Polityk PiS chce zakazu imprez techno. Powód? Mężczyzna tańczący w kościele

Polityk PiS chce zakazu imprez techno. Powód? Mężczyzna tańczący w kościele

W rzymskokatolickim kościele w Tyńcu (Kraków) doszło do tzw. aktu profanacji. Podczas koncertu organowego do świątyni wbiegł mężczyzna bez koszulki, który wdrapał się na ołtarz, mamrotał coś do siebie i w końcu zaczął tańczyć.

 

Mężczyzna, prawdopodobnie pod wpływem narkotyków, zupełnie nie przejmował się zgromadzonymi na miejscu wiernymi i muzykami wykonującymi sakralną muzykę. „Profanator” doprowadził swoim zachowaniem do przerwania koncertu.

Napastnika usiłowali obezwładnić miejscowi duchowni, co nie dało żadnego efektu. Dopiero policjantom udało się go obezwładnić i przetransportować do szpitala psychiatrycznego – ustalono, że najprawdopodobniej sprawca przybył do świątyni z pobliskiego klubu muzycznego grającego muzykę techno.

Akurat tego dnia w klubie odbywał się festiwal muzyki elektronicznej.

 

Dokładny przebieg tego kuriozalnego zdarzenia opisał rzecznik opactwa w Tyńcu – brat Grzegorz Hawryłeczko, który nie kryje swojego zdziwienia zaistniałą sytuacją. „Rozebrany do pasa mężczyzna wszedł do prezbiterium, gdzie znajdowali się muzycy, w trakcie występu: przechadzał się po nim, stał przez chwilę przy tabernakulum, potem zaś wszedł na ołtarz, przygotowany do odprawienia Mszy Świętej wieczornej. Zmusiło to wykonawców do przerwania koncertu. Mnich, który zaraz zjawił się na miejscu, próbował wyprosić mężczyznę z kościoła, lecz kontakt z nim był utrudniony: mężczyzna wpadał w skrajne stany emocjonalne i nie chciał pozostać w jednym miejscu. Mnich wezwał policję, która po przyjeździe skuła go i wezwała karetkę; ta według naszych informacji zabrała go na obserwację”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Sytuację zdążył już skomentować radny PiS z Krakowa, Marek Sobieraj, który chce całkowitego zakazu organizowania podobnych festiwali muzycznych w okolicy.

Apeluję w imieniu swoim, mieszkańców Tyńca, Piekar oraz Ojców i Braci Benedyktynów (…) o całkowity zakaz wydawania zgody na takie imprezy w okolicy Tyńca, a także skierowanie odpowiednich służb w miejsce imprezy w celu przeszukania terenu na ewentualność pozostawienia niebezpiecznych substancji i przedmiotów” – napisał do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

/nt/

Źródła: o2.pl, dzienniklodzki.pl, interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
31 sierpnia 2020 11:27

Politycy PIS niech ida sie doszkolic, bo w wiekszosci przypadkow to nieuki i ignoranci.

Chermes
Chermes
31 sierpnia 2020 14:16

Rozebrany do pasa mężczyzna wszedł do prezbiterium, gdzie znajdowali się muzycy, w trakcie wykonywania koncertu muzyki sakralnej. Przez chwilę stał przy tabernakulum, potem zaś wszedł na ołtarz, przygotowany do odprawienia Mszy Świętej wieczornej. Zmusiło to wykonawców do przerwania koncertu.
Sytuację zdążył już skomentować radny PiS z Krakowa, Marek Sobieraj, który chce całkowitego zakazu organizowania podobnych festiwali muzycznych w okolicy.
Czyżby radnemu muzyka sakralna przeszkadzała? Antyklerykał jakiś, czy co? 🙂

Jantar
Jantar
31 sierpnia 2020 19:06
Reply to  Chermes

Radny ma na myśli koncerty muzyki techno. Jak tak dalej pójdzie to zakażą wszystkich gatunków muzycznych poza klasyką, muzyką sakralną i muzyką „narodową”, czyli disco polo. O filmach, serialach, książkach nie wspominając, bo w tych też „aż roi się od treści antykatolickich i antypolskich”. Już ktoś z PiS, zdaje się że kurator Nowak, żąda delegalizacji Netflixa w Polsce, a Rydzyk od przejęcia rządów przez PiS żąda „solidnej cenzury tego, co emitują stacje telewizyjne, odebrania koncesji stacjom emitującym lewackie treści i emisji więcej mszy i modlitw na kanałach narodowych, bo Polacy tylko to mają obowiązek oglądać”.

Chermes
Chermes
31 sierpnia 2020 21:05
Reply to  Jantar

Przecież żartuję, udając, że nie wiem o co durniowi z PiS chodziło..
Ale właściwie roztańczonego chłopaka rozumiem. Podpił sobie z lekka, wszedł do jakiejś sali gdzie klerycy muzykowali, więc sobie zatańczył na podeście. A że ciepło było, zdjął koszulę by się nie spocić. 🙂

Ryszard Chicago
Ryszard Chicago
1 września 2020 16:40
Reply to  Chermes

lecz się na nogi

Marek
Marek
1 września 2020 19:23

Pis twórczo rozwija idee faszyzmu. Jeden wódz, jedno państwo, jedna religia, jeden naród to już dla nich za mało. Trzeba dodać kolejny element „jedna muzyka” reszty zakazać.