Prokuratura odmówiła śledztwa ws. uszkodzonych płyt z nagraniem wypadku z udziałem Szydło

Prokuratura odmówiła śledztwa ws. uszkodzonych płyt z nagraniem wypadku z udziałem Szydło

„Brak znamion czynu zabronionego” – tak brzmi „uzasadnienie” Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, która odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie uszkodzonych płyt, na których znajdowały się nagrania wypadku z udziałem byłej premier Beaty Szydło.

 

Postępowanie w tej sprawie zajęło śledczym siedem miesięcy. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie uszkodzenia płyt złożył obrońca oskarżonego Sebastiana Kościelnika mecenas Władysław Pociej. – „To jest niebywałe, że dowód w tak ważnej sprawie zostaje uszkodzony” – mówił wtedy adwokat.

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Krakowie w czerwcu 2019 r. twierdziła, że wysłała do sądu, przed którym toczy się proces w sprawie wypadku Szydło, „nośniki nieuszkodzone i zdolne do odtworzenia”. Natomiast Sąd Okręgowy w Krakowie poinformował, że płyty „zostały uszkodzone przed przekazaniem akt sprawy do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu”.

 

Na jednej z płyt znajdował się materiał TVN24 z programu „Czarno na Białym”, w którym świadkowie wypadku mówili, że auta kolumny rządowej nie miały włączonych tzw. „kogutów”.  Na drugiej płycie znajdował się zapis monitoringu, z którego został sporządzony przez policję protokół oględzin, przekazany potem do sądu.

Uszkodzenia są na tyle głębokie, że – jak stwierdzili specjaliści z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina – nie da się odczytać zapisanych na płytach danych.

Mecenas Pociej – w związku z dzisiejszą odmową wszczęcia śledztwa przez prokuraturę w Nowym Sączu – nie wyklucza złożenia zażalenia.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
WłodekMajaZbyszekRadekMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

To teraz tylko pozostaje czekać na wyrok wydany przez pisowskiego sędziego. Idę o zakład, że chłopak zostanie uznany za „terrorystę, który dokonał zamachu na premier polskiego, demokratycznego rządu” i sędzia ogłosi wyrok dożywocia w więzieniu o zaostrzonym rygorze. To tak tytułem, żeby nikomu nie wpadło do głowy cokolwiek podobnego. Wszelkie apelacje oczywiście będą odrzucane, bo przecież nie po to PiS chce pozbyć się każdego niepokornego sędziego z zawodu, a po to, żeby skutecznie zastraszyć społeczeństwo. I tak będzie kończyć każdy przeciwnik obecnej władzy – nie ważne, czy na podstawie mocnych, prawdziwych dowodów, czy na podstawie dowodów spreparowanych. Coś to komuś… Czytaj więcej »

Rafał P
Rafał P

Czy te nagrania były w jednym egzemplarzu? Jeśli tak, to obrońca Sebastiana Kościelniaka sprawę zawalił. Widząc to, co się w Kaczystanie dzieje już od kilku lat, powinien od samego początku zabezpieczyć dla siebie, jako obrońcy, kopię, której autentyczność byłaby notarialnie poświadczona.

Radek
Radek

To chyba w Pańskim Kaczystanie. W tym, w którym ja mieszkam, nikt by mu nie dał dowodów do skopiowania.

Rafał P
Rafał P

Odmowa skopiowanie też jest dowodem. Dowodem przed trybunałem europejskim, gdzie ta sprawa powinna trafić.

Włodek
Włodek

O ile wiem istnieją kopie w posiadaniu obrony. Tyle, że wygląda na to iż kopie w/g sądu nie mogą być dowodem, takie to proste

Marek
Marek

W państwie pis pobicie nie jest pobiciem, zniszczenie dowodów nie jest niszczeniem dowodów, żądanie łapówki nie jest żądaniem. nawoływanie do nienawiści nie jest nawoływaniem, kradzież nie jest kradzieżą, ale tylko gdy jesteś funkcjonariuszem/stronnikiem władzy.
Bo w sytuacji odwrotnej to kradzież której nie było jest kradzieżą, wydany przez prawdziwych sędziów wyrok nie jest wyrokiem itd. .

Równość wobec prawa według filozofii pis.

Zbyszek
Zbyszek

Te nieszczesne listy poparcia skonczą tak samo. Utlenią się albo zozpuszczą.

Maja
Maja

Drogie Pisiory, suwerenie – PO TO własnie waszym wybrańcom potrzebne są zniewolone sądy. Tyle, że jak zwolennik PiSu zostanie staranowany przez premierowską albo prezydencką limuzynę, to niech nie płacze, że zwalą winę na niego i wsadzą do więzienia.