Pisowska demokracja Bielanów

Kłamią i sami się pogrążają. Przecież to da się sprawdzić”

PiS jest pełna postaci przeniesionych żywcem z PRL-u, nie posiadają zdolności intelektualnych ani fachowych, za to mają „zdolności” własne, uczepić się Wiejskiej, a po wejściu do Unii Europejskiej, Brukseli, i płynąć jak rzep w luksusach. Taką postacią jest Adam Bielan, marynata peerelowska, człowiek iście zbiorowy, sztanca, która przypadkowo nosi nazwę własną, akurat Bielan, bo mogłaby być Kowalskim, Nowakiem, jak żołnierze ciemnej mocy, lęgną się w takiej ilości, w jakiej legli pokotem, to postaci pola bitwy, widzimy, że padli, ale leżą twarzą do ziemi. Bielan może być Nowakiem i Kowalskim. Wsio rawno.
A z drugiej strony są to ludzie wydrążeni, jak w wierszu Thomasa Eliota, który recytuje Kurtz w „Czasie Apokalipsy”. A więc zbiorowi i puści – tacy ludzie zapełniają nasze życie publiczne, szczególnie zaludnili Wiejską, gdy nastała formacja Kaczyńskiego.

Napisałem „zaludnili”, w istocie zasobność w ludzi jest żadna, Wiejska jest w dużej części bezludna, nieprzypadkowo po stronie PiS, bo Bielan Wsio Rawno powtarza się, jako człekopodobny. Jeden Bielan mówi jako Bielan, drugi Bielan mówi jako Ryszard Terlecki, a trzeci Bielan jako Marek Kuchciński nawet nie mówi, bo on czyta to, co mówi. Piszę o Bielanie, bo warto byłoby uchwycić literacko, a nie publicystycznie tę żadność, niefachowość, kpinę z rozumu, bo taki Bielan Wsio Rawno nawet przywłaszcza określenie spin doktora, aby być tym poległym żołnierzem pola bitwy, którego odwróciło się twarzą do góry. Choć już wiemy, że to nie Nowak ani Kowalski, tylko Bielan, ale pozostaje zbiorowy i wydrążony.

Oto Bielan Wsio Rawno ubiegł innego Bielana o nazwisku Terlecki i powiedział w TVP Info, że jeszcze inny Bielan Kuchciński zamówił mobilne maszynki do głosowania, które będą mogły być zainstalowane w Sali Kolumnowej. Bielana nie stać na refleksję o demokracji, bo PiS zdążyło ją wydrążyć. Bielana nie stać na wyprowadzenie logicznych konsekwencji, iż mobilna maszynka do głosowania nie zastąpi debaty o rzeczywistych wartościach politycznych, społecznych i ludzkich, że jest ucieczką od odpowiedzialności.

Te mobilne maszynki są przeciwskuteczne, nie posuwają nas do przodu, a cofają. Czynią z polityków osoby politykopodobne, Bielanów przeniesionych żywcem z PRL-u, gdy za czekoladę robił produkt czekoladopodobny. Nie mamy więc polityków, tylko produkty politykopodobne, którym wsio rawno, gdzie będą głosowali, czy na sali plenarnej Sejmu, czy w Sali Kolumnowej, czy w gabinecie prezesa na Nowogrodzkiej. Mobilna maszynka do głosowania ma zastąpić Bielanów. I taką demokrację rodem w PRL-u zafundowało nam PiS. Wówczas nazywała się demokracją ludową, dzisiaj jest demokracją wydrążoną po pisowsku.

Waldemar Mystkowski

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JacekrafMariolakrakusSławomir Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Maszynki do głosowania będą potrzebne, ale tylko 234. Wtedy można sesje sejmu robić w lesie, na łonie natury, w Jachrance przy wódeczce. Na razie sesje odbywają się w kiblu w sejmie. Tak ostatnio nazywa się Salę Kolumnową. Powaga i autorytet sejmu sięgnęły dna. Ja tylko zwrócę PT. Państwa uwagę na dziwną rzecz. Chodzi o sondaże. O co by nie spytać – zaufanie do Karakana, o zagrożenie dla demokracji, o to, czy sprawy kraju idą dobrze, czy źle, czy PiS niszczy TK itd. itd. WSZYSTKIE odpowiedzi w takich sondażach są miażdżące dla PiS-u. Ale poparcie mają 30-35%, a maliniak nawet 60%.… Czytaj więcej »

krakus
krakus

zbiorowy obłęd to dalej popieranie PO i Nowośmiesznej

Jacek
Jacek

I całej reszty tej bandy czworga.

Mariola
Mariola

Ponad dziesięć tysięcy parafii a w nich średnio 3 razy dziennie pranie mózgu + słuchacze radia Maryja i widzowie TV Trwam + propagandówka Kurskiego + Kluby Gazety Polskiej + pisowski parlament z zakneblowaną opozycją. Do tego botoks i pasta na wysoki połysk oraz krople na rozszerzenie źrenic czyli Ken w naturalnych rozmiarach. To jest moc. To robi wrażenie na „uwrażliwionych”. Uwzględniając 500+ na co któreś dziecko, do tego ogromny wysiłek w przygotowanie kreacji aktorskich, to chyba powinien „plastik-fantastik” raczej płakać, że ma niewiele ponad 50%. Nie jest źle, proszę wierzyć jest coraz lepiej.

Jacek
Jacek

(…)WSZYSTKIE odpowiedzi w takich sondażach są miażdżące dla PiS-u. Ale poparcie mają 30-35%,(…)
Nie słyszałeś o wektorze obciachu? Mało kto się przyznaje do sympatyzowania do środowisk, które określa się PONowoczesna czy ZLew.

Sławomir
Sławomir

Bielan, czyli nikt z gębą pisiora nawilżacza, sort Piotrowicz-Pawłowicz.

krakus
krakus

Obrzydliwy paszkwil szkalujący człowieka. Została wam już tylko pusta nienawiść i hejt.

raf
raf

Towarzyszu krakus, mam tego wymoczka bielana kochać? To pozostawiam tobie.
Przy okazji, zajrzyj czasem do słownika. Zasadniczo hejt (angielskie hate) i nienawiść to synonimy. Twój język jest bardzo ubogi. Można powiedzieć, że jesteś modelowym przykładem, jak może wyglądać element wykształcony wg wytycznych minister zalewskiej.

Jacek
Jacek

A wy to święci…

Jacek
Jacek

(…)Czynią z polityków osoby politykopodobne,(…)
Jakich polityków… od dawna to są głównie partyjniaki z bandy czworga.