Powrót do normalnej pracy dziennikarzy?

Karczewski wezwie do Sejmu Sanepid?

W nowym Centrum Medialnym Parlamentu w budynku F. spotkał się marszałek Senatu Stanisław Karczewski z dziennikarzami. Podczas konferencji prasowej powiedział: „tu będziemy mieli, mam nadzieję, lepsze warunki niż w Sejmie” – oraz poinformował, iż Prawo i Sprawiedliwość robi krok w tył i podjęło decyzję, o powrocie starych warunków pracy dziennikarzy. „Nie zmieniamy tych warunków” – zapewnił. Okazało się jednak, że choć dziennikarze są zadowoleni z utrzymania starych zasad, to z nowej sali – już niekoniecznie. Lepszej kanciapy już nie było – pytali marszałka dziennikarze?

„Mówił pan o poprawie warunków pracy dziennikarzy, ale widzi, jak tu stoimy. Bardzo mi przykro, ale to nie jest poprawa warunków pracy” – stwierdził Jacek Czarnecki z Radia ZET i dodał, że „docenia wysiłki” Karczewskiego. Później reporter powiedział, że od jednego z wicemarszałków osobiście usłyszał, że w zmianach dostępu do Sejmu chodziło o to, żeby „dziennikarze nie sprawiali kłopotu”. I dlatego wbrew deklaracjom „stare zasady” nie wróciły jeszcze w 100 procentach. Wciąż zamknięte jest wejście na galerię prasową, skąd widać salę obrad i protestujących tam posłów opozycji. Dopiero, gdy wrócą normalne warunki, to galeria będzie otwarta.

Reporterzy sejmowi pokazywali na Twitterze swoje zdjęcia z Centrum Medialnego i pisali o „ścisku”. Jak widać na nich, sam Karczewski musiał przeciskać się między dziennikarzami i kamerami, aby wyjść z sali.
(Źródło: gazeta.pl)

/j/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
krakusMariolaSławomir Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir
Sławomir

Dobra zmiana?
Chyba w korytach reżimu.

Mariola
Mariola

Należałoby zadać pytania nie oczekując, że padnie od adresatów odpowiedź. Pierwsze do niezależnych (zjednoczonych we wspólnym proteście) mediów. Czemu w połowie dnia 16.12.2016, pomimo zapowiedzi zawiesiliście swój protest? Czy będąc IV władzą i korzystając z zagwarantowanej w konstytucji prawnej ochronie reprezentujecie NAS (społeczeństwo) czy opozycję? Pytanko do opozycyjnych partii. Dlaczego pozwoliliście z mediów publicznych zrobić pisowską tubę propagandową i firmujecie ten fakt łażeniem i uczestnictwem w „ambitnych” programach? Czyżby w imieniu wyborców tą żenadę uskuteczniacie? Która redakcja prosiła was opozycjo o to wsparcie 16 grudnia w sejmie? Wam się moi mili ( jednym i drugim) role „popiętroliły”. Dlatego właśnie głupsi… Czytaj więcej »

krakus
krakus

Nad wyrost nazywacie niektórych antypisowskich propagandzistów dziennikarzami. Ale warto było ich postraszyć.