Policja siłą usunęła protestujących przed parlamentem

Policja siłą usunęła protestujących przed parlamentem

Około 4 nad ranem demonstrujący przed Sejmem zostali otoczeni kordonem policji i siłą odsunięci od wejść. Zmuszono do przemieszczenia się na drugą stronę ulicy Wiejskiej. Policja pogasiła również koksowniki, przy których ogrzewali się protestujący, twierdząc że stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Przed wjazdem do Sejmu zostało zbudowane ogrodzenie ze stalowych barier. Wjazd oraz dziedziniec ochraniają duże grupy policjantów.

Policja, która przesunęła protestujących sprzed Sejmu działała na wniosek Straży Marszałkowskiej, według której osoby tam protestujące blokowały możliwość wyjazdu z terenu Sejmu. Ta droga jest drogą ewakuacyjną – powiedziała PAP we wtorek podinsp. Magdalena Bieniak z zespołu prasowego stołecznej policji.

Straż Marszałkowska – jak sama nazwa wskazuje – podlega marszałkowi Sejmu, czyli Markowi Kuchcińskiemu.

O 11.00. przed Sejmem rozpocznie się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji.

Dziennikarze musieli forsować to solidne ogrodzenie, aby dostać się do budynku parlamentu. Biuro prasowe Sejmu ogłosiło, że nie zmieniają się zasady dotyczące organizacji pracy i poruszania się dziennikarzy, ale tylko dla tych, którzy mają stałe przepustki. Niby wszystko miało być po staremu, ale drzwi do loży dziennikarskiej – miejsca na galerii sali obrad Sejmu – są zaryglowane.
(Źródło: pap.pl)

bt/j

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
7 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Mariolagregorgniewko_syn_rybaZwykły KowalskiZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

PIS-dolstwo barierami odgradza się od Narodu. Na razie… Potem pis-dolstwo będzie Naród pałować.

dobrozmianowiec
dobrozmianowiec

nie od narodu ale od terrorystów z KODu

Zwinka
Zwinka

Nie narzekajmy. Dobra Zmiana podsłuchuje Naród, o przepraszam, słucha narodu, Jak obiecała.

Marek
Marek

Jak to się stało, że na załączonej fotografii bariera wygląda tak na oko na 2m i wydaje się zasłaniać całą ulicę i połowę Sejmu, podczas gdy w rzeczywistości ma ona około 1.2m i pozwala zarówno demonstrantom na oglądanie posłów, jak i posłom na oglądanie demonstracji? Hmm. Pojrzewam, że to legendarny kłamliwy i manipulacyjny „PiSior” zrobił i zamieścił tą fotografię :-).

Waldemar
Waldemar

Moim zdaniem należy jeszcze zaminować teren i postawić zasieki z drutu kolczastego. Aha, i jeszcze przed wejściem postawić BTR z Piotrem Duda i Kacperkiem w środku.

Zwinka
Zwinka

Kacperka radzę zostawić w spokoju, bo niewinny jest. Tak jak kotka Fiona. Ale zasieki muszą być. Pod prądem. Powstał pierwszy, ale na pewno nie ostatni Wolski Obóz Zagłady Demokracji

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Czy przypadkiem nie jest to już pełzający cicho stan wojenny?

gregor
gregor

Tak zaraz wjadą czołgi,wojsko,zaczną strzelać do ludzi pałować itp.itd.jeszcze bardziej podburzajcie i żyjcie nienawiścią.A wszyscy myślicie beda się cierpliwie przyglądać .Pozdrawiam

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Moje doświadczenia z poprzedniego stanu wojennego mogą wskazywać na wprowadzenie i czołgów nawet do akcji. I to nie jest straszenie a możliwy i przewidywalny scenariusz postępowania rządu. Co do nienawiści to zerknij w lustro i przeczytaj jeszcze raz to co piszesz a znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Wypowiedzi gościa z Torunia też powinny wskazać ci głównego podżegacza pałającego „miłością do bliźniego.”

Mariola
Mariola

Wskaż (Panie Grzegorzu??? ) na jakikolwiek komentarz ze strony troszczących się o wolność i praworządność w Polsce i podburzający do zwarcia. Albo nie kumasz treści, albo takim jak powyżej wpisem chcesz osiągnąć to co zarzucasz NAM. Wśród ludzkich uczuć gorsza od nienawiści jest obojętność i to was wkurza, że nie wzbudzacie żadnych emocji i że żartujemy sobie z waszych komentarzy. Poważnymi opiniami wymieniamy się między sobą. Nie przeszkadza, że je czytacie, bo uczciwi ludzie nie muszą się obawiać no i do tego, może przez przypadek coś do was dotrze, może coś zrozumiecie. Pozdrawiam równie serdecznie:)

gregor
gregor

O czołgach i wojsku to rzecz jasna ironia:) Ale zaraz czy Ty Droga Mariolu sugerujesz brak komentarzy czy wypowiedzi nawołujących do….jak to ujęłaś…zwarcia….? Typu agresywne,sugerujące bunt,przejecie władzy itp.Przecież jest ich mnóstwo…!:)) W całym Internecie. Ja nie twierdzę, ze tylko Tu.Ale i Tu na stronie dzisiaj czytałem o….zdławieniu czegoś tam:) w zarodku itd…..Wybacz ale wszystko to co się dzieje wygląda bardzo agresywnie.A uwierz ja się brzydzę przemocą.Uważam, że wszystko ale to naprawdę WSZYSTKO można załatwić w sposób konstruktywny,pokojowy bez niepotrzebnych negatywnych emocji.Nie Musisz mnie stawiać w szeregi z pisem bo….sam nie wiem….ale narazie znajduje się na tzw. rozdrożu:) Targa mną masa… Czytaj więcej »

Mariola
Mariola

Szanowny Panie! Nie miałam na myśli całego Internetu, ale właśnie tę stronę. Nie jestem masochistką i nie wchodzę na strony nasycone nienawiścią (z obydwu stron), z tego samego powodu od paru miesięcy nie oglądam partyjnej TVP (tu ewidentnie obrzydza ją jedna strona). Taką już mam naturę, że wolę wymieniać poglądy i czerpać wiedzę od ludzi, nacechowanych empatią a nie pozbawionym skrupułów filozofom. Nie z każdym się zgadzam i nie każdy się zgadza, ze mną. Cenię sobie kontakty z ludźmi, którzy nie przypisują mi i innym cech których nie mam, czynów, których nigdy nie dokonałam czy fałszywej przynależności (ZOMO, komuniści i… Czytaj więcej »

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Zagadka dla kodziarzy – kto to powiedział: „”(…) przekonuje na antenie Radia Zet, że gdyby znajdował się na miejscu (…) to (…) kazałby „spałować” (…) blokujących tego dnia wejścia do Sejmu. – Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się. Ale potem: szacunek! Ktoś ich wybrał, to są przedstawiciele narodu, więc nie mogą pozwolić na opluwanie i bijatykę.” „Panie (…), więcej zdecydowania. Dość takiej zabawy! – apeluje do (…). I dodaje, że pałowałby działaczy (…) z (…) na czele. – Ja bym wyszedł i spałował za to, że nie potrafi mądrze układać stosunków w wolnej Polsce. Na… Czytaj więcej »