Prezes PiS dał przykład swoim politykom, że można bezprawnie korzystać z państwowych samolotów

OMZRiK: "Sędzia złamał prawo by ochronić prezesa Kaczyńskiego"

W 2015 roku PiS szło do wyborów z transparentnością, uczciwością, sprawiedliwością i pokorą na sztandarach. W ciągu pierwszych kilku miesiącach władzy wyraźnie jednak pokazało, co dla niego znaczą te hasła. I właśnie dzisiaj, gdy wybuchła bomba z lotami marszałka Kuchcińskiego, warto przypomnieć wydarzenie sprzed trzech lat.

 

W czerwcu 2016 roku Jarosław Kaczyński obchodził urodziny. Tego dnia wpadł do Świnoujścia, gdzie nadał gazoportowi imię Lecha Kaczyńskiego, a stamtąd ruszył do Krakowa, by pomodlić się na Wawelu na grobie swego brata. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że środkiem lokomocji, którym przemieszczał się prezes PiS, był… policyjny helikopter. Sam Joachim Brudziński, ówczesny wicemarszałek Sejmu pochwalił się na Twitterze fotką, na której tak pięknie prezentuje się maszyna z policyjnym oznaczeniem na burcie.

Jarosław Kaczyński, zwykły poseł, nie pełniący żadnej oficjalnej funkcji w państwie, a przemieszcza się policyjnym śmigłowcem? Czy to zgodne z obowiązującymi zasadami i kto za to miał zapłacić? Zapewne płatnikiem był MSWiA i stąd też udział ministra Błaszczaka, co miało usprawiedliwić wykorzystanie tego samolotu do przewiezienia prezesa.

 

Mówienie więc dzisiaj o uczciwości partyjnej, o zaskoczeniu Kaczyńskiego, robienie wielkich oczu, udawanie, że partia liczy się z opinią publiczną to jeden wielki fałsz.

Jak widać, praktyki wykorzystywania samolotów policyjnych, wojskowych i rządowych do przelotu przez polityków PiS były na porządku dziennym. Gdyby tak podliczyć koszty tych nieuzasadnionych lotów to byłyby to grube miliony. Miliony wydane na zachcianki polityków, które popłynęły z naszych, podatników, kieszeni.

Tamara Olszewska

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZwinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Zgodnie z moimi przewidywaniami pisowski wór gówna, który od dwóch lat przecieka i śmierdzi, teraz na całego zaczyna się rozlatywać, śmierdzi coraz mocniej, uszczelnić się tego nie da, próbował Grzegrzółka (Gżegżółka, Przegżułka, Zegrzułka cholera jak to się pisze…) nakłamał.. Teraz znów wylazł ten nowy, jak mu tam… Fogiel, w towarzystwie dwóch panów K., na scence Fogiel zrobił Figiel i rozrzucił papier toaletowy, nie pozbierał, zostawił śmietnik i uciekł razem z dwoma panami K. przed pytaniami dziennikarzy. Jak zwykle, pisowski śmietnik będziemy musieli sprzątać wszyscy, tak jak sprzątaliśmy po Niemcach, po komunistach, teraz będziemy sprzątać po pisowcach. Wiecie, zagoniłbym ich do… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Jarosław Samozwaniec.