Pracownicy TVP dostali średnio 5,6 tys. zł nagrody. Za pieniądze z rządowej dotacji

Pracownicy TVP dostali średnio 5,6 tys. zł nagrody. Za pieniądze z rządowej dotacji

Dziennik „Gazeta Wyborcza” w maju ubiegłego roku pisał na swoich łamach o nagrodach dla pracowników Telewizji Polskiej w 2019 r. Okazało się wówczas, że na nagrody dla ogółu pracowników wydano w tym czasie ok. 15,22 milionów złotych. Władze stacji przekazały, że pieniądze wypłacone z jej zysku, czyli z 89 mln zł.

 

Zysk – jak podaje „GW” – jest jednak efektem dotowania stacji przez rząd.

Teraz, w trybie dostępu do informacji publicznych, TVP przekazało „Press” szczegółowe informacje na temat wysokości nagród dla pracowników w 2019 r.

Spółka przyznała nagrody z zysku za 2019 rok 2687 osobom, średnio 5.664,94 zł brutto na 1 osobę” – Telewizja Polska przekazała redakcji magazynu.

Nagroda wynosiła więc 40% miesięcznej pensji i została przeznaczona osobom, które były zatrudnione w spółce przez cały 2019 r.

Co ciekawe – jak powiedział „GW” Juliusz Braun – kwota rozdysponowana na nagrody nie jest typowym zyskiem wypracowanym przez spółkę. Jest to po prostu kwota zaoszczędzona przez TVP w wyniku niewydania całej rządowej dotacji.

 

Spółka nie wydała całej rządowej dotacji i nazwała to zyskiem, więc trudno to traktować jako wypracowany zysk” – powiedział dziennikarzom Braun.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Tylko w 2019 r. Telewizja Polska dostała 1,12 mld zł ze środków rządowych.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nika
Nika
15 stycznia 2021 10:22

przeciez to wcale nie az tak duza kasa… nie przesadzajmy, jak dla mnie fajnie, ze doceniaja swoich ludzi, w tvp pracuje masa swietnych specjalistów