Poproszę o inny zestaw pytań. Kopcińska broni Morawieckiego (film)

PiS–owskie dzieci są zdolne jak żadne i dlatego trafiają do banku światowego

Zdaje się, że w polityce pod rządami PiS dawno już wszystko stanęło na głowie. A jednak – kolejne zaskoczenie. Dzięki rzecznik rządu Joannie Kopcińskiej dowiadujemy się, że na pytania prasy – jeśli są niewygodne – można… wcale nie odpowiadać.

Dowód? Krążący w sieci minutowy film ze wspólnej konferencji prasowej Mateusza Morawieckiego oraz kandydatki na prezydentkę Opola Violetty Porowskiej bije rekordy popularności. Nic dziwnego, że gwiazdą konferencji została właśnie rzecznik rządu, choć miał być to dzień wspomnianej kandydatki, wspólwystępującej z premierem Morawieckim.

https://twitter.com/bimbol_jg/status/1038896692224040966

Dodajmy, że wszystkie uniki rzecznik Kopcińska stosowała z uprzejmym uśmiechem na buzi, roztaczając aurę profesjonalizmu. I w taki własnie sposób nie udało się dziennikarce uzyskać odpowiedzi na istotne pytanie, dlaczego prezes PiS Jarosław Kaczyński w wieku 69 lat na emeryturę się nie wybiera, a sędziowie Sądu Najwyższego muszą.

https://twitter.com/ALetkiewicz/status/1039142588190740480

Stojąca przy mikrofonie Joanna Kopcińska bez mrugnięcia okiem odpowiedziała od razu: „Proszę kolejne pytanie”. To nie wszystko – pouczyła dziennikarzy: „prosiłabym, żebyśmy mogli odpowiedzieć na pytania związane z faktami, z programem, a nie na spekulacje”.

Podobny los spotkał kolejne pytanie, o zarzuty formułowane przez Władysława Kosiniaka-Kamysza, że premier Morawiecki kłamie, a prawdę mówi tylko wtedy – gdy się pomyli. – Poproszę o kolejne pytanie – stwierdziła Kopcińska. Jak zauważa portal Fakt24, uczestnicy konferencji odpowiadali tylko na takie pytania, które rzecznik rządu uznała za stosowne. Szkoda tylko, że adresaci konferencji nie mogą dowiedzieć się tyle, ileby chcieli.

mpm

Źródło: fakt24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MarekbartAndrzejElżbietaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Podobnie wyglądały konferencje prasowe za czasów Gierka, jeśli jeszcze ktoś je pamięta. Pytania zbierał rzecznik Janiurek, a premier odpowiadał na te pytania, które uznał za odpowiednie . To jedno. A po drugie jest to pytanie na które nie odpowiedział najbardziej zainteresowany czyli Kaczyński, a marszałek Bielan w TVN w swoim zwyczaju pobełtał i zamącił udając że odpowiada.

bart
bart

Od dawna już uważam, że zapraszanie pisowców do mediów i zadawanie im (również na tych pseudokonferencjach prasowych) nie ma żadnego sensu. Jakiekolwiek padnie pytanie, pisowiec zrobi jedną z tych trzech rzeczy: zamilknie, skłamie lub będzie bredził nie na temat. Pani niedorzecznik Kopcińska niczym się tu nie wyróżnia, może tylko tym, że unikając odpowiedzi głupawo się uśmiecha. Że też za coś takiego ma czelność brać jakiekolwiek pieniądze.

Marek
Marek

To co Pan opisuje i tak wygląda trochę lepiej od tego co zrobiła rzecznik. Efekt co prawda w obu przypadkach ten sam, arogancja podobna, ale jednak jakby w pierwszym przypadku trochę ta arogancja ukrywana. W postępowaniu pani rzecznik natomiast ta arogancja jest jawna i agresywna to ona będzie decydować czym dziennikarz ma się zająć, o co może pytać itd. .
Ciekawe czy taką samą filozofie da się zastosować w szkole po reformie. Niech uczeń sam wybiera jakie pytania ma mu zadać nauczyciel. Wyobrażacie sobie jakie wspaniałe wyniki osiągną wtedy uczniowie? Będzie to też potwierdzenie genialności reformy – wzrost wyników uczniów.

Maciek123454321
Maciek123454321

Wprowadźmy nowe słowo do słownika – piskusja. Ja zadaję pytanie, ty nie odpowiadasz albo bełkoczesz nie na temat. Mistrzem piskusji jest Sasin J, kiedyś była Kempa B.

bart
bart

Piskusja – bardzo dobre.

Elżbieta
Elżbieta

Ta pani uczestniczy w teleturnieju „niby „?

Andrzej
Andrzej

Ja proszę o następny Rząd ale zupełnie inny.