Polacy tracą pracę, ale członkowie rządu PiS nie obniżają swoich pensji

Sasin: Trzeba będzie zamykać kopalnie. To nie jest moje widzimisię, to jest twarda konieczność.

Jacek Sasin był w poniedziałek gościem Beaty Lubeckiej w Radiu ZET. Rozmowa przybrała dość nieoczekiwany dla pana ministra obrót, gdy dziennikarka zapytała o to, czy w obecnej sytuacji, ministrowie planują obniżenie swoich pensji.

Sasin usiłował „błysnąć” i odpowiedział pytaniem na pytanie, czyli kiedy to dziennikarze obniżą swoje pensje. Dziennikarka zripostowała więc, że już to zostało zrobione. Poza tym zauważyła, że wielu Polaków boryka się obecnie z problemami finansowymi i utratą pracy, a taki gest ze strony rządu byłby pokazaniem solidarności. Sasin na to, że stwierdził, że posłowie już mają obniżone swoje dochody.

https://twitter.com/Gosc_RadiaZET/status/1257287544439439360

Jakoś trudno mu było zrozumieć, że nie chodzi o tę pokazówkę sprzed wielu miesięcy, ale o to, jak powinni zachować się dzisiaj członkowie rządu. Fakt, przyznał, że ministrowie to mogą pracować nawet za darmo, ale oburzył się, gdy dziennikarka zaproponowała, by właśnie w ramach tej solidarności z narodem, rząd obniżył swoje pensje o 10 czy 20%. Dość ironicznie zaproponował obniżkę nawet o 80% i nie odniósł się nawet do przykład rządu Nowej Zelandii, który właśnie obniżył swoje wynagrodzenie.

Ostatecznie uciął niewygodną dla siebie dyskusję na ten temat, mówiąc, że „- Dobrze, jak będzie taka decyzja całego rządu, to będą obniżone. Muszę skończyć tę dyskusję w ten sposób, no bo naprawdę mamy poważne problemy w kraju, grozi nam paraliż państwa z tego względu, że na początku sierpnia Polska być może nie będzie miała prezydenta”.

Czy ktoś wierzy, że ten rząd dobrowolnie sam sobie utnie pensje? Dla niego solidarność z narodem opiera się tylko na słowach.

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
leszekRyszardLehooMariolaLeszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Leszek

Przecież zostało ustalone, że krociowe apanaże im się po prostu należą. Zapomnieliśmy już ?

Mariola
Mariola

Niech odda zmarnotrawione pieniądze za drukowanie kart do głosowania !!! Mam nadzieję, że rozliczymy tego szubrawców.

Lehoo
Lehoo

A jaki tam znowuż paraliż ? Marszalica będzie podpisywać., zaś darmozjadów z prezydenckiej kancelarii wyleje się na bruk. Na niedługo, bo zaraz im kurdupel znajdzie robotę w spółkach skarbu państwa, „albo cuś takiego”, jak mówił w knajpie nasz podwójnie certyfikowany sądownie mitoman i łgarz Pinokio.

Ryszard
Ryszard

Biedny, głupi Sasin. Nie wie, że pensje w prywatnych mediach są wyłączą sprawą właściciela tych mediów. Natomiast pensja Sasina i funkcjonariuszy mediów publicznych, czyli głównie Kurwizji, są moją sprawą i każdego podatnika, bo to z naszych podatków są sasiny i inne suskie oraz kurskie opłacane.

Mariola
Mariola

Bardzo , bardzo głupi. A biedny zostanie, jak rozliczymy go za wszelką działalność na szkodę kraju i jego obywateli.

leszek
leszek

Przecież po zapasionych mordach u co poniektórych widać, że im wtedy na żarcie nie wystarczy, jak kiedyśś Gowinowi do pierwszego.