PAP poinformowała o peanach ku czci Dudy w hiszpańskich mediach. Ich autor jest przestępcą skazanym za sianie nienawiści

Duda zawetuje „Lex TVN”? Może chcieć pokazać niezależność

PAP podała informację o pochwałach wobec Andrzeja Dudy w wykonaniu hiszpańskiego pisma internetowego „Hispanidad” o dość prawicowym profilu. Dziennikarz tego medium określił prezydenta mianem „katolika bez kompleksów”. Depesza PAP powielona została przez TVP i inne prorządowe kanały informacyjne.

 

Szybko jednak dziennikarze obiektywnych tytułów wykryli, że „Hispanidad” jest marginalnym i ultraprawicowym tytułem o minimalnym zasięgu w samej Hiszpanii. Profil pisma na Facebooku śledzi zaledwie 2 tys. internautów.

Sam autor tekstu o Dudzie, Eulugio Lopez, jest skrajnie prawicowym ekstremistą, który w 2018 r. został skazany na pół roku pozbawienia wolności za homofobię. Mężczyzna miał zestawiać homoseksualistów z pedofilami i obrażać ich.

 

Niektóre liberalne media, nie bez kozery, określają E. Lopeza mianem „faszysty”. Człowiek ten nawet w hiszpańskojęzycznej Wikipedii nazwany został „ultraprawicowcem”.

Kilka dni temu pisaliśmy również o chwaleniu Dudy przez ekstremistów z UK i Włoch. Może polityk, po zakończeniu kadencji, powinien zająć się międzynarodową polityką? Międzynarodówka skrajnych prawicowców z pewnością czeka na nowego lidera.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
radiohead in rainbows
radiohead in rainbows
17 lipca 2020 15:41

znowu jakiś błąd w symulacji? xD

Chermes
Chermes
17 lipca 2020 19:09

A czy Ku Klux Klan mu już pogratulował? 🙂