Powstanie Narodowy Instytut ds. Działań Opozycji?

Powstanie Narodowy Instytut ds. Działań Opozycji?

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział w Polskim Radiu zamiar zinstytucjonalizowania polskiej opozycji. W „Salonie Politycznym” radiowej „Trójki” oświadczył: – „Z naszej strony na pewno będą próby doprowadzenia do pewnego uporządkowania działań opozycji, chociaż znów się obawiam, że to będzie potraktowane jako niedanie opozycji pewnych przywilejów, bo w wielu krajach, nie tylko Anglii, opozycja jest zinstytucjonalizowana, tylko właśnie jako próbę ograniczenia demokracji”.

Prezes oskarżył drugą stronę sceny politycznej o nakłanianie do przestępstwa, czym jest wzywanie społeczeństwa do przedsięwzięć antypaństwowych. Jest zdania, że „co innego organizować marsze przeciwko rządowi, bo to każda opozycja ma do tego prawo i każda opozycja to robi, a co innego wzywać do nieposłuszeństwa, czy wszczynać różnego rodzaju awantury”.

Udowadniał, że w przeszłości PiS nigdy nie wszczynał awantur, ograniczając się jedynie do czasami dość ostrej krytyki władzy, która jego zdaniem pokazała swoją prawdziwą twarz na nagranych swego czasu taśmach. Jest święcie przekonany, że przyjdzie taki czas, gdy „ci, którzy prowadzą te wszystkie operacje przeciwko PiS, zrozumieją, że to jest po prostu bezskuteczne i wtedy dojdzie może do ucywilizowania obecnego sporu”. Zapowiedział, że propozycje owego ucywilizowania niebawem będą zaprezentowane, opozycja musi jednak przyjąć do wiadomości i pogodzić się z tym, że rządzi PiS, a nie kto inny. – ”Proszę pamiętać, że od przemówienia Donalda Tuska o moherowych beretach jest jasne, że tamta strona tego nie akceptuje” – powiedział Kaczyński. – „To, co jest teraz jest nie do przyjęcia. Poruszamy się w oparach absurdu” – stwierdził prezes, komentując, zapowiadane na dzisiaj manifestacje i strajki zorganizowane przez KOD. To jest „coś, co jest między chorobą, wiadomo jaką, a jakąś burleską. Inaczej tego określić się nie da” – skomentował inicjatywę KOD szef PiS. – „Chodzi im o awanturę i agresję” – dodał.

J

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zgredzinka
Zgredzinka
13 grudnia 2016 15:31

A prezes tysiąclecia to chodząca oaza spokoju.
Dobrze, że jemu też doskwiera ta rzeczywistość, podobnie jak nam.
To miła świadomość.

Maciek123454321
Maciek123454321
13 grudnia 2016 17:09

Oho, nowy pomysł – „Zinstytucjonalizowanie” opozycji… Jak to rozumieć? Ano, po prostu, wziąć opozycję za mordę. Proste, nie?

Mariola
Mariola
14 grudnia 2016 12:31

Masz rację, że wali się plan kaczyludu, więc proste, że nowym pomysłem jest opozycję za mordę wziąć. Takie słowa jak: „zinstytucjonowanie” , „odinstytucjnowanie”, „wyinstytucjnowanie” nic nie znaczą ale znakomicie w uszach tego ludu brzmią. To to jest taki sort, który: „nie pije”, nie rozumie. „nie pali”, „nie tabaczy” , nic nie znaczy.

VIPera
VIPera
14 grudnia 2016 10:09

Zinstytucjonalizowana opozycja – taka, która dostanie zgodę od Wodza Narodu na działanie. Za PRL było SD i ZSL, do tego różne PAX-y, teraz Kukiz’15 i Ruch Narodowy. Resztą zajmie się Instytut Wspierania Opozycji wraz z Ministerstwem Miłości towarzysza Błaszczaka, W razie potrzeby wsparcia udzielą genetyczni patrioci ze Sturmabteilung.

raf
raf
14 grudnia 2016 18:12
Reply to  VIPera

Trzeba przyznać, że Pierwszy Sekretarz PiS coraz lepiej naśladuje tezy i niezapomniany dla niektórych z jego partii styl swojej ulubionej gazety, czyli Trybuny Ludu oczywiście.

Thenut
Thenut
14 grudnia 2016 18:40
Reply to  raf

Tej samej Trybuny Ludu, z którą prezes przez całe lata 80-e siadał na poranną półgodzinną sesję na klopie? 🙂

Zwinka
Zwinka
14 grudnia 2016 10:32

Zastanawia mnie ta zacięta płyta ze „zwyciężymy”… Niech mu ktoś wreszcie powie, że wygrali wybory, bo ma chyba jakieś zakłócenia na „stykach” ! Ja rozumiem, że bycie w opozycji jest fajniejsze, bo można sobie robić różne dyrdymały i za nic się nie odpowiada, ale cóż…stało się i trzeba albo rządzić, albo wywiesić białą flagę i iść na emeryturę !!!

Janka
Janka
15 grudnia 2016 00:41
Reply to  Zwinka

Kaczyński to jest przypadek dla psychiatrów, jego żądza rządzenia jest tak wybujała, iż pomimo tego, że ma prezydenta, parlament – obie izby, swoją partię, rząd w tym wojsko i policję, którzy działają zgodnie z jego wolą, ma wszystko, ale to mu nie wystarcza, chce jeszcze zawładnąć sercami i umysłami reszty społeczeństwa. Nie wystarczą mu wyznawcy religii o.Rydzyka tylko sięga po cały naród i dlatego wciąż walczy. On niczego więcej nie potrafi, tylko walczyć,. Do gospodarki, na której się nie zna, znalazł sobie juniora Morawieckiego, nad resztą spraw postawił kobietę, której może rozkazywać i dalej walczy, chyba o dusze tej części społeczeństwa, która nie chce mu ulec. No, mojej duszy nie dostanie, niedoczekanie jego, zabrał mi siostrę i tego też mu nie daruję, ale gdyby zajęli się nim psychiatrzy, to wszystko szybciej wróciłoby do normy!

Joanna
Joanna
14 grudnia 2016 10:41

Czy PIS jest tak zajadły w swojej nienawiści, że nawet nie jest w stanie słuchać ze zrozumieniem. Nikt nie wzywa społeczeństwa do przedsięwzięć antypaństwowych ale do niewyrażania zgody na łamanie Konstytucji, łamanie prawa, niszczenie wszystkiego co to społeczeństwo zbudowało w ciągu ostatnich dwudziestu paru lat. Społeczeństwo nie pozwoli sobie na nieustanne obrażanie, obrzucanie wyzwiskami (tak jak to miało miejsce 13 grudnia 2016 w Warszawie). Wyzwiska i wulgaryzmy to jedyny argument PISu. Szczytem kultury środowiska PIS – uczestników kontrmanifestacji zgromadzonej na rogu ul. Kruczej i Al. Jerozolimskich – było wyzywanie od s…nów uczestników marszu KOD. Czy to właśnie ten pan, który zapijaczonym głosem wywrzaskiwał te wulgaryzmy będzie organizował, czy może nawet zarządzał instytutem ds. działań opozycji? Wprost idealny do tej roli – najlepszy przedstawiciel PIS.

Maciek123454321
Maciek123454321
14 grudnia 2016 12:06
Reply to  Joanna

Cieszmy się, że jak na razie nie ma jeszcze OT. Kaczyński głupio zrobił, że nie zaczął od formowania bojówek, jak Hitler. Teraz sfora uzbrojonych p(i)sów byłaby gotowa na każde zawołanie zrobić porządek. A policja? Hihi, jak u Hitlera – umyłaby ręce. A teraz dupa, OT nie będzie, bo wojsko na mur beton zastosuje bierny opór.

Barbara Ostrowska
Barbara Ostrowska
14 grudnia 2016 19:43

Może nie jestem zbyt lotna, ale nie rozumiem, co tu ma do rzeczy OT? Organizacja Todta zajmowała się budową obiektów wojskowych (np, Linii Zygfryda), a później niszczeniem obiektów przemysłowych na terenach okupowanych. Piszesz o bojówkach, więc może chodziło Ci o SA – Sturmabteilungen?

Ted
Ted
14 grudnia 2016 20:40

OT – Obrona Terytorialna, czyli prywatna armia Antoniego.

Maciek123454321
Maciek123454321
14 grudnia 2016 21:00

Bardzo jesteś nielotna. OT – Obrona Terytorialna (czyt. bojówki Macierewicza)

krakus
krakus
14 grudnia 2016 14:30

Bardzo dobrze, nie może być tak że opozycja ze pieniądze ze wschodu czy zachodu niszczy Polskę.

Maciek123454321
Maciek123454321
14 grudnia 2016 15:29
Reply to  krakus

Natomiast całkiem w porządku jest, że Macierewicz za pieniądze Putina niszczy Wojsko Polskie, a po szlachetnie spełnionym dniu pracy rzuca się w ramiona Bartunia Misiewicza. W ostatnich dwóch miesiącach znacząco wzrosła w aptekach sprzedaż wazeliny. Przestań hańbić królewskie miasto Kraków, gnoju.

raf
raf
14 grudnia 2016 18:10
Reply to  krakus

Powiedz krakus – bo zawsze byłem ciekawy, osobiście nie znam nikogo podobnego do ciebie – jak to jest być takim nędznym robakiem jak ty?

roman
roman
14 grudnia 2016 16:58

Ten człowiek ma chorą ambicję. Jego wizja rządzenia jest przerażająca. On mam wrażenie, że nie kontroluje tego co mowi te jego wypowiedzi świadczą problemach umysłowych a na to nawet psychiatrzy nie pomogą