Prestiżowa nagroda „Dla wolności kobiet” dla Polek

Sejm zajmie się dalej tylko projektem zaostrzającym aborcję

Prestiżowa nagroda „Dla wolności kobiet” im. Simone de Beauvoir przypadła w tym roku Polkom, które po sejmowej próbie zaostrzenia prawa aborcyjnego, gremialnie wyszły na place i ulice nie tylko polskich miast i miasteczek. To uhonorowanie wysiłków organizatorek Czarnych Protestów w kraju i za granicą.

W imieniu komitetu „Ratujmy Kobiety” nagrodę – 10 tysięcy euro – odbierze w poniedziałek w Paryżu Barbara Nowacka. – „Jest to dla nas to ogromne wyróżnienie” – powiedziała Onetowi – „bo dopiero po tym, jak doceniono nas za granicą widać, jak wiele udało się dokonać. Gdyby nie sytuacja w Polsce, czyli odrzucenie w Sejmie obywatelskiego projektu łagodzącego prawo aborcyjne – co skutkowało masowymi Czarnymi Protestami na ulicach – świat mógłby nigdy się nie dowiedzieć, jak naprawdę wygląda sytuacja kobiet w centrum Europy. Mamy prawo do normalności, do tego, żeby to kobieta decydowała o swoim ciele i o swojej przyszłości” – dodała.

Nowacka zapowiedziała, że nagroda będzie przeznaczona na dalszą walkę o prawa kobiet. Wskazała na potrzebę przygotowania europejskiej inicjatywy ustawodawczej, dotyczącej praw kobiet w Polsce. Przypomniała, że ”Inicjatywa Polska”– której jest liderką – już wcześniej informowała, iż ma plan, jak zabezpieczyć prawa polskich kobiet na poziomie Brukseli i Strasburga. Konieczne jest bowiem – zdaniem Nowackiej – przygotowanie europejskiego projektu ustawy, który zapewniłby Polkom prawo do darmowej antykoncepcji, prawo do stosowania tabletki „dzień po”. To także walka o godne warunki prowadzenia ciąży, na przykład dostęp do badań prenatalnych oraz prawo do stosowania metody in vitro. – „Trzeba zrobić wszystko, by powstrzymać „oszołomów”, którzy w polskim Sejmie próbują prowadzić jakąś religijną „chrześcijańską krucjatę”. To jest szaleństwo, które trzeba zahamować” – zaapelowała Barbara Nowacka. Obecnie prace nad europejską ustawą są w toku. Przygotowuje ją międzynarodowy zespół prawników, którzy badają, jak wiele możemy w tym projekcie zawrzeć, by zabezpieczyć prawa polskich kobiet na poziomie europejskim.

Nagroda „Dla wolności kobiet” przyznawana jest od 1988 roku i honoruje osoby oraz organizacje, działające na rzecz równości płci i praw człowieka. Wśród laureatek znalazła się, między innymi, Malala Yousafzai, uczennica z Pakistanu, która w imieniu pakistańskich dziewcząt walczyła o prawo do nauki. W 2014 roku otrzymała Pokojową Nagrodą Nobla.
(Źródło: Onet)

j

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

25
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
18 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
gniewko_syn_rybaZwykły KowalskiZgredzinkaMisioadama Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Gdzie jest krakus ?

Zgredzinka
Zgredzinka

A po co ci on?
Potrzebujesz, żeby zdeprecjonował i zbrukał wszystko co tu powyżej napisano?
Chyba nie sądzisz, że to doceni? Myślę, że jak większość pisiorów, ma coś z rycerza.

Zwinka
Zwinka

Tak sobie tylko zakpiłam, bo zawsze jest pierwszy, jak to kujon.

Mariola
Mariola

Genialny masz refleks i imponującą spostrzegawczość. Może został zatrudniony w systemie 12/24h i zszedł ze zmiany, albo jednak zrozumiał treść z przekazu Waldemara pod „Marcin Wolski nagrodzony ….” ( mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe), albo go zatkała nagroda dla Polek. Wkrótce Szydło wyjdzie z worka.

Zgredzinka
Zgredzinka

Wychodzi na to, że … nie zrozumiał.
A Zwinka wywołała Krakusa z lasu.
Zobacz poniżej, jakie brednie wypisuje.
Aż boli !!!

Zwinka
Zwinka

Myślisz, że siedział w lesie ? Bo ja jestem pewna, że waruje tu, jak Burek na krótkim łańcuchu.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pani Basiu – TAK TRZYMAĆ! Poskie kobiety są WSPANIAŁE!!!!!!

krakus
krakus

To już w ogóle piramidalne kłamstwo i tworzenie nowej rzeczywistości. PiS odrzucił społeczny projekt po konsultacji we własnym środowisku. A wy sobie przypisujecie „sukcesy” których nie było. A najlepszy jest Kijowski który zapomniał się dzisiaj przelogować na fejsie i napisał że: „KOD to Mateusz”. A nie wy ludzie.

Wiśnia
Wiśnia

PiS odrzucił projekt po konsultacjach we własnym środowisku. Znaczy prezesunio stanął przed lustrem i porozmawiał z własnym środowiskiem.

Mariola
Mariola

A nie ty człowieku, pierwszy raz prawdą operujesz, ale żeby od razu aż taka metamorfoza, że Kijowski najlepszy jest. Widzę, że powoli dociera coś do panicza. Mam nadzieję, że już wiesz, że takie „pany krakusy” w ciążę nie zachodzą i kobiety same z sobą czy to białe, czy niebieskie – też nie.

Zgredzinka
Zgredzinka

Za mało …. głupio i złośliwie.
Popraw się !!!

krakus
krakus

Zauważcie że lewaczki walczą o przerywanie ciąży tylko wśród białych kobiet.

Mariola
Mariola

Nieuk i analfabeta.

Zwinka
Zwinka

Nieprawda. Ja na przyklad walczę o obowiązkową sterylizacje białych przyglupów.

krakus
krakus

Lewactwo dąży do wyrugowania białej rasy z Ziemi. Dlatego w konstytucję obok nazizmu trzeba wpisać zakaz lewactwa.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Taaa…. Wciąż tworzę dzieła wiekopomne,
O których jutro sam zapomnę.
– jak pisał Jan Sztaudynger

Zgredzinka
Zgredzinka

Pozwól, że zniżę się do twojego poziomu i debilnie zapytam, czy jak dajmy na to te lewaczki czarne są, to też chcą przerywać ciążę tylko tym białym?
A jak tam z obywatelstwem, statusem społecznym i zawodowym, konsolidacją środowiskową? O IQ już nawet nie wspomnę.
A jak tam u ciebie z tym ostatnim?

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Pytanie czy wie co to IQ.

Zgredzinka
Zgredzinka

Według Wikipedii test inteligencji to, test psychometryczny mierzący iloraz inteligencji. Rozkład wyników testu jest w przybliżeniu opisywany krzywą dzwonową rozkładu normalnego.
Możesz przetestować. Powodzenia życzę !!!

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Testuję na nim już od jakiegoś czasu. Wyniki wskazują, że nie można z nim polemizować. Zbyt małe IQ.

adama
adama

Krakus co się martwisz o białe kobiety przecież ty jestes czarny,, klikasz jak czarny więc musisz być czarny.

adama
adama

Brawo. Kobiety się organizują na poziomie międzynarodowym. Prawa kobiet to powinien być kolejny wątek programowy całej opozycji. To sprawa która bardzo wyraźnie odróznia opozycję od kościółkowego Pisu. I jest to pole na którym juz teraz PiS przegrywa. Druga taka sprawa programowa to polityka zagraniczna i wobec UE, co jak widzimy jest powiązane z pierwszym.

Misio
Misio

To jakas groteska jest…. Rozhisteryzowana grupa feministek dostaje nagrode za organizowanie protestow antyrzadowych, przeciwko ustawie, ktorej tenze rzad ani nie jest autorem anie pomyslowdawca…. Czekac tylko jak Tytan Intelektu Rysio dostanie nagrode protestanta roku za akcje w Sylwestra, a Alimenciarz statuetke uczciwego przedsiebiorcy za niskie stawki obslugi informatycznej dla KOD…

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Obawiam się, że wpierw nagrodę „dewastatora tysiąclecia” otrzyma już w lutym zwykły poseł K. za całokształt swej antypolskiej działalności.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

„Gdyby nie sytuacja w Polsce, czyli odrzucenie w Sejmie obywatelskiego projektu łagodzącego prawo aborcyjne”

Znaczy się, „czarny protest” miał na celu zaostrzenie prawa aborcyjnego ??? Ale dlaczego dopiero teraz p. Nowacka zdradziła swoje prawdziwe intencje ?… Żeby zgarnąć kasę od zagranicznych lewaków i nie narazić się własnym ?… ;))))))))))))))))

Tak czy owak, Sejm powinien teraz już bez przeszkód i protestów spełnić życzenie kobiet (nie tylko tych protestujących) i maksymalnie zaostrzyć prawo aborcyjne, tzn. całkowicie aborcji zakazać… ;)))