Owsiak wygrał. Porównanie K. Pawłowicz do traktorzystki nie można uznać za przekroczenie granicy wypowiedzi.

Porównanie K. Pawłowicz do traktorzystki z plakatów z minionego ustroju nie można uznać za przekroczenie granicy wypowiedzi.

„Nie padały tu obraźliwe i wulgarne sformułowania” – argumentowała sędzia Góral uznając, że Owsiak nie był inicjatorem utworzenia strony RWKPwK i nie musi za to przepraszać.

 

Sędzia Marzanna Góral oddaliła pozew Krystyny Pawłowicz. Była posłanka musi zapłacić Owsiakowi blisko 4 tys. zł za prawnika. Jest to prawomocny wyrok.

Krystyna Pawłowicz, obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego, pozwała twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy m.in. za to, że miał inspirować utworzenie strony pod nazwą „Ruch Wypier. Krystyny Pawłowicz w Kosmos”.

 

Sędzia Marzanna Góral podkreśliła, że istnieją rozszerzone możliwości krytyki osób publicznych.

Wskazała, że Owsiak miał prawo zareagować na słowa Pawłowicz o Władysławie Bartoszewskim. Nazwała go m.in. „pastuchem”. Zdaniem Sądu Owsiak mówił o „braku jakichkolwiek wartości” u Pawłowicz w kontekście wypowiedzi o Bartoszewskim, a nie ogólnie.

„Nazwanie Władysława Bartoszewskiego w ten sposób przekraczało granicę krytyki i dobrego smaku. Taka wypowiedź wręcz prowokowała i usprawiedliwiała reakcję Jerzego Owsiaka” – mówiła sędzia Marzanna Góral w ustnym uzasadnieniu wyroku, który zapadł we wtorek rano.

/jp/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ChermesAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Ziobro wniesie nadzwyczajną kasację a jak to nie pomoże Duda ułaskawi.
A co się dzieje w sprawie Śpiewaka?

Chermes
Chermes

Istnieje jeszcze możliwość, że Rydzyk za pośrednictwem Sobeckiej zorganizuje zbiórkę pieniędzy na opłacenie kary którą niesłusznie obciążono ubogą traktorzystkę Krychę. Oczywiście, nadwyżkę zebranych pieniędzy „zagospodaruje” ojciec dyrektor. 🙂