Polacy chcą zostać w Unii Europejskiej

ImPiSment

Czy Polska powinna opuścić Unię Europejską? Polacy nie mają co do tego wątpliwości.Pokazał to wyraźnie ostatni sondaż SW Research wykonany dla serwisu rp.pl. Większość respondentów nie chce rozstania z UE. Przeciwnikami wyjścia Polski z UE zazwyczaj są osoby o dochodach powyżej 5000 zł (82 proc.) i wywodzący się z miast do 20 tysięcy mieszkańców (83 proc.).
Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek badanych, którzy są przeciwni wyjścia Polski z UE. W najmłodszej grupie jest to 63 proc. ankietowanych, podczas gdy w najstarszej – 82 proc. – zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research. Za tym, że Polska powinna wyjść z UE opowiada się niecałe 13 proc. badanych. Zdania w tej sprawie nie ma 15 proc. ankietowanych.

Wynik ten nie dziwi komentatorów. Uważają, że sytuacja w kraju jest teraz taka, iż zaufanie do instytucji UE w Polsce jest wyższe niż do polskiego rządu, parlamentu czy partii politycznych. I to podwójnie wyższe. Wiary Polaków w UE nie zachwiał nawet Brexit. Komentująca sondaż dr hab. Marta Witkowska, kierownik Zakładu Prawa i Instytucji Europejskich w Instytucie Europeistyki UW podkreśla, że Polacy widzą, jak nasi parlamentarzyści próbują zablokować unijne decyzje. Zauważa, że w Polsce, w porównaniu z innymi państwami Unii Europejskiej, odnotowujemy stosunkowo wysokie wskaźniki poparcia dla Unii.

Ale nie są one już tak wysokie, jak te sprzed lat, gdy Polska aspirowała do członkostwa, gdy nadzieje i oczekiwania napędzały dobre nastroje w opinii publicznej. Ten fakt jest skwapliwie wykorzystywany i otwiera pole do „popisów” np. posłance Pawłowicz, która w swojej krucjacie przeciw UE sięga po różne argumenty: od wytykania komisarzowi unijnemu jego rzekomego alkoholizmu, po sprawdzoną metodę straszenia uchodźcami. Na swoim profilu napisała niedawno: „Unia Europejska obchodzi 60-lecie podpisania Traktatu Rzymskiego, czyli swego powstania. Dorobek rewolucyjny rosyjskich bolszewików padł po 70 latach. Na siłę i złem niczego nie da się utrzymać. Nie wiem, czy Unia ma jeszcze 10 lat, czy mniej, ale twardo posuwa się drogą bolszewickiej (niemieckiej) przemocy. Drogą do swego upadku” A na Twitterze dodała: „Jeszcze raz z naciskiem PRZYPOMINAM: Planowane jesienią unijne ultimatum wobec Polski w sprawie zmuszenia nas do przyjęcia migrantów z Azji i Afryki zaproszonych do Europy przez NIEMCÓW, NIE MA PODSTAW ani w unijnych traktatach, ani w polskiej konstytucji NAKAZUJĄCEJ CHRONIĆ CHRZEŚCIJAŃSKIE dziedzictwo Narodu polskiego, i przekazywać je następnym pokoleniom Polaków. Nie ulegniemy unijnej przemocy i nienawiści do demokratycznych reform w Polsce”.
(Źródło: rp.pl, naTemat)

jp
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KATOLIK-POLAK-PATRIOTA-PISOWIECMonikaearWiśniakrakus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krakus
krakus

gdy patrzę na pawłowicz, mam skojarzenia z chlewem. I nie chodzi mi o wygląd tylko o język i zachowanie. Czy ona nic nie może na to poradzić?

ear
ear

Gdzie tu Widzisz Pawłowicz? Artykuł jest o wyjściu z UE. Niepotrzebnie reklamujesz kreatury.

Wiśnia
Wiśnia

Wiara „pani” Pawłowicz jest bliska 0 skoro obawia się że około 10 tys. imigrantów jest w stanie zniszczyć chrześcijaństwo w 38 milionowym kraju gdzie podobno ogromna większość to katolicy.

Monika
Monika

Ha, ha! Trafione w dziesiątkę!

KATOLIK-POLAK-PATRIOTA-PISOWIEC
KATOLIK-POLAK-PATRIOTA-PISOWIEC

Ufff, ale ulga!

Wreszcie będzie ta ogólnoeuropejska regulacja, która ma walczyć z nierzetelnymi wiadomościami w mediach. Dobrze byłoby gdyby, w imię obrony demokracji, wprowadzili jakieś wysokie kary. Przecież Demokracja nie może żyć w warunkach nierzetelnych wiadomości!

No i te kwoty migrantów nareszcie będą, wreszcie miasta w Polsce staną się bardziej różnorodne i życie w nich będzie bardziej ekscytujące, z adrenaliną. Bez tego – skansen

Wreszcie też będzie można ocenzurować portale antyaborcyjne, jak we Francji – w imię wolności wyboru, bo przecież nie można oszukiwać, tylko karzeł moralny tak czyni!

Europo, Polska cię nie opuści! Demokracja rządzi!