Paweł Juszczyszyn po raz kolejny postawił się rządzącym. Sędzia ukarał szefową Kancelarii Sejmu i grozi grzywną ministrowi sprawiedliwości.

Juszczyszyn: „Niezawisłość sędziowska wymaga stanowczości. Chodzi o Polskę - będę się bić dalej”

Popularny sędzia odwiedził Sejm, aby sprawdzić listy poparcia kandydatów do KRS. Wszystkie media zdążyły poinformować o wizycie Juszczyszyna, gdy nagle okazało się, że cofnięto jego delegację do Warszawy. Sędzia musiał wrócić do Olsztyna.

 

Paweł Juszczyszyn zdecydował więc o przesłuchaniu szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej. Urzędniczka miała odpowiedzieć, dlaczego nie wykonała polecenia sądu i nie udostępniła list poparcia kandydatów do KRS.

Kaczmarska zignorowała sprawę. „Nie mogę się stawić jutro przed sądem, bo muszę uczestniczyć w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Wysłałam usprawiedliwienie do pana sędziego, mam nadzieję, że zostanie uwzględnione. Nie lekceważę sądu” – poinformowała w czwartek.

 

Sędzia zdecydował o ukaraniu Kaczmarskiej dwiema karami grzywny po 3 tys. złotych. Stanowi to sankcję za nieudostępnienie dokumentów. Juszczyszyn podjął też stosowne działania względem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Szef resortu został wezwany do przesłania list poparcia kandydatów do KRS lub okazania ich oryginałów sądowi. Juszczyszyn podkreślił przy tym, że dokumenty mają być przesłane „bez jakiejkolwiek ingerencji w ich treści, w szczególności bez anonimizacji danych w nich zawartych”. Ziobro ma na to tydzień od dnia doręczenia postanowienia – w przeciwnym razie również i jemu grozi kara grzywny.

/nt/

Źródła: wp.pl, dziennik.pl, wnp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
24 stycznia 2020 13:41

No toś się ziobro doczekał!- a tak apropos sędzia Juszczyszyn to twardy gość- wielki szacun!

ech
ech
24 stycznia 2020 17:35
Reply to  Obserwator

Już raz zwracałem uwag, że pisze się A PROPOS a nie jak napisałeś z błędem. Zwrot jest z języka francuskiego i piszemy go właśnie tak i jeszcze z zaznaczonym akcentem nad „a”!

Radek
Radek
24 stycznia 2020 23:21
Reply to  ech

A tak á propos to co to ten uwag ? 🙂

pankracy
pankracy
27 stycznia 2020 16:28
Reply to  Radek

bo nie ma się do czego przyczepić, rzep jeden

Mały
Mały
27 stycznia 2020 20:31
Reply to  ech

Kogo to obchodzi. Nie masz co pisac to nie pisz nic.

Mały
Mały
27 stycznia 2020 20:36
Reply to  ech

Aha. Pisze się uwagę a nie uwag hehe

Janik
Janik
24 stycznia 2020 14:18

Brawo Panie Sędzio Juszczyszyn, odwaga i determinacja Pana jest godna naśladowania.
O Panu historia będzie pamiętać!

Darek
Darek
24 stycznia 2020 18:11
Reply to  Janik

Dokładnie! Pełne poparcie uczciwych Polaków stoi za Panem.

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara
24 stycznia 2020 14:20

Sędzia Juszczyszyn nie wie na kogo się porwał. Kaczyński to człowiek który nie przyznaje się do błędów, a na dodatek jest to człowiek wypełniony nienawiścią, mściwy. Rozjedzie walcem Sąd Najwyższy, a Sędzia Juszczyszyn nie będzie już nigdy wykonywała zawodu prawnika.

MARCIN
MARCIN
24 stycznia 2020 18:47
Reply to  Ireneusz Lara

Ty IRKU CZY TAM IRENO to jesteś slepy albo głuchy albo głupi albo z pisiorów

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara
26 stycznia 2020 13:55
Reply to  MARCIN

Wolałbym Irku. Ślepy albo głuchy na co? Miłego dnia, Marcin!

smętek
smętek
24 stycznia 2020 19:44
Reply to  Ireneusz Lara

Wbrew wyobrażeniom trolla Pan Sędzia bardzo dobrze zna obecną sytuację w Polsce i świadomie podejmuje określone, dopuszczalne prawem, działania.

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara
26 stycznia 2020 13:59
Reply to  smętek

Mówi Pan wyobrażenia trolla? Po pierwsze gdzie Pan u mnie wyczytał, że sędzia podejmuje bezprawne działania. Po drugie od 5 lat PiS rozjeżdża walcem demokrację i praworządność w Polsce i to jest fakt, Chyba się Pan z tym zgodzi?

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara
26 stycznia 2020 13:54
Reply to  Ireneusz Lara

Przykro mi, że mój sarkazm połączony z obserwacją siły sekty Kaczyńskiego nie został zrozumiany. Czy nie widzicie, że prawo i sprawiedliwość, mądrość, przyzwoitość i miłość zostały przez Jarosława Zbawiciela rozjechane walcem? Kto wygrywa czwarte wybory? Demokracja czy narodowosocjalistyczny PiS? Ja zaś nie rozumiem Waszego hurraoptymizmu. Może mam depresję…

Roman
Roman
24 stycznia 2020 15:35

Prawidłowo, urzędnicy z PIS myśleli że są ponad prawem. Tak trzymać Panie Sędzio. Gratulacje za odwagę i determinację w walce o praworządność.

Temida
Temida
24 stycznia 2020 17:41

Jak to dobrze, że trafiła kosa na kamień……. Wielkie wyrazy uznania dla Pana Sędziego Juszczyszyna!
Może poszanowanie prawa „utrze nosa” tym niedouczonym, pisuarskim hunwejbinom!?
A z drugiej strony wyrażam obawy przed tym co jeszcze wymyślą ci łamacze demokracji?

smętek
smętek
24 stycznia 2020 19:40

Jeśli sędziowie (poza lizusami) będą stosowali zasadę „Prawo niech prawo znaczy a sprawiedliwość sprawiedliwość” , wtedy głęboka przepaść przed Kaczyńskim. Dla Pana Sędziego Juszczyszyna – wyrazy najgłębszego szacunku.

teresa
teresa
25 stycznia 2020 08:21

Mam nadzieję, że dla Ziobro, kończy się eldorado.

Halszka
Halszka
25 stycznia 2020 10:03

Ireneusz Lara, nie chce Pana obrażać,ale takie podejście może mieć tchórz, pisowiec albo ten,który nie rozumie jakie konsekwencje będzie miała bierność. Takie podejście mają Ci,którzy nie znają realiów Polski komunistycznej( być może Pana rodzinie w tamtych czasach dobrze się powodzilo ) albo wyznaje Pan zasadę: „niech się dzieje co chce”. Gdyby nie Ci,którzy poświęcili wiele lat swojego życia w walce o Wolną Polskę, dzisiaj takie osoby jak Pan nie mieliby szans wypowiadać się swobodnie na forum.Z za Zelaznej kurtyny nie przedostałoby sie to co ma Pan teraz.Prosze ,niech Pan zapozna się z historią naszego kraju,z historią powojenną ale tą prawdziwą,a nie pisaną na potrzeby obecnej partii rządzącej.Jeszcze takie krótkie uzmysłowienie Pana,podejścia do wspólnych spraw.. Traci Pan przytomność,leży Pan na ulicy( czego absolutnie Panu nie życzę ), ludzie obojętnie Pana omijają,bo mówią,pijak i tak mu nic nie pomoże.Takie jest Pana podejście,nic nie robić,ale korzystać z wysiłku i pracy innych.Gdyby nie tacy jak Pan,Polska by dzisiaj nie była w czarnej D…ziurze.

Halszka
Halszka
25 stycznia 2020 10:19

Panie Sedzio,wielki szacunek dla Państwa,za postawę, godną majestatu sędziowskiego.Madrość i odwaga,te.cechy powinny przyswiecać wszystkim ale w szczególności ,pelniacym pewne zawody czy wykonujących funkcję publiczne jak: lekarze,nauczyciele,prawnicy,służby mundurowe i oczywiście politycy.
Życzę dużo zdrowia i sił, bo najtrudniejsza walka,to walka z miernota,która myśli,że wszystko może.