„Po ponad tygodniu Rada Mediów Narodowych wyjaśniła, kim jest Jacek Kurski w TVP. No i nie jest tym, kim chciałby być.”

"Po ponad tygodniu Rada Mediów Narodowych wyjaśniła, kim jest Jacek Kurski w TVP. No i nie jest tym, kim chciałby być."

Rada Mediów Narodowych w końcu zabrała głos na temat roli Jacka Kurskiego w mediach publicznych – okazuje się, że nawet nie jest on prezesem Zarządu TVP. Pełni jedynie funkcję zastępcy p.o. prezesa TVP Macieja Łopińskiego, który przebywa obecnie na urlopie (nie znamy dokładnego czasu jego trwania).

 

Według informacji prasowych Łopiński powróci na stanowisko w dniu 7 sierpnia br. Wtedy też powstanie wakat i – zgodnie z twierdzeniem RMN – stanowisko to będzie mógł objąć jedynie kandydat wybrany przez członków Rady Mediów Narodowych. Tak przynajmniej uważa szef RMN Krzysztof Czabański i jego współpracownicy.

Wspomniany organ zwrócił się nawet do TVP z prośbą o udostępnienie informacji, które potwierdzą sposób wyboru Kurskiego na p.o. prezesa Zarządu TVP. Członkowie RMN, w tym Juliusz Braun, uważają, że doszło do tego bezprawnie.

 

I rzeczywiście zarzuty Rady Mediów Narodowych się potwierdziły, ponieważ TVP odpowiedziało na prośbę Czabańskiego wydaniem kuriozalnego oświadczenia. Przychylono się w nim do twierdzeń RMN i przyznano, że Kurski jest tylko zastępcą przebywającego na urlopie p.o. prezesa Zarządu TVP Łopińskiego!

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Nowe oświadczenie TVP stoi więc sprzeczności z tym opublikowanym wcześniej, które sugerowało, że Kurski naprawdę został wybrany nowym prezesem stacji. Czabański wystosował więc do publicznego nadawcy komunikat i poprosił w nim, by „w przyszłości spółka przykładała większą staranność do opracowywania komunikatów prasowych, żeby nie wprowadzały one w błąd instytucji nadzorujących i opinii publicznej”.

Przyszłość Kurskiego zależna jest więc już teraz tylko od dobrej woli członków RMN. A ci, co należy podkreślić, reprezentują różne frakcje obozu władzy,  które nierzadko są mu skrajnie nieprzychylne i z chęcią doprowadziłyby do jego upadku.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AniaAga MIrmiMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Jacuś jest jak wańka-wstańka. Niezatapialny jak Maciej Szczepański, sławetny szef telewizji za Gierka, zwany „krwawym Maćkiem” z racji tego, że z byle widzimisię wywalał ludzi z telewizji na zbity łeb. No tak, „krwawego Maćka” zmiótł Sierpień ’80. A co zmiecie Jacusia? Definitywnie i na zawsze?

Irmi
Irmi

oooo raaany cóż za afera 🙂 serio? czy rzeczywiscie jest o co robic tyle krzyku? zastepuje= pełni obowiazki i tyle w temacie 🙂

Aga M
Aga M

Rozumiem, że teraz będziemy przeżywać wszystko co związane z TVP? Pełni Obowiązki czyli zastępuje kto czego nie rozumie ? Ludzie serio będziemy to ciągle teraz wałkować?

Ania
Ania

Zabawne że Rada Etyki po tygodniu się obudziła i nas informuje co i jak …. Chyba to nie dokończa w porządku zagrywki , a zresztą właśnie przez takie podejście Rada sama nam pokazuje jaka jest etyczna