Płażyński wykrył aferę „Pluszakgate”. Pyta ile kosztowały Gdańsk maskotki, ramka do zdjęć i książki

Radny PiS Płażyński wysyła młodzież do techników, a za kumulację roczników wini Pawła Adamowicza

PiSowski radny w Gdańsku Kacper Płażyński, radośnie przyjął prezent od Aleksandry Dulkiewicz – prezydenta miasta, po czym pryncypialnie przystąpił do swego rodzaju śledztwa wietrząc w tym geście nadużycie. Płażyński domaga się od pani Dulkiewicz wyjaśnień, a sprawa jest niebłaha, bo chodzi o maskotkę i książkę.

Do „podejrzanej machinacji” doszło podczas spotkania, na które prezydent zaprosiła przewodniczących trzech politycznych klubów w Radzie Miasta Gdańska. Na zakończenie radni dostali symboliczne prezenty.

Cezary Śpiewak – Dowbór, szef Klubu KO oraz Beata Dunajewska, szefowa Klubu WdG otrzymali maskotki lwa gdańskiego. Kacper Płażyński, szef Klubu PiS, dostał z kolei książkę – eseje „O tyranii”, autorstwa Timothy Snydera. Wszystkim wręczono też logo obchodów 30-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów

Po dwóch dniach, Płażyński wystosował interpelację do prezydent Dulkiewicz, w której domaga się wyjaśnień w sprawie kosztu tych prezentów.

„Władze publiczne w sposób szczególny powinny dbać o publiczne pieniądze. W Gdańsku mieszkają tysiące rodzin potrzebujących pomocy „tu i teraz”, takich jak mieszkańcy lokali komunalnych z nieszczelnymi oknami czy grzybem na ścianie” – napisał Płażyński i poprosił o informację, ile kosztowały i kto sfinansował prezenty wręczone przez prezydent przewodniczącym klubów.
„Przypominam, że chodzi o koszt 2 pluszowych zabawek, 3 ramek na zdjęcia oraz książki” – podkreślił Płażyński.

„Proszę o dołączenie dokumentów, na podstawie których władze Gdańska przekazują prezenty” – napisał Płażyński.

Miasto zdarzenia komentować nie chce, ale interpelacji nie zamierza lekceważyć.

/p/

Źródło: Dziennik Bałtycki

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
RyszardWaldekMaciek123454321Rafal PMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paragraf22
paragraf22

Nie przypuszczałem, że Płażyński aż tak nisko upadnie. Nie był moim idolem ale to co wyprawia świadczy o tym, że kto wstępuje do PiSs traci rozum i honor. Albo odwrotnie. Jak kto woli.

babsko
babsko

On nic nie stracił, bo nie można stracić czegoś, czego się nigdy nie miało.

Maciek123454321
Maciek123454321

Wszystko to z powodu picia z PIS-uaru.

Czasna
Czasna

Ojciec Kacpra w grobie się przewraca.

antyuzurpator
antyuzurpator

No to proponuję akcję wysyłania do śledczego płażyńskiego pluszowych misiów, gumowych kaczek i innych „pocieszanek”. Może to ukoi jego smuteczek.

Zwinka
Zwinka

Nie miałam pojęcia, że w młodym wieku można wyglądać jak mumia faraona po odwinieciu z bandaży… Tak, wiem, wyglądu nie powinno się komentować, ale czasem człowiek musi…

Maciek123454321
Maciek123454321

Coś jak młodsze wydanie „Psa” Terleckiego? Coś w tym jest, picie z PISuara miewa różne skutki. Uszkodzenie mózgu już zostało potwierdzone klinicznie. Inne skutki są dopiero w fazie badań.

Marek
Marek

Poseł Brejza i inni z opozycji wykrywają afery PiSu na wiele tysięcy. Tropią nadużycia i ukrywanie podejrzanych „nagród”, „dotacji”. Odnajdują części promów, które promami nie są. Tropią ekspertyzy, których nie ma, ale na które ministrowie i inni się powołuj.,
To i pis zapragnął wykryć jakąś aferę. Zabrakło jednak materiału i kompetencji więc wyszło płasko jak zwykle.

Jantar
Jantar

Pewnie się wkurzył o treść książki. Tytuł jest przecież aluzją do rządów PiS, a on z legitymacją członkowską tej partii…

Demetria
Demetria

Książką w pisiaka?! Książką?! Do pluszaka można się chociaż przytulić, a do książki trzeba umieć czytać.

Jabis
Jabis

Czy on jest na prawdę synem Macieja Płażyńskiego? A może to jakiś bękart?

Piotr
Piotr

Paranoja

ewa
ewa

Płazyński nauczyciele strajkują, afera Kaczyńskiego , Chrzanowskiego, NBP, miliardy wyrzucaane w błoto a pan nadal płacze po przegranej w Gdańsku. Tata w grobie sie przewraca co pan robi

Mariola
Mariola

Jaki uczciwy tropiciel, a 20000 zł dotacji po prostu się panu Kacprowi należało. Skąd się tacy biorą. I wszyscy trafiają do PiSu. Śmietnisko.

Rafal P
Rafal P

Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Nie mówiono ci tego pisowski OŚLE?

Waldek
Waldek

DUPEK.

Ryszard
Ryszard

Szanuj waść pamięć swego Ojca !