Poczet wokalistów polskich, czyli The Voice of Poland!

PiS się raduje, że przewodniczącym klubu KO został Cezary Tomczyk, „przyjaciel uchodźców”

Poseł Cezary Tomczyk, w dość specyficzny sposób, świętował wybór Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu. Polityk zaintonował w Sejmie hymn Polski, a do jego występu dołączyli inni posłowie opozycji. Inicjatywa godna pochwały, choć wykonanie utworu mogłoby być lepsze, a nawet znacznie lepsze…

Tomczyk zaczął śpiewać zaraz po tym, gdy dowiedział się, że Grodzki został marszałkiem wyższej izby parlamentu. Do koncertu dołączyli się inni posłowie. Niemniej jednak to właśnie wykonanie Tomczyka przejdzie do historii – wokalne zdolności reprezentanta PO porównywane są do możliwości sióstr Godlewskich i słynnego występu Edyty Górniak.

 

Godlewskie zachwycone, jest ktoś lepszy od nich, to znaczy gorszy 🙂 🙂 🙂”, „Tomczyk do Voice of Poland!”, „Melodia jakoś taka nie z Mazurka Dąbrowskiego”, „Widać że ten chórzysta w kościele nie występował nawet w ostatnim rzędzie” – to tylko niektóre z komentarzy zażenowanych internautów.

Do sytuacji odniósł się również prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz, zarzucając Platformie Obywatelskiej powiązania z… Niemcami. „Poseł PO intonujący hymn narodowy dla uczczenia partyjnego zwycięstwa – to żenua. Ale to, że pajac musi tekst hymnu czytać z fona, to nie tylko samozaoranie epickie. To symbol całej formacji, dla której „naszą bolesną historią” są Hitler, SA i kristalnacht. Cud, że melodię znał” – napisał na Twitterze kontrowersyjny dziennikarz.

 

Przedstawiciel KO nie jest jedynym politykiem, który dostarczył nam muzycznych atrakcji. Hitem internetu jest również wykonanie Antoniego Macierewicza, który – jak się okazało – nie zna słów hymnu państwowego. Prawicowiec i wielki patriota zaśpiewał „póki my żyjemy” (prawidłowa wersja brzmi „kiedy my żyjemy”).

Jeszcze zabawniejszy był występ Jarosława Kaczyńskiego, który kilka lat temu zupełnie zmienił słowa hymnu. Prezes PiS zaśpiewał wtedy „z ziemi polskiej do Wolski” i niezawodne „póki my żyjemy”. Znajomość hymnu godna tylko „prawdziwego Polaka”.

/nt/

Źródła: fakt.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
Irena
13 listopada 2019 14:01

Nie czepiajcie się bo jak spiewal Jerzy Sthur…..”Każdy spiewac może…..czasem lepiej czasem gorzej ” ….licza się INTENCJE !!!

Rafał P
Rafał P
13 listopada 2019 15:41

Mimo że to rano i ja na czczo to musiałem sobie nalać łyskacza, bo tak całkiem na trzeźwo słuchać sie tego nie da. Również Kaczora idącego do Wolski.

Zwinka
Zwinka
13 listopada 2019 18:36

No cóż, pan Tomczyk zaczął zbyt wysoko i zważywszy jego możliwości wokalne, upadek był nieunikniony. Muszę jednak przyznać, że próbował ratować się progresją opadającą, zachowując przy tym śladową zgodność z tą techniką 😀
Macierewicz był lepszy, ale palma pierwszeństwa należy się oczywiście naszemu Ukochanemu Wodzowi, który oby cienko śpiewał wiecznie.! 😀