Prezydent Wrocławia zawiadomi prokuraturę – chodzi m.in. o zachowanie Międlara po rozwiązaniu Marszu Niepodległości

Prezydent Wrocławia zawiadomi prokuraturę – chodzi m.in. o zachowanie Międlara po rozwiązaniu Marszu Niepodległości

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zamierza złożyć w prokuraturze trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o wczorajsze wydarzenia w stolicy Dolnego Śląska, o czym pisaliśmy w artykule „Po rozwiązaniu Marszu Niepodległości we Wrocławiu doszło do starć z Policją. Są zatrzymani i ranni”.

 

„Pierwsze będzie dotyczyło antysemityzmu i przemowy Jacka Międlara jeszcze podczas marszu, w której nawołuje do nienawiści na tle różnic wyznaniowych mówiąc o niewdzięcznych i tchórzliwych Żydach. Drugie będzie dotyczyło artykułu w serwisie Międlara, w którym jest nawoływanie do konfliktu zbrojnego i dyskryminacji” – poinformował Bartłomiej Ciążyński. pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii.

Były ksiądz i skrajny nacjonalista Jacek Międlar po rozwiązaniu przez ratusz marszu narodowców mówił, że rozwiązanie manifestacji to „antypolska prowokacja”. – „Wstydź się, wrocławski magistracie, jesteście zwykłymi wrogami naszej ojczyzny, co pokazaliście dzisiaj. Jestem przekonany, że ci anty-Polacy kiedyś będą – niedługo, mam nadzieję – przywiązywani do takiego pręgierza, i życzę im publicznego linczu” – wykrzykiwał Międlar.

 

Lżył prezydenta Wrocławia, wyzywając Jacka Sutryka od „cweli” i „pedałów”. W związku z tym prezydent najprawdopodobniej złoży trzecie zawiadomienie do prokuratury.

„Możecie wykrzykiwać, że jestem „cwelem i pedałem”, możecie nas obrażać, ale na szarganie polskiej flagi we Wrocławiu nie było, nie ma i nie będzie miejsca. Grupka osób, która zdecydowanie inaczej rozumie nasze wspólne święto, tj. jako okazję do obrażania innych, wyzywania policji i walki z nią, chciała nam popsuć Dzień Niepodległości. Na to naszej zgody nie ma i dlatego rozwiązaliśmy marsz. Nie będziemy na to pozwalać. Zawsze zachowamy się jak trzeba!” – napisał prezydent Wrocławia na Facebooku.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JantarGooolallebazi6ShaqMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
matr1x
matr1x

Głupota kodziarzy poraża. Marsz zorganizowały środowiska związane z narodowcami, którzy są przeciwnikami PiS, a kodziarze wyskoczyli z Konstytucją. Ci ludzie zupełnie utracili już kontakt z rzeczywistością.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dla hitlerowców w rodzaju międlara i rybaka nie ma miejsca w Polsce. To znaczy jest, ale w pierdlu.

Shaq
Shaq

Głupota pisiarzy poraża. Marsz zorganizowały środowiska związane z narodowcami czyli wierna przybudówka PiS, wyręczająca partię rządzącą w bardziej skrajnych akcjach, ale działająca za przyzwoleniem a często poparciem PiS.
Mój przedmówca dobrał sobie trafny nick, choć pewnie siedzi z kompem na jakimś oddzale zamkniętym

allebazi6
allebazi6

Chyba coś ci się pomyliło człowieku.”Narodowcy i pis to jedna rodzina,, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna”.

Jantar
Jantar

Przeciwnicy PiS? To czemu Szydło wpłacała kaucję za niejakiego Starucha, który jest związany z narodowcami i ONR-em? Inni PiS-owcy też wpłacali kaucje za innych.

Goool
Goool

Nieuk, prezydent Breslau chce oddać te sprawy w ręce polskiego sądu? Niech się uda po pomoc do Berlina.

allebazi6
allebazi6

Aleś zabłysnał…po prostu… goooooool

Goool
Goool

Jak i prezydent świętujący rocznicę „naszej” historii