PiSowski poseł Melak o zarządzie Związku AK – „…to oni są nieczyści. Mają swoje na sumieniu, z przeszłości”

Poseł PiS A. Melak: przed sądami protestują Niemcy

Poseł Andrzej Melak z PiS zaatakował weteranów Armii Krajowej. Poszło o honorowe członkostwo Światowego Związku Żołnierzy AK dla Zofii Klepackiej.

Sportsmenka otrzymała członkostwo w sposób bezprawny, a zarząd organizacji odciął się od honorowania windsurferki. Pomimo tego prawicowy poseł upiera się, że Klepackiej honorowe członkostwo po prostu się należało.

Klepacka otrzymała członkostwo z rąk przedstawicieli okręgu Warszawa-Wschód. Doszło do tego pomimo sprzeciwu centralnego zarządu organizacji.

W imprezie zorganizowanej przez lokalny okręg Światowego Związku Żołnierzy AK wzięła grupa rządowych oficjeli, w tym Łukasz Kudlicki z Ministerstwa Obrony Narodowej, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka oraz wspomniany wyżej Andrzej Melak.

Leszek Żukowski, przewodniczący Światowego Związku Żołnierzy AK, zadeklarował, że wręczenie tytułu Klepackiej było „bezprawne i formalnie niemożliwe”. Zdaniem Żukowskiego, okrąg Warszawa-Wschód nie przedyskutował tej decyzji z władzami centralnymi organizacji.

Wypowiedź Żukowskiego rozwścieczyła Melaka. „W pełni na ten tytuł zasłużyła. Na pewno nie było żadnego złamania statutu. Widziałem dokumenty” – przyznał poseł. Na tym wypowiedź prawicowca się nie skończyła. W dalszej części postawił on żołnierzom AK poważne zarzuty. „Niech ją zostawią, bo to oni są nieczyści. Mają swoje na sumieniu, z przeszłości. Wszystko jest w archiwach wojskowych. Wystarczy zapytać Sławomira Cenckiewicza” – powiedział 77-letni polityk.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
6 czerwca 2019 11:35

Grzechem głównym z przeszłości AK-owców jest zapewne to, że przeżyli hekatombę. A bohaterstwem prymitywnej surferki Klepackiej jest napaść na inną kobietę, stającą w obronie dyskryminowanych. Kuku na muniu w pełnym rozkwicie.

Anda
Anda
7 czerwca 2019 06:41
Reply to  Zwinka

Ta beczka w czarnym garniturze to poseł Melak??? Na zdjęciu na drzwiach swojego biura poselskiego w Warszawie wygląda zupełnie inaczej…

Waldemar
Waldemar
6 czerwca 2019 13:52

Jeszcze jeden z tych, co twierdzą , że „po prostu się należało”. Otóż nie. Chyba dość już postponowania symboli Powstania z Kotwicą na czele oraz przylepiania się do środowisk kombatanckich rozmaitych politycznych spadochroniarzy, dośc dzielenia bohaterów na „naszych” i „nie naszych” jak w przypadku gen. Scibora-Rylskiego „Motyla”.

Zbyszek
Zbyszek
6 czerwca 2019 14:08

No faktycznie. Z przeszłości to mają za uszami. Mocno mieszali do 1945 roku. Melak by wtedy tak na pewno nie mieszał jak oni. Do jakiegoś uwczesnego pisu by się zapisał.

Chermes
Chermes
6 czerwca 2019 18:56
Reply to  Zbyszek

Wówczas ten PiS zwał się PPR i był kierowany przez NKWD. Melak pasuje do niego jak ulał.

AntyKaczor
AntyKaczor
6 czerwca 2019 16:44

A czemu nie Virtuti Militari? Jak widać wszystko można jak się ma fantazję. A niezgadzających się poszczujemy takim bucem jak Melak żeby się zamknęli.

Chermes
Chermes
6 czerwca 2019 18:58
Reply to  AntyKaczor

VM dopiero w przyszłym roku. Na razie powinna dostać Krzyż Walecznych za pyskówkę z reporterką.

Chermes
Chermes
6 czerwca 2019 18:53

Jak to szło, panie Melak? Chyba – „ZAPLUTE KARŁY REAKCJI !”

Zenon
Zenon
6 czerwca 2019 21:43

Panie Melak, nie ma pan prawa oceniać postępowania Powstańców. Powinien pan zamilknąć, bo wtedy kiedy Powstańcy rozpoczęli Powstanie miał pan dwa miesiące i leżał w pieluchach.

Grzegorz
Grzegorz
7 czerwca 2019 06:06

Z tym tytułem honorowym jest chyba tak samo jak z Virtuti Militari Rajmunda Kaczyńskiego i z uczestnictwem matki J.Kaczyńskiego w powstaniu warszawskim.