PiS kontra WOŚP i… Caritas

PiS kontra WOŚP i… Caritas

Caritas Polska odżegnuje się od utożsamiania jej z działaniami funkcjonariuszy partii rządzącej.

Zbliża się 25 już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia fundacja Jerzego Owsiaka będzie zbierać pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

O tym, że PiS-owi od dawna WOŚP, a zwłaszcza jej twórca przeszkadza, wiadomo doskonale. Po dojściu do władzy na wiele sposobów utrudniali Owsiakowi działalność. Ze współpracy z Orkiestrą wycofała się telewizja narodowa Kurskiego, Poczta Polska, wojsko itd.

Kolejnym pomysłem jest zorganizowanie przez Macierewicza i Szydło konkurencyjnej dla WOŚP imprezy. W najbliższy weekend w całej Polsce odbędą się wojskowe pikniki. TVPiS przeprowadzi transmisję z każdego z 16 miast wojewódzkich. Do tego harcerze przeprowadzą akcję charytatywną wspólnie z Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, a nie – jak mylnie informowano – z Caritas Polska.

Caritas Polska wydała nawet w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym odżegnuje się od Caritas Ordynariatu: „Caritas Polska informuje, że zbiórka środków mająca na celu wsparcie rodzin syryjskich, odbywająca się 14 stycznia, współorganizowana jest przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Caritas Polowa jest niezależną, autonomiczną organizacją prowadzącą działania charytatywne zgodnie ze swoim statutem”. Pod dekretem powołującym Caritas Ordynariatu widnieje podpis ówczesnego biskupa polowego Wojska Polskiego Sławoja Leszka Głódzia.

Ksiądz Grzegorz Kramer napisał na swoim blogu: „Od 25 lat, w styczniu, gra Jurek Owsiak ze swoją Wielką Orkiestrą. Od lat jest zwalczany przez wiele środowisk. Niemały udział mają w tym ludzie wierzący, którzy od lat próbują pokazywać, że Caritas jest lepszy. Od lat Caritas daje do zrozumienia, że nie jest konkurencją WOŚP, ale pomagać trzeba w każdy możliwy sposób. Jednak od zeszłego roku do sporu włączyła się władza. W tym roku, postanowiono wplątać do rozgrywki Caritas, ale jak się okazuje Caritas Ordynariatu Polowego. Przyszedł rozkaz – żołnierze muszą działać.(…) Szkoda tylko, że kiedy władza mogła zrobić realne kroki na rzecz syryjskich rodzin (korytarze humanitarne) to tego nie zrobiła, a teraz te rodziny wykorzystuje się do rozgrywek z WOŚP”.

A już zupełnie na marginesie – pieniądze z tej zbiórki mają być przeznaczone na wsparcie rodzin w Syrii, ale tylko chrześcijańskich…

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

28
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
20 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
PisioryMarekJacekmartaWoytas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krakus
krakus

Milioner Owsiak to funkcjonariusz opozycji. Udowodnił to wielokrotnie. Swoją popularność wykorzystuje do działań antypisowskich. Ludzie związani z WOŚP od lat atakują Kościół i Caritas.

wiola
wiola

No, szkoda, tylko, że bez argumentów… To kościół i PiS atakują WOŚP i Jurka Owsiaka, a nie odwrotnie…

wiola
wiola

Powiedzmy nie kościół, a niektórzy przedstawiciele ..

Jacek
Jacek

Przeciez KK to nie tylko Rydzyk…,który zresztą nakręca rewolta przeciwko Papiezowi.

Agnus
Agnus

Jakiś przykład „ataku” na Caritas?

Zgredzinka
Zgredzinka

Albo na któryś z pozostałych, wymienionych przez ciebie podmiotów?

Robert
Robert

Weź do ręki cegłę i pierdolnij się w łeb. Może coś pomoże i przestaniesz widzieć spiski dookoła

Zwinka
Zwinka

Jak nie będzie widział dookoła sPiSków, to jego sPiSzą. Na straty. Ciężki i niepewny jest los wielbiciela prezesa,

Piter
Piter

Daj w kopercie Rydzykowi jak będzie miał humor w szpitalu przy łóżku postawi Ci księdza z kadzidłem zamiast sprzętu medycznego. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Tomek
Tomek

Co ty opowiadasz za bzdury. Jeżeli chcesz wiedzieć zarówno Owsiak jak i Kramer bardzo się szanują. I wspierają. Ale tak sprane łby popierające faszystowsko-totalitarną partię potrafią takie bzdury pisać nie poparte żadnymi dowodami.

Kasia
Kasia

Zamknie się durny trollu!

Celina
Celina

Gorzej ci? Smog chyba ci zaszkodził…

Jacek
Jacek

Tylko jakoś Caritas nie widzi… A ten Ordynariatu to jacys faryzeusze.

Marek
Marek

Idiota.

Marek
Marek

Chciałem zauważyć, że wpis powyżej to nie ja.

Hiszpan
Hiszpan

Troll, zwykły troll,……. szkoda słów.

Woytas
Woytas

…kto cię szkoli krakus? Do budy!

Pisiory
Pisiory

KUTAS a nie krakus !!!!

Sławomir
Sławomir

A milioner cielec z Torunia miliony z naszych podatków wyda na wacik, żarcie i picie i i witraże ze swoją podobizną.

Rebeliancik
Rebeliancik

Polska, Polacy i Polki w tym nasze dzieci/wnuki są od wielu dni trute/zabijane przez wszechogarniający smog. Jest rzeczą publiczną, że w dniach smogowych gwatownie wzrasta liczba zgonów. Wskazuje to związek przyczynowo-skutkowy, tzn. te zgony są powodowane przez smog. PiS i rząd PIS nic nie zrobił, aby przewidzieć to zagrożenie dla zdrowia i życia tysięcy obywateli a teraz, gdy to nastąpiło też nic nie robi w tej sprawie dziś. To zaniechanie powinno być przedmiotem dochodzenia prokuratury i ukarania winnych. Ponadto rodziny poszkodowane przez smogowe zejścia powinny wstępować na drogę sądową przeciwko rządowi z pozwami o odszkodowania i powództwami cywilnymi przeciwko premier… Czytaj więcej »

Jacek
Jacek

(..)Sytuacja jest skandaliczna a zaniechania PIS i jego rządu powinny być przyczynkiem do delegalizacji
partii PIS.(…)
To nie wina tylko PISu… zdelegalizować trzeba całą partiokrację.

Hiszpan
Hiszpan

Niestety PO też niczego nie zrobiła ,,i to jest bardzo smutne i przykre. Po PO spodziewaliśmy sie dużo więcej.

homohominilupus
homohominilupus

Bo taka jest ta chreścijańska wiara pseudo prawych i sprawiedliwych katolików.

gboor
gboor

Caritas Polska powinna zorganizować własną akcję – zbierania pieniędzy na pomoc rodzinom syryjskim BEZ WZGLĘDU NA WYZNAWANĄ WIARĘ. Żeby przypomnieć sekcie nienawiści na czym polega prawdziwe chrześcijaństwo. Chrystus nie dzielił ludzi na prawidłowych i nieprawidłowych.

Aseret escobal
Aseret escobal

Powiedział co wiedział centuś krakowski

Hiszpan
Hiszpan

PIS nieodżegnuje się od „kościoła” i organizacji z nim powiązanych…..

Jacek
Jacek

A i tak Prawdziwi Polacy-Katolicy mają ich za lewych.

marta
marta

Taa…Przypomniało mi się, jak tata śpiewał mi prześmiewczą piosenkę: ten nie zna życia, kto nie służył w marynarce i nie wycierał d…y palcem.
Przecież ratowanie życia jest nic nie warte. Najpiękniej plec za macierz. Taaa…Żyję w kraju totalnej żenady fundowanej przez tych, no rządzących.