Patryk Jaki wrzucił donosy do skrzynek europarlamentarzystów

Weto budżetowe albo śmierć

Do skrzynek europarlamentarzystów z całej UE trafiły listy od Patryka Jakiego. Deputowany przygotował specjalną przesyłkę – w różnych językach wyjaśnia w niej, po co PiS-owi reforma wymiaru sprawiedliwości. Argumentem „za” mają być tzw. taśmy Neumanna. To reakcja na wtorkowe orzeczenie TSUE dotyczące wprowadzanej przez PiS „reformy” sądownictwa.

 

Tzw. taśmy Neumanna nie były nowe – dwa lata temu prezentowano je w tczewskich mediach – ale tuż przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi w Polsce nagłośniła je ponownie Telewizja Polska, wspierając PiS w kampanii wyborczej.

„Po wyroku TSUE, z którego opozycja totalna jest niezadowolona – zgodnie z obietnicą do skrzynek europosłów w rożnych językach trafiają Taśmy Neummana. Czas, aby w UE zrozumieli dlaczego reforma w PL jest potrzebna” – napisał euro poseł Jaki, dołączając zdjęcia pism i siebie samego przed skrzynkami europosłów.

 

Przypomnijmy: na taśmach utrwalono rozmowy Sławomira Neumanna z działaczami PO z Tczewa, dotyczące obsady stanowisk w tym pomorskim mieście. Neumann stwierdził m.in., że „rzyga Tczewem”.

Po publikacji taśm tłumaczył się, że jedyne, czego żałuje, to użytych w czasie rozmowy wulgaryzmów. Polityczną ceną była utrata stanowiska szefa klubu PO.

Jakie są reakcje na „akcję informacyjną” deputowanego? Sam bohater pisma przekazanego przez Patryka Jakiego, sprawę skwitował dość ostro: „Co za dzban. Patryk lepiej zadzwoń do Banasia i o tym opowiedz w Parlamencie Europejskim” – rzucił w komentarzu na Twitterze Neumann. Reporter Radia Zet Jacek Czarnecki skomentował ja słowami: „A fe! Donosić na Polskę? Nieładnie… taka to moralność Kalego”. Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej” ubolewał nad językowymi niedociągnięciami zamierzonej przez Patryka Jakiego próby zdezawuowania polityka PO. „Ogólnie językowy poziom tego listu ośmiesza autora, jego partię i wyborców” – ocenił.

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

21
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Wojciech KAgnieszkaMarekMariawiewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antyuzurpator
antyuzurpator

Opolski blokers „hatakumba warm boy” pokazał praktycznie, na czym polega działalność określona drugim słowem (spójnika nie licząc) w haśle „ulica i zagranica”.

antymoher
antymoher

Opozycjo do boju!!!!!!!!Czas przedstawić eurodeputowanym filmik z wyboru sędziów do TK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A co???????????Niech zobaczą i ocenią!!!!!!!!!!!

Zen
Zen

Cyganisz.To jest DEFORMA sądownictwa. aby pedofilóm z pis nic i się nie stało.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Pół roku już minęło od wyborów do europarlamentu, a PiSi jeszcze nie skumali, że europosłowie to nie „ciemny lud, który [wszystko] kupi” (©2005, Jacek Kurski).

HerodAntypis
HerodAntypis

To dlatego mazurek tak cieszyła się ze skrzynek! Dla nich to miejsce na przekazy dnia i zaproszenia na msze. Miała być rechrystianizacja a jest prymitywna pisyzacja. Tyle że ten dresiarz nie kuma że to europejczycy a nie pisolacy – nie dadzą się zmanipulować prymitywną propagandą

Aleksander
Aleksander

To prostacy.

Goool
Goool

Ty się dałeś zmanipulować.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Najbardziej Gooolu na manipulacje to są podatni pisowcy. Pis zdemoluje ten kraj rozdawnictwem i zbuduje oligarchie ale co tam, najważniejsze że przeciwników politycznych boli dupa, co nie?
Jestem ciekaw co zrobicie jak przyjdzie kryzys i rząd zostanie zmuszony do cięcia wydatków i zabierze 500+ czy dalej tak będziecie kochać ten rząd.
Aha i jeszcze jedno, pamiętasz jak pis miał bronić Polskę przed islamem? Pis w czasie swoich rządów wpuścił ich więcej niż PO. Co ty na to?

Aleksander
Aleksander

Ja Jakiemu współczuję.Zamiast spokojnie być referentem w Pcimiu Najdolniejszym. trafił nagle na salony do których nie dorósł i nie dorośnie.
Pani nauczycielce,która usiłowała go czegoś nauczyć też współczuję.

Maria
Maria

chyba nie jednej nauczycielce, bo nie zna się też na geografii, na ekonomii…

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Jakie to jest infatylne ja pier …

Irena
Irena

Europarlament wyraźnie mu szkodzi …..PRYMITYW !!!

Goool
Goool

Bo donosić to trzeba umieć, jak opozycja.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Zapytam jeszcze raz bo nie odpowiedziałeś mi na tamte pytania:
1. Co zrobi PIS jak przyjdzie kryzys? Zabierze 500+ czy zacznie ciąć drastycznie wydatki na służbę zdrowia i edukację?
2. PIS obiecał że nie będzie ściągał do Polski muzułmańskich imigrantów, a przez 4 lata wpuścił ich do Polski więcej niż chciała PO, jak się do tego odniesiesz?
Odpowiesz mi na te pytania czy jesteś tylko trollem?

Maria
Maria

… jak przyjdzie kryzys (i to zdaje się niebawem), PiS wycofa się rakiem i odda władzę,
Już raz dał d…. w 2011 po nieudanym współrządzeniu z innymi partiami.
W razie czego mają miejscówkę na San Escobar

wiewa
wiewa

Biedny Patryk… internetowy translator zawiódł…..

Maria
Maria

cytuję: „drogi Patryku, przejrzyj proszę podręcznik do nauki języka angielskiego”

I z czym do ludzi? Ten facet nawet po polsku nie potrafi…

Wyborco PiS czy Ci nie wstyd?

Marek
Marek

Podoba mi się pomysł wysłania filmu z „przesłuchania” „kandydatów” do „TK” .Zawiera on idealny obraz pisu, jak to sami rekomendują peerelowskeigo działacza, który na pytania nie odpowiada i chamidło w postaci pawłowicz przy okazji pokazując jak „wiek emerytalny” sędziów to był tylko pretekst do wymiany kadr bo ich „kandydatów” on nie obowiązuje. Tyle naraz w jednej akcji zawrzeć to prawdziwy talent.

Agnieszka
Agnieszka

To forum to zgraja imbecylów polskich, za którą jest mi wstyd! Tak, za was!!!! Zdradzieccy, co tylko źle życzycie Polsce i Polakom, a dlaczego? Bo tak… ?!?!? Jesteście ograniczeni umysłowo, bez wizji, brak wam oświecenia, mądrości, idei, jesteście tak prości w waszym odbiorze rzeczywistości, że uwłaczające i śmieszne akcje PO są dla was wyznacznikiem kultury, wyższych sfer i co tam jeszcze dobrych manier? xD Nie macie pojęcia o tych wartościach, a co dopiero o takich cnotach jak honor, odwaga i duma. Bujajcie się peowczyki, a najlepiej wypad z Pl do szwabii, między islamistów tam jest wasze miejsce, oni was nauczą… Czytaj więcej »

Wojciech K
Wojciech K

Chciałem tylko nadmienić,że jak wyjadą,nazywani przez Ciebie „peowczyk”i do „szwabii”(ciekawe,bo nie ma takiego państwa),to kto będzie finansował rozdawnictwo pieniędzy przez Twoich patriotów i ludzi honoru?Bo tzw.suweren, w dużej części podatków nie płaci.Ale rękę po kasę potrafi wyciągać.Na flaszkę starczy….Spadaj trollu na portale dla trolli.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

„Zdradzieccy co tylko źle życzycie Polsce” Nikt normalny nie życzy źle ani Polsce ani Polakom. „Bujajcie się peowczyki” Nie popieram PO ani żadnej innej partii, zatkało? Jestem zwolennikiem klasycznego liberalizmu, wiesz co to znaczy? To znaczy że chcę aby Polska była krajem gdzie panuje duża wolność gospodarcza i rząd ludziom nie zabiera pieniędzy za to że pracują i wolność osobista aby każdy Polak sam decydował o swoim życiu a nie rząd za niego, popieram też wolność słowa i uważam że nie powinna być ograniczana. Nie ma w Polsce ani jednej partii która ma takie poglądy jak ja. „Śmieszne akcje PO”… Czytaj więcej »