PO żąda, żeby premier zdymisjonował Andruszkiewicza

PO żąda, żeby premier zdymisjonował Andruszkiewicza

– „Żądamy od premiera Morawieckiego dymisji ministra Andruszkiewicza. Nie tylko jego obecność w rządzie urąga powadze i wizerunkowi rządu, ale jest groźna dla bezpieczeństwa” – powiedział Andrzej Halicki z PO. To reakcja na reportaż wyemitowany w TVN24, o czym pisaliśmy w artykule „Superwizjer: Andruszkiewicz wiedział o fałszerstwach a nawet miał osobiście fałszować podpisy”.

Platforma chce także informacji rządu na temat działań prokuratury w śledztwie w sprawie fałszowania podpisów pod listami poparcia dla kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej. – „Żądamy pełnej informacji na temat działań prokuratury w tej sprawie, a także wniosków kontrolnych z kontroli w białostockiej prokuraturze, z której płyną informacje o blokowaniu postępowań, które dotyczą nacjonalistów, grup radykalnych, a także samego ministra Andruszkiewicza. Widać wyraźnie, że prokuratura, a zwłaszcza pani prokurator Elżbieta Pieniążek, szefowa Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, robi wszystko, by te postępowania nie skończyły się finałem” – stwierdził Halicki.

– „Sytuacja w białostockiej prokuraturze obrazuje skalę, jak społeczeństwo utraciło jakąkolwiek kontrolę nadzorczą nad wymiarem sprawiedliwości nie tylko w Podlaskiem, ale w całym kraju. Przeciągające się postępowanie w sprawie Andruszkiewicza tylko obrazuje ten brak nadzoru nad działaniem prokuratury i ministra Ziobry” – dodał poseł PO Tomasz Cimoszewicz. Podkreślił, że Andruszkiewicz jest znany z tego, że „swoją karierę buduje na regularnej mowie nienawiści wobec swoich oponentów politycznych i wobec innych osób. Nie ma honoru, by podać się samemu do dymisji wobec stawianych mu zarzutów, zatem to premier powinien usunąć go ze stanowiska” – powiedział Cimoszewicz.

bt

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BartMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Coś mi się wydaje, że Андрушкевич niebawem zostanie usunięty. Kwestia dni. No cóż, pisiorkom znów nie wyszło. Trzeba pozbyć się gorącego kartofla. Tak się kończy bratanie się z faszystami.

Bart
Bart

Jestem pewien, że ten smutny ksenofob jest w czasach PiS całkowicie bezpieczny. Nawet jeśli przestanie być wiceministrem, to przecież jest tyle innych stanowisk.