Policja we Wrocławiu złamała zasady reżimu sanitarnego

Policja we Wrocławiu złamała zasady reżimu sanitarnego

1.kwietnia rząd wprowadził kolejne restrykcje, które mają pomóc w zatrzymaniu koronawirusa, a tymczasem, nie bacząc na nowe zasady, w KWP we Wrocławiu odbyła się uroczystość policyjna, na której stawiło się ok. 100 osób.

 

Na tym spotkaniu, pełniący obowiązki komendanta policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski wręczył mł. insp. Krzysztofowi Noculakowi nominację na stanowisko pierwszego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, mł. insp. Mariuszowi Bużdyganowi na stanowisko zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, nadzorującego pion służby kryminalnej, pożegnał policjantów odchodzących na emeryturę oraz przeprowadził różnego typu roszady związane z mianowaniem, powołaniem i powierzeniem nowych funkcji wybranym policjantom.

Policjantom przygrywała orkiestra, a oni sami na czas uroczystości, odpuścili sobie maseczki ochronne, rękawiczki i zasadę zakazującą gromadzenia się.

 

Dziennikarze usiłowali skontaktować się z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu  i jej rzecznikiem, ale bezskutecznie. Również Komenda Główna w Warszawie nabrała wody w usta. Jedynym efektem zainteresowania mediów tą sprawą było usunięcie z informacji prasowej listy uczestników uroczystości. Na szczęście udało się wcześniej wykonać skan, tak więc jest czarno na białym dowód, że policja złamała wprowadzone przez rząd zasady reżimu sanitarnego.

O karach wymierzanych przez policjantów oraz warunkach pracy funkcjonariuszy pisaliśmy w artykule „Ja tam j***ę ludzi po 500 zeta i niech siedzą w domu” – do sieci wyciekł zapis rozmów policjantów prewencji o obecnych warunkach służby

Rzecznik prasowy policji Mariusz Ciarka obiecuje, że przyjrzy się sprawie, a ja jestem ciekawa, czy posypią się kary pieniężne. W końcu policjant to taki sam obywatel jak każdy inny i musi ponieść konsekwencje swego nieodpowiedzialnego zachowania. Tak więc płać panie władzo, płać…

Tamara Olszewska

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
3 kwietnia 2020 08:35

Przede wszystkim zapłacić powinien komendant, na którego rozkaz to się odbyło. I to nie tylko kasą, ale i stanowiskiem.

Kos
Kos
3 kwietnia 2020 16:07
Reply to  Krzysztof

Podobno wroclawska policja jest policja tej spasionej Kempy (sama tak kiedys powiedziala). Nic im nikt nie zrobi. W razie czego zwroca sie do Kempy I sprawa zalatwiona

Marek
Marek
3 kwietnia 2020 11:30

Też coś. Przecież wiadomo czym jest policja. Jest to po prostu partyjna bojówka, żołnierze rządu w niebieskich mundurach. Już od dawna powinno używać się nazwy milicja. I wcale się z tym nie kryją. Jak inaczej wytłumacz, że komendant główny policji na konferencji prasowej w towarzystwie nadzorującego go ministra wprost mówi, że policjanci będę stosowali wobec obywateli REPRESJE.
A łamiących nowe przepisy będzie więcej. jak na przykład ochroniarze mieliby chronić kaczyńskiego na odległość 2m?

Ryszard
Ryszard
3 kwietnia 2020 12:11

„Kary pieniężne”?! Natychmiastowa, bezwzględna dymisja. Policja publicznie łamie przepisy, za których nieprzestrzeganie ściga i surowo karze obywateli.

biały
biały
3 kwietnia 2020 16:25

Żenada.

Rafał P
Rafał P
3 kwietnia 2020 17:22

Dajcie spokój, przecież psy nie roznoszą koronawirusa. >;-)

WOJTEK
WOJTEK
3 kwietnia 2020 21:23

WĘDKARZ DOSTAŁ MANDAT ŻE ŁOWIŁ RYBY SAM A TUTAJ LEPSZY SORT GDZIE SPRAWIEDLIWOŚĆ

barbara
barbara
4 kwietnia 2020 10:21

P.O. komendanta powinien ponieść konsekwencje takiego zachowania, do odwołania włącznie