Prezydent Opola – król wszystkich wsi

Prezydent Opola - król wszystkich wsi

Piosenkę disco polo pt. „Jestem królem wszystkich wsi” zamieścił na swoim profilu facebookowym prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, zaraz po tym jak obrabował sąsiednie gminy z najmajętniejszych wiosek.

Przy ogromnym sprzeciwie mieszkańców, za to przy poparciu wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego poszerzył granice miasta, przywłaszczając sobie m.in. prawdziwego potentata Elektrownię Opole, która dotąd działała w obrębie gminy Dobrzeń Wielki. Mieszkańcy organizują protesty i manifestacje, ale wszystko to jest ignorowane. W końcu buta i arogancja PiS-owskiej władzy doprowadziły do desperackiej decyzji obywateli, którzy od poniedziałku prowadzą w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury protest głodowy przeciwko bezczelnym poczynaniom władz lokalnych. Nie zamierzają opuszczać budynku GOK-u ani przerywać protestu, dopóki decyzja w sprawie korekty granic administracyjnych Opola nie zostanie zmieniona.

Czwartego dnia głodówki, wsłuchując się z nadzieją w słowa Szydło wygłoszone podczas konferencji prasowej, dowiedzieli się, że ich walka zakończyła się klęską. Najbogatsza część Dobrzenia Wielkiego została wcielona w granice miasta Opole, bo jak powiedziała premier: „Decyzja zapadła. Zostało wydane rozporządzenie. Proszę tych mieszkańców, którzy wyrażają swoje obawy, by ze spokojem tę decyzję przyjęli. Prezydent miasta zapewnił, że będzie wspierał i jest z jego strony pełna wola współpracy i dialogu”. Słowa te wywołały u protestujących jeszcze większą determinację, rozpacz i oburzenie. Powiedzieli, że nie poddadzą się. 14 osób zapowiada, że nie przerwie głodówki tak długo, aż nie zjawi się na miejscu premier Szydło.

Głodujących odwiedzają wszyscy, tylko nie sprawcy całego zamieszania. Lokalna władza bierze ich na przetrzymanie i nadal ignoruje. W piątek mieszkańcy w akcie solidarności blokowali główną drogę Dobrzenia Wielkiego, prowadzącą z Opola do Namysłowa. „Król wszystkich wsi” jest niewzruszony i w poczuciu wielkiego sukcesu szykuje się do sylwestrowego balu.

Rozporządzenie podpisane 19 lipca przez premier Beatę Szydło stanowi wyraźnie, iż 1 stycznia 2017 r. Opole ma być powiększone o kilkanaście miejscowości z gmin Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice i Prószków. Każda traci wiele, ale najbardziej poszkodowana jest właśnie gmina Dobrzeń Wielki. Okrojono o jedną trzecią jej teren, ubywa jej 5 z ok. 15 tys. mieszkańców oraz grunty, na których działa wiele zakładów przemysłowych, z elektrownią Opole na czele.

jp

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Prezydent Opola – król wszystkich wsi"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krakus

Bardzo sprytny ruch pacyfikujący mniejszość niemiecką.

Zgredzinka

Te minusy świadczą o niezrozumieniu twojego wpisu.
Tak faktycznie jest jak piszesz.
Ale ta pacyfikacja mniejszości niemieckiej, to tak przy okazji. Przede wszystkim chodzi o kasę.

krakus

przeciętny KODerasta sterowany radiem TOKFM czy GW albo TVNem ma małe zrozumienie otaczającego świata, więc racja

Jerzy

Koloniści, którzy po 1945 wyrzucali Ślązaków z ich domostw mają decydujący wpływ na to, co dzieje się na Opolszczyźnie. Stąd te ciągłe ataki na mniejszość niemiecką, o marginalizowaniu innych śląskich organizacji nie wspominając. Koloniści uważają się (z poparciem rządu) za panów sytuacji a mieszkańcy Opolszczyzny są ignorowani przez wszystkich – od jakiegoś kolejnego „prezydęta” miasta po p.o. premier obecnego rządu.
Mają klaskać i nie podskakiwać, bo jak wspomniał pewien idiota z pisowskiej sekty – Obrona terytorialna skierowana w te strony może załatwić sprawę.

Maciek123454321
Powiem tak – przez lata wieszaliśmy psy na samorządach, że chciwe, że grabią pod siebie, że straże miejskie i gminne łupią kierowców i tak dalej. Prawdziwy złodziej jedna przyszedł w październiku 2015. Samiśmy sobie go zafundowali. Teraz posypujemy głowy popiołem i drżymy, żeby te samorządy, gdzie większość ma nie-PiS, w przyszłym roku się utrzymały. Jest duża szansa, bo pisuary właśnie strzeliły sobie w stopę. Teraz ludzie już wiedzą, co się stanie, jak oddamy samorządy w ręce tej psychodelicznej bandy popaprańców. Casus Opola będzie w całym kraju. Fotoradary znowu ożyją, słynne „śmietniki” będą stać co 10 metrów. Strażnikom miejskim nada się… Czytaj więcej »
Sławomir

Kolejny skok bolszewii pisowskiej na kasę i koryta.