PiS zaprowadzi nas na ścieżkę cnoty

PiS zaprowadzi nas na ścieżkę cnoty

Jeżeli ktokolwiek dotąd wątpił w to, że pisowski rząd zamierza wejść z buciorami w nasze prywatne życie, to teraz może się już o tym przekonać w stu procentach. Jak z oficjalnych doniesień wynika, ów rząd zabrał się właśnie za zmiany w projekcie ustawy o aktach stanu cywilnego. Nowe zapisy, oprócz stanu cywilnego matki, będą uwzględniały również datę zawarcia związku małżeńskiego. Niby to nic takiego, ale w praktyce oznacza to, że sprawdzane będzie, czy dziecko pochodzi „z prawego łoża”, czy zostało poczęte jeszcze przed ślubem.

Pomysł wzbudził spore kontrowersje z dwóch powodów: nie uzasadniono, czemu ma służyć uzyskanie informacji o dacie ślubu i dlaczego informacje te dotyczyć mają wyłącznie matek, a nie ojców. Oficjalnie mówi się, że zmiany mają zostać wprowadzone na prośbę Głównego Urzędu Statystycznego. Poza tym GUS-owi chodzi również o wzór karty urodzenia żywego i martwego. Zostały one zmienione w 2015 roku przez kierownictwo resortu zdrowia. Ograniczono zawarte tam informacje do danych osobowych matki oraz określenia, czy do zgonu doszło przed porodem, czy po nim. Na dodatek zrobiono to zaraz po tym, gdy do Ministerstwa Zdrowia wpłynęły prośby o rozszerzenie informacji, znajdujących się na karcie.
(Źródło: Onet.pl)

p

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

13 komentarzy do "PiS zaprowadzi nas na ścieżkę cnoty"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwykły Kowalski

Jeszcze powinni poszerzyć rubryki o numer butów i kołnierzyka ojca i matki z dołączeniem ostatniego odcinka emerytury dziadków poczętego dziecka.

VIPera

Chciałbym się tylko zapytać, czy te zmiany obejmą również Pierwszą Dziewicę IV RP? Czy dzieci Martusi będą miały wpisane w akt urodzenia, że mamusia z brzuchem do ślubu szła?

jurek

Prawo w Polsce dyktuje okupant z Watykanu. Te, mniej ważne dla interesów Kościoła przepisy, pozwala tworzyć pisowi, tylko nadzorując. Gdy, kiedyś pojawi się szczegółowa analiza politologiczna wpływu kleru na polską politykę wszystko stanie się jasne, na razie, tchórzliwa tzw. klasa polityczna woli tego nie nazywać.

Zwinka

A jeśli okaże się, że dziecko zostało poczęte przed ślubem, albo w inny, „nielegalny” sposób, to co ? Karą będzie „szkarłatna litera” i przyszłe męki piekielne, czy zwyczajnie : nie będzie „pińcet +” ???

Maciek123454321

A rozmiar penisa? I badania na żywotność plemników?

antymoher

nie tylko takie dane,jeszcze zainteresowanie Panstwa tzw. wywiadem położniczym kobiety -ilośc ciąż ,poronienia ,w ktorym roku itp.Horror jakiś!Kler ma za duży wpływ na tworzone prawo przez PIS.Czas zerwać konkordat ,wszystkiemu winien kościół.Schizofrenia to mało!!
1

Zgredzinka

Miejmy nadzieję, że pierwszą regułą która zostanie wprowadzona bo obaleniu tej faszystkwskiej władzy, będzie faktyczne oddzielenie spraw państwowych i kościelnych.
Nauka religii powróci znowu do przykościelnych sal katechetycznych, a kościół zostanie opodatkowany (tak jak ma to miejsce w krajach zachodnich) i przestanie być dotowany z budżetu państwa.

Paweł

Zapomnieli o najważniejszym – czy śłub był konkordatowy czy tylko „knotrakt cywilny”.

henryk

Proszę zapoznać się z projektem UE Euro-Peristat i sprawa będzie jasna.

krakus

Lewactwo zawsze się drze o podziemiu aborcyjnym, te statystyki i pokażą że się mylą.

Jacek

Pamiętaj jedną rzecz… to nie tzw.lewacy rozwalili „Ustawę za życiem” tylko tzw. prawacy.

andrzej

A kto was powstrzymywał na pójście do urny wyborczej?Teraz skowyt oj co oni wyprawiają…..KIM KACZ De BIL Jarosław jeszcze nie raz was wkurwi,a odkręcić Wasze nie chciejstwo będzie trudno .Mohery i ONR dadzą wam popalić.

Jacek

(…)A kto was powstrzymywał na pójście do urny wyborczej?(…)
Ja już ledwo głosuję (a zdarzało się i nie głosować, ale nie w 2015), więc czuję się wywołany do tablicy:
Kto: Banda Czworga
Dlaczego: Notoryczne nierealizowanie zwycięskiego programu połączone z licznymi przestępstwami, głównie z pod znaku Misiewicza

A teraz ja zapytam was:
Jaka to pogarda do demokracji powstrzymała was od udziału w Referendum Kukiza?

Jacek Strzemieczny, 86101404350