PiSowski poseł Melak o zarządzie Związku AK – „…to oni są nieczyści. Mają swoje na sumieniu, z przeszłości”

Poseł PiS A. Melak: przed sądami protestują Niemcy

Poseł Andrzej Melak z PiS zaatakował weteranów Armii Krajowej. Poszło o honorowe członkostwo Światowego Związku Żołnierzy AK dla Zofii Klepackiej.

Sportsmenka otrzymała członkostwo w sposób bezprawny, a zarząd organizacji odciął się od honorowania windsurferki. Pomimo tego prawicowy poseł upiera się, że Klepackiej honorowe członkostwo po prostu się należało.

Klepacka otrzymała członkostwo z rąk przedstawicieli okręgu Warszawa-Wschód. Doszło do tego pomimo sprzeciwu centralnego zarządu organizacji.

W imprezie zorganizowanej przez lokalny okręg Światowego Związku Żołnierzy AK wzięła grupa rządowych oficjeli, w tym Łukasz Kudlicki z Ministerstwa Obrony Narodowej, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka oraz wspomniany wyżej Andrzej Melak.

Leszek Żukowski, przewodniczący Światowego Związku Żołnierzy AK, zadeklarował, że wręczenie tytułu Klepackiej było „bezprawne i formalnie niemożliwe”. Zdaniem Żukowskiego, okrąg Warszawa-Wschód nie przedyskutował tej decyzji z władzami centralnymi organizacji.

Wypowiedź Żukowskiego rozwścieczyła Melaka. „W pełni na ten tytuł zasłużyła. Na pewno nie było żadnego złamania statutu. Widziałem dokumenty” – przyznał poseł. Na tym wypowiedź prawicowca się nie skończyła. W dalszej części postawił on żołnierzom AK poważne zarzuty. „Niech ją zostawią, bo to oni są nieczyści. Mają swoje na sumieniu, z przeszłości. Wszystko jest w archiwach wojskowych. Wystarczy zapytać Sławomira Cenckiewicza” – powiedział 77-letni polityk.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AndaGrzegorzZenonChermesAntyKaczor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Grzechem głównym z przeszłości AK-owców jest zapewne to, że przeżyli hekatombę. A bohaterstwem prymitywnej surferki Klepackiej jest napaść na inną kobietę, stającą w obronie dyskryminowanych. Kuku na muniu w pełnym rozkwicie.

Anda
Anda

Ta beczka w czarnym garniturze to poseł Melak??? Na zdjęciu na drzwiach swojego biura poselskiego w Warszawie wygląda zupełnie inaczej…

Waldemar
Waldemar

Jeszcze jeden z tych, co twierdzą , że „po prostu się należało”. Otóż nie. Chyba dość już postponowania symboli Powstania z Kotwicą na czele oraz przylepiania się do środowisk kombatanckich rozmaitych politycznych spadochroniarzy, dośc dzielenia bohaterów na „naszych” i „nie naszych” jak w przypadku gen. Scibora-Rylskiego „Motyla”.

Zbyszek
Zbyszek

No faktycznie. Z przeszłości to mają za uszami. Mocno mieszali do 1945 roku. Melak by wtedy tak na pewno nie mieszał jak oni. Do jakiegoś uwczesnego pisu by się zapisał.

Chermes
Chermes

Wówczas ten PiS zwał się PPR i był kierowany przez NKWD. Melak pasuje do niego jak ulał.

AntyKaczor
AntyKaczor

A czemu nie Virtuti Militari? Jak widać wszystko można jak się ma fantazję. A niezgadzających się poszczujemy takim bucem jak Melak żeby się zamknęli.

Chermes
Chermes

VM dopiero w przyszłym roku. Na razie powinna dostać Krzyż Walecznych za pyskówkę z reporterką.

Chermes
Chermes

Jak to szło, panie Melak? Chyba – „ZAPLUTE KARŁY REAKCJI !”

Zenon
Zenon

Panie Melak, nie ma pan prawa oceniać postępowania Powstańców. Powinien pan zamilknąć, bo wtedy kiedy Powstańcy rozpoczęli Powstanie miał pan dwa miesiące i leżał w pieluchach.

Grzegorz
Grzegorz

Z tym tytułem honorowym jest chyba tak samo jak z Virtuti Militari Rajmunda Kaczyńskiego i z uczestnictwem matki J.Kaczyńskiego w powstaniu warszawskim.