatis a nie Rydzyk. Manipulacja, kłamstwo…

Jacek
Jacek

A szefem fundacji jest konkretna osoba… w tym wypadku nasz ulubieniec.

Zgredzinka
Zgredzinka

Lux Veritatis to typowy słup, jeden zresztą z wielu dekujących majątek tego kręta.

Zgredzinka
Zgredzinka

Watchdog powinno zwrócić się nie tylko do prokuratury, ale również do dobrych dziennikarzy śledczych, mam tu przede wszystkim na myśli gwiazdę ostatniego sezonu Wojciecha Bojanowskiego, by prześledzili dotychczasową drogę życiową tego pazernego i pozbawionego wszelkich zasad moralnych zakonnika. W internecie egzystuje na You Tube dokumentalny film, traktujący o początkach duchownej i przestępczej działalności tego indywiduum https://m.youtube.com/watch?v=gNSQm4ej55w Potem było już tylko gorzej, włączne z defraudacją milionowych funduszy zebranych podczas publicznej zbiórki prowadzonej pod auspicjami „Radia Maryja”, na ratowanie stoczni gdańskiej. Żadna poprzednia ekipa rządząca nie rozliczyła go z tych finansowych szwindli, w obawie przed „katolami”, a ta ostatnia nawet jeszcze bardziej… Czytaj więcej »

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Wylazł diabeł zza pieca obejrzeć przedstawienie grane przez demony z twarzami polityków