PiSowski wiceminister Janusz Kowalski: „Ja mam w nosie tych 60 profesorów, bo ja jestem za Polakami. To nie są dla mnie autorytety”

Kowalski wymyślił nowy „totalitaryzm” – „Ty nasz tytanie intelektu! Prowadź!”

„Ja mam w nosie tych 60 profesorów, bo ja jestem za Polakami. To nie są dla mnie autorytety” – powiedział PiSowski wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski, w programie „Polityka na ostro” – w Polsat News, komentując czwartkową uchwałę sędziów Sądu Najwyższego.

 

„Dziś jestem, jako poseł, obrażany przez sędziów, którzy uzurpują sobie prawo decydowania o tym, co w Polsce jest prawem, a co nie. Pamiętamy dokładnie, co stało się za sowieckiej okupacji 12 grudnia 1981 roku – chodzi o dekret, który był sprzeczny nawet z Konstytucją PRL” – powiedział Kowalski.

Jak już pisaliśmy trzy Izby Sądu Najwyższego podjęły uchwałę dotyczącą udziału w składach sędziowskich osób wyłonionych przez nową KRS. Wynika z niej, że mamy do czynienia z nienależytą obsadą sądu, gdy występuje w niej sędzia wyłoniony przez nową KRS.

 

Jak mocno podkreślano uchwała ta nie obowiązuje wstecz.

Kowalski tymczasem uważa, że „dziś mamy bardzo podobną sytuację”, – jak ta w 1981 r. bo jego zdaniem „Sąd Najwyższy podjął decyzję, mając świadomość, że łamie Konstytucję”. Zdaniem Kowalskiego, sędziowie przekroczyli swoje uprawnienia.

Trudno nie zgodzić się ze zdaniem posła Inicjatywy Polskiej Dariusza Jońskiego, który stwierdził, że po takiej wypowiedzi o sędziach wiceminister Kowalski powinien podać się do dymisji.

/jp/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

23
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
RafałIrenaHalszkaGrażynaMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Czy to nie jest aby ten sam Roch Kowalski ośmieszony przez pana Zagłobę?- bo sądząc po wypowiedzi to co najmniej jakiś potomek.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Chyba jednak nie, bo tamten, choć tępawy, to jednak miał swój honor, a ten nawet nie wie, co to słowo znaczy.

Halszka
Halszka

Przepraszam,ale nie pozwolę obrażać Rocha Kowalskiego,.Może oleum nieco zabraklo w głowie ale był waleczny i bardzo uczciwym Polakiem 3p4RA

Waldemar
Waldemar

Przerażająca acz krótkowzroczna głupota. Opluwanie i pogarda dla „ichnich sędziów” nie buduje szacunku dla „Naszych”, pisowskich sędziów, o których twórczo rozprawiał minister sprawiedliwości. Nie mówiąc nic o szacunku dla prawa, które ponoć jest fundamentem Rzeczpospolitej.

JOHN
JOHN

Nooooo! Talent wyjątkowy ten „fice”minister. W roku 1981 gdy wprowadzono stan wojenny ten ciemniak miał trzy latka a on pamięta te czasy.

Andrzej
Andrzej

Zastanawiające dlaczego oni wszyscy mają takie specyficzne fizjonomie? Nie twierdzę, że ma to coś wspólnego z teorią Lombroso ale ich cechy anatomiczne są niepokojące.

HerodAntypis
HerodAntypis

Twarz jest zwierciadłem umysłu. Jak się ma szit w głowie to i lico jest plugawe.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Bo „Inteligencja tryska z pyska”. To jest powiedzenie pokolenia moich Rodziców,którzy w ten sposób komentowali portrety dygnitarzy PZPR. Powiedzenie, które staje się znowu aktualne.

Maria
Maria

Dobre. Pasuje do większości obecnie rządzących

Halszka
Halszka

To widoczne znak rozpoznawczy tej grupy.Przynajmniej nie można ich pomylić z innymi.To jak grupowe znamię.

Zwinka
Zwinka

Twór kanthakopodobny. Nawet z gęby. Polak dumny ze swojej głupoty. Będzie jeszcze swój jęzor łyka, zegar tyka.

daroo
daroo

Następny „inteligentny” inaczej no żesz qrwa ręce opadają 🙁

Zbyszek
Zbyszek

Czy to kogoś obchodzi co ta dziwaczna kreatura ma w nosie? To jest po prostu obrzydliwe co ów dziwak komunikuje. Naprawdę mógłby mi tego oszczędzić.

Ryszard
Ryszard

Januszu Kowalski popraw się i nie bądź kretynem !

Halszka
Halszka

Gdzie Ty się Człowieku wychowaleś?Kogo reprezentujesz-wiem i nie życzę sobie abyś, będąc przedstawicielem mniejszości,wypowiadał się w moim imieniu,zwłaszcza prezentując taki poziom..Kazdy, kto ma chociaż odrobinę godności jest oburzony i zniesmaczony taką ” osobwoscia” w RZĄDZIE..Panie Butny,już było parę osób nagradzanych,których oszołomiła niby ważność,a kiedy rozochoceni wladza ,coraz bardziej pidkreslali swoja waznosc,podarowane zabaweki zostaly zabrane,a niewygodne „dzieciak”usuwaniete w ,niebyt albo do więzienia.Panie Kowalski,szczęścia nie trwa wiecznie,a z słów i działań jest się rozliczonym, wcześniej czy później.

Chermes
Chermes

W nosie to on, to może najwyżej mieć kozy a nie sędziów. O ile, oczywiście, wcześniej ich nie wydłubie paluchem i nie zeżre, bo na takiego wygląda..

awajz
awajz

te kowalskie chyba tak mają, zapewne absolwent podstawówki i dlatego wszystko ma w nosie.

smętek
smętek

Zwykły buc, którego nie nauczono co znaczy kultura bycia. Pisuary pęczki takich gwiazd manier i intelektu mają i to się pleni.

Antoni
Antoni

Kolejny „intelektualista”, członek nowych „elit” ekipy rządzącej. Ciekawe, gdzie przechowują sztance do produkcji takich indywiduów

Miranda
Miranda

Pisowski wiceminister – i wszystko jasne . Więcej nic dodać

Grażyna
Grażyna

Z taką kasą może gadać, co mu z nosa do głowy przejdzie…

Irena
Irena

W nosie to masz najwyżej zwykle gluty ….a za Polakami to….. MOZE będziesz jak się drugi raz urodzisz z większym rozumem !!!

Rafał
Rafał

To prostak z Opola… buc i awanturnik… typowy Janusz