PiS-owi parlament jest niepotrzebny

PiS-owi parlament jest niepotrzebny

Po „tamtej stronie” sceny politycznej wiele rzeczy martwi. Przede wszystkim brak wyobraźni, inwencji i odwagi politycznej. PiS od razu zrozumiało, że dla zapewnienia despotycznej władzy swemu przywódcy musi osłabić czy raczej uczynić atrapą Trybunał Konstytucyjny. I uczyniło. Tylko po co PiS-owi w ogóle Trybunał Konstytucyjny? Żeby dać pracę kilku swoim prawnikom? Przecież można w tym celu zwolnić kilku nieswoich sędziów (już Ziobro będzie wiedział których), a swoich osadzić na ich miejscach. Na to samo wyjdzie, a kłopotów (zwłaszcza protestów) mniej.

W piątek PiS zrozumiało, że parlament można potraktować „jakościowo”, czyli przenieść obrady w inne miejsce i zapełnić je tylko swoimi ludźmi (jak niektórych nie będzie, to się ich potem dopisze). Tylko po co? Po co „kworum”, podpisy i głosowania? Tyle nerwów i chorobliwego, niezdrowego zainteresowania mediów i obywateli? Po co w ogóle PiS-owi parlament – ta energochłonna i kosztowna maszynka do głosowania? Myśl i wola Wielkiego Przywódcy nie potrzebuje jakiejś legitymizacji w postaci tego kłopotliwego ciała. Nie jest przecież Jarosław Kaczyński tak zamiłowany w dekoracjach jak przywódca Korei Północnej, by utrzymywać kilkaset osób tylko po to, by podnosiły ręce w takt muzyki, którą On gra. To ciało kłopotliwe, niepotrzebne i fałszywie brzmiące, bo niestety ciągle jeszcze słychać tam niezgrane z resztą, dysharmonijne glosy opozycji.

Obóz rządzący jednak już wie, jak można załatwić parlamentarną większość, nie obawiając się opozycji. Można nie wpuścić jej na salę obrad. To dobry pomysł również na zmianę Konstytucji. Tylko po co nad nią pracować, skoro chodzi o najkrótszą konstytucję świata, w której będzie tylko kilka zdań oznajmiających: „Wola Prezesa jest wolą narodu, działania Prezesa są działaniami narodu, głos Prezesa jest powszechnie obowiązującym prawem”. Wszystko idzie w tym kierunku, po co jednak to zamieszanie po drodze, po co te nerwy, to zwożenie zwolenników rządu (w postaci klubów Gazety Polskiej), po co ta gierkowska narracja o „szkodnikach”, „warcholstwie”, „wrogich siłach”, „ubekach” itp. Po co zmuszać panią premier do orędzia (i dlaczego akurat ona je głosi, przecież w tym sporze najważniejszy jest marszałek Sejmu), po co narażać marionetkowego prezydenta na jakiekolwiek wahania (o ile wieści o nich są jakkolwiek prawdziwe). Całe ten demokratyczne instrumentarium jest zupełnie niepotrzebne. PiS zaczyna to rozumieć. Właściwie niepotrzebni są również obywatele i obywatelki. Coś trzeba z nimi zrobić. No, ale i na to przyjdzie czas.

Magdalena Środa

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

14 komentarzy do "PiS-owi parlament jest niepotrzebny"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Dla kasy! Pani Profesor kochana, dla kasy! Chodzi o sakiewki tych rodzimych inwestorów, co to na złość interes za granicę przenoszą. Chodzi o budżet unijny i inwestorów zagranicznych. Do tego jest niezbędna atrapa Prezydenta, Premiera, Trybunału Konstytucyjnego, Parlamentu Wojska Polskiego oraz okładka Konstytucji RP (środka i tak nikt nie czyta). Tylko dyktator marny i mierny ale wierny (bo zastraszony) jego orszak. Pewnie Pani nie widziała jak spolszczoną angielszczyzną jeden z orszaku od spraw zagranicznych – zagranicznym mediom to tłumaczył? Parlament działa, media niezależne są, i opozycja na ulicach jest. W najmniejszym stopniu demokracja nie jest zagrożona ( i to akurat… Czytaj więcej »
gniewko_syn_ryba

Przyznam, że kolejne pomysły partii rządzącej naszym krajem coraz bardziej mnie przerażają. Czy to jeszcze Polska czy Białoruś? A może chodzi o zawiązanie Unii Białorusko-Polskiej? Już było kiedyś coś takiego, po wojnie w Polsce siał bezprawie UBP (zwany też Urzędem Bezpieczeństwa Publicznego). Słowa Karczewskiego o Łukaszence świadczą o kompletnym bezwstydzie. Rozumiem, że następnym krokiem będzie odwiedzenie przez jakiegoś prominentnego pisowca białoruskiego kołchozu i na wzrów ogłupiałego na starość Stevena Seagala obżeranie się marchwią przy kamerach?

Maciek123454321

Gniewko, ja cię nie poznaję! Chyba, że to nie ty….

Zgredzinka

Gniewko, nie śpij !!!
Ktoś ci nick kradnie.

Mariola

Dostali rozkaz by zmienić metodę i markować zaburzenie świadomości czy rozdwojenie jaźni. Jeśli wpadli na to sami to wkrótce siądą w rozkroku na barykadzie i pozwolą się strącić na stronę z miękkim lądowaniem . Do kradzieży nicku, nie dopuści administrator, prędzej Błaszczak kradnie nasze dane. Najważniejsze, że ani Tobie ani mnie, ani przyjaciołom poznanym na tym forum nie przyjdzie do głowy, że ktoś z nas może zdradzić ideały, zmiana może polegać wyłącznie na stopniu dosadności dyktowanej emocjami . Dobrego Dnia! (zwłaszcza w obliczu starań komunistów, aby nie był taki).

Zwinka

Ależ obywatele są potrzebni. Tak jak egipscy fellachowie byll potrzebni do budowania faraonom piramid jeszcze za ich życia., żeby się mogli pozachwycać swoją wielkością. Nie musimy, bogom niech będą dzięki, jak fellachowie taszczyc wielkich bloków, wystarczy że dostarczymy podatków na fanaberie „faraonka” i licznych kapłanów. Piramida juz stoi i niech nikogo nie zmyli dotychczasowa nazwa Wawel, bo i to da się załatwić. Nocą.

dobrozmianowiec

To niech PO przestanie robić bydło na mównicy i przestanie okupować fotel marszałka. Wtedy wszystko wróci do normy.

gniewko_syn_ryba

Co masz na myśli mówiąc „norma’? Że tylko Kaczyński i reszta pisowskiej bandy mogą robić bydło?

Zwinka

Do jakiej „normy” ? Morda w kubeł ! Teraz Kurwa My ???

adama

To będzie norma Białoruska, albo po prostu ruska.

Maciek123454321

Następne posiedzenie Sejmu wobec okupowanej sali plenarnej i sali kolumnowej odbędzie się w kiblu (pierwszym po prawej stronie od wejścia). M. Kuchciński

VIPera

Proponuję zapamiętać datę 01.01.2017. Znaczna część Suwerena będzie odsypiać sylwestrowe zabawy albo nocne oglądanie tych zabaw w telewizji. A nocą, jak to ma w zwyczaju, marionetka na rozkaz Wodza wprowadzi stan wyjątkowy.

Maciek123454321

Tak – Pan Pułkownik Adam Mazguła już ma gotowe orędzie.

Zgredzinka

Żebyś nie wykrakała, bo wszystko na to wskazuje.
Wojenny mamy już przerobiony.