Prawie milion z tarczy dla o. Tadeusza

Prawie milion z tarczy dla o. Tadeusza

Tarcza antykryzysowa okazała się instrumentem przyjaznym także biznesom powiązanym z Tadeuszem Rydzykiem. „Z odpowiedzi Ministerstwa Rozwoju na interpelację złożoną przez senatora Krzysztofa Brejzę wynika, że wsparcie sięgnęło w przypadku trzech podmiotów niemal miliona złotych. Fundacja Lux Veritas otrzymała bowiem wsparcie ponad 335 tys. zł, Bonum sp. z o.o. 539 tys., a Nasza Przyszłość Sp. z o.o. 27 tys. zł” – czytamy na gazeta.pl.

 

Zdaniem senatora Brejzy pieniądze z tarczy zasiliły „imperium o. T. Rydzyka”.  Spółka Bonum sprzedaje reklamy w radiu i telewizji powiązanej z Tadeuszem Rydzykiem, Nasza Przyszłość funkcjonuje w obrębie wydawnictw redemptorystów a Lux Veritas odpowiada za emisję programów w TV Trwam.

Oczywiście pieniądze pochodzące z tarcz antykryzysowych to nie jedyne wsparcie na które mogły liczyć, ze strony budżetu państwowego, podmioty powiązane z ojcem dyrektorem. „W sierpniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwiększyło o ponad 1,8 mln zł dotację na budowę Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Toruniu. Tym samym wsparcie resortu na inwestycję wynosi łącznie prawie 120 mln zł”.

 

W samej końcówce ubiegłego roku ukazało się rozporządzenie rady Ministrów na temat wydatków budżetowych, które nie wygasają w 2020 mimo upływu roku budżetowego. W rozporządzeniu widnieje pozycja „dotycząca wsparcia dla Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu. To instytucja, z którą poprzez fundację Lex Veritas powiązany jest ojciec Tadeusz Rydzyk – na organizację wystawy otrzyma 60 mln zł”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Swoją drogą nie przestaję się zastanawiać jak będzie wyglądała wystawa za 60 mln zł??

/as/

Źródło: gazea.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
18 stycznia 2021 15:57

A dlaczego ten fiut dostaje coś z tej pogiętej tarczy, skoro nie objął go lockdown? Przecież on cały czas działa – i szczuje. Przepraszam za głupie pytanie.

smętek
smętek
18 stycznia 2021 16:01

Zadysponowali. Muchomorowi kasy dosypali a my możemy zgrzytać zębami. Nie mamy możliwości ukarania złodziei.

Lehoo
Lehoo
18 stycznia 2021 17:17
Reply to  smętek

Do czasu

Agnieszka
Agnieszka
18 stycznia 2021 20:30
Reply to  smętek

Jest mozliwosc, szturm na Berweder na wiosne.

Aga
Aga
18 stycznia 2021 16:47

Szlag mnie trafia jak slysze o takich przypadkach.

Marek
Marek
18 stycznia 2021 17:29

Metoda oszustwa „na księdza” nadal jest niesłychanie skuteczna i nadal kompletnie nie ścigana przez państwo.
Implikacje są proste i mówili o nim inni, nawet jeśli nie jest to celowe działanie, to efektem będzie oligarchizacja państwa. Standardowy kierunek rozwoju „demokracji” powstałych po rozpadzie ZSRR.
Efekt mentalności i braku inteligencji ludzi tego regionu. W Polsce widoczny szczególnie, ze względu na warunkowanie do niewolnictwa z kilku różnych stron (religia, państwo, historyczna struktura społeczna, tradycja). Stron niby różnych i mających różnie cele, ale z tego samego pnia ideologicznego i stosujące te same metody. Wyjątkowy w Polsce brak tradycji oświecenia, liberalizmu i demokracji daje o sobie znać na każdym kroku i w każdej sprawie.

Agnieszka
Agnieszka
18 stycznia 2021 20:33
Reply to  Marek

Racja, juz Kapuscinski mawial, iz przemiany kulturowe w Polsce potrwaja 60 lat. Jak tak dalej pojdzie, to nic sie nie zmieni i w swiecie globalnym Polska stanie sie Kirgizistanem w srodku europy.

Bart
Bart
19 stycznia 2021 08:04

Cóż tu komentować, pisowskie władze nie pozwolą, żeby pandemia zaszkodziła spasionemu toruńskiemu kombinatorowi.

Marek
Marek
19 stycznia 2021 09:08

Dla PiS każdy powód aby zasilić konta bankowe Rydzyka jest dobry. Z tarcz wykluczono tysiące osób którym administracyjnie zakazano pracy, a pakuję się milion zł dla religijnego oszusta i naciągacza. I ma on jeszcze czelność domagać się darowizn z 1% podatku., „Boże patrzysz i nie grzmisz”

malgoska
malgoska
19 stycznia 2021 15:53

Czyj to ojciec?