Podwładni Banasia, wyłudzający VAT, nie dość, że nie zostali zwolnieni dyscyplinarnie, to dostali odprawy!

Tata i syn Banasiowie moszczą się w NIK

Pracownicy Ministerstwa Finansów, wyłudzający VAT, nie zostali zwolnieni dyscyplinarnie! Co więcej, jak gdyby nigdy nic dostali odprawy – informuje „Rzeczpospolita”. Materiał w gazecie opublikowano pod znamiennym tytułem:Miękkie lądowanie ludzi Banasia”.

 

O dwóch jego zaufanych podwładnych pisaliśmy w artykule „Bliscy współpracownicy Mariana Banasia mieli kierować mafią VAT-owską!”. Jeden z nich Arkadiusz B. został zwolniony, zachowując prawo do 3-miesięcznego wypowiedzenia, otrzymał odprawę oraz trzynastą pensję. Drugi bliski współpracownik Banasia Krzysztof B. po odwołaniu zachował prawo do dwutygodniowego wypowiedzenia, bo miał krótszy staż pracy.

„Wszyscy powinni mieć postępowanie dyscyplinarne, a pozwolono im odejść z zachowaniem wszystkich apanaży” – powiedzieli informatorzy rp.pl. Pytaniem bez odpowiedzi pewnie pozostanie, dlaczego takiego postępowania wobec nich nie wszczęto…

 

Arkadiusz B. i Krzysztof B. zostali aresztowani. Postawiono im zarzut zorganizowania i kierowania grupą przestępczą, która wyłudziła 5 mln zł z VAT, a w tym samym czasie – jako pracownicy Ministerstwa Finansów – mieli ścigać mafie VAT-owskie.

Jak piszą dziennikarki rp.pl, to, że odeszli z resortu, zachowując wszystkie przywileje, razi tym bardziej że dowody przeciw nim według śledczych są mocne. Sąd, który zdecydował o umieszczeniu ich w areszcie, podaje takie oto powody zastosowania wobec Arkadiusza B. i Krzysztofa B. takiego środka zapobiegawczego: „duże prawdopodobieństwo popełnienia czynu, możliwość ucieczki za granicę i zagrożenie wysoką karą ośmiu lat więzienia”. „Zdaniem sądu, gdyby podejrzani pozostawali na wolności, mogliby działać destabilizująco na postępowanie poprzez wpływanie na zeznania osób, które mają wiedzę na temat ich przestępczej działalności” – powiedział rp.pl sędzia Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie, który aresztował obu urzędników.

bt

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ech
ech
31 października 2019 07:58

Banda, mafia… wszystkie brudy wyłażą z PiSu. Czy ta sekta musi gromadzić same kanalie, największy motłoch, nieuków i nieudaczników życiowych, bez wykształcenia i zdolności do samodzielnego myślenia? Czy Kaczyński dla utrzymania władzy musi zniszczyć Polskę?

Obserwator
Obserwator
31 października 2019 12:13
Reply to  ech

Niestety, sami niszczymy Naszą Ojczyznę wybierając takie, jak piszesz kanalie i pozwalając nadal im rządzić!

bulka
bulka
31 października 2019 14:05
Reply to  ech

musi. i musi.

Jerry
Jerry
31 października 2019 22:47

Ty, szeregowy obywatelu, będąc na pomniejszym stanowisku państwowym, jeśli ukradniesz w sklepie dżem lub jakąś zapalarkę do kuchenki gazowej, przyłapany na gorącym uczynku, od razu masz kłopoty: dyscyplinarka, zwolnienie z pracy, żadnej mowy o odprawie.
Zapisz się zatem do piśdzielstwa, a będziesz mógł kraść na potęgę.
Ponoć kradło PO. A co robią konusowaci?
Boże. Ty widzisz i nie grzmisz!