Przegląd Prasy Niezależnej(19.04-25.04.2021)

Przegląd Prasy Niezależnej (13.09-19.09.2021)

Uwaga! Uwaga! Newsy tygodnia po promocji i z rabatem. Łapcie i czytajcie! Czytajcie i zapamiętajcie, bo przyjdzie czas, gdy warto będzie je przywołać i wykorzystać do sprawiedliwego osądu nieRządu i reszty tego tałatajstwa.

…………………………………..
1.Beata Szydło to wzór intelektu i wszechstronnej wiedzy. Zna się świetnie na wszystkim, więc nie dziwota, że wpycha się ją wszędzie, gdzie tylko można. Zasiada już w Radzie Muzeum Auschwitz Birkenau jako wybitna ekspertka od historii, w radzie społecznej 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką, bo nikt nie zna się zapewne na medycynie i organizacji służby zdrowia tak jak ona i w radzie społecznej Muzeum Ziemi Oświęcimskiej. Daleko ta Polska zajdzie z takimi orłami jak ona. Oj, daleko!

2.Duda,jak to Duda, znowu zaklina rzeczywistość. Chwali się relacjami z USA, które nigdy wcześniej nie były tak wspaniałe. Radośnie opowiada o swoich kontaktach z prezydentem Bidenem, o sygnałach, jakoby jesteśmy ważnym partnerem i zbliżającym się wielkimi krokami spotkaniu. Niesamowite! On naprawdę wierzy w to, co mówi?

3.Kasa na służbę zdrowia potrzebna na gwałt, więc trzeba ją szybko znaleźć. Gdzie? Oczywiście w kieszeni obywatela. Stąd pomysł podwyższenia składki zdrowotnej, uzależnienia jej wysokości od dochodu, bo bogatsi mogą przecież dać więcej i wprowadzenie składki pielęgnacyjnej, która będzie rosła wraz z wiekiem płacącego, ale za to zapewni nam na starość świetną opiekę. Podejrzewam, że niewielu z tej opieki skorzysta, bo polityka nieRządu dla wielu z nas skończy się przedwczesnym zgonem. Ot, taka naturalna eutanazja po prostu.

4.Już nie historia, WOS i język polski, ale Wychowanie do Życia w Rodzinie, ma się stać najważniejszym przedmiotem w szkole. Trzeba wbić przecież tym młodym móżdżkom do głów chrześcijański model rodziny, chrześcijański model funkcjonowania chłopca i dziewczynki, chrześcijański model prokreacji i bezgraniczną wiarę w kościół, prezesa i jego partię. Wiadomo, taka będzie Rzeczpospolita, jak Czarnka chrześcijańskie wychowanie, czyli…tępa, zacofana, ale za to pełna miłości do wypasionych duchownych i PiS.

5.Ojciec polityka Porozumienia zrecenzował pozytywnie książkę o Mariuszu Kamińskim i teraz syn, Michał Wypij, polityk Porozumienia, musi za to zapłacić. Ma więc już przerąbane i PiS nie chce mieć z nim nic wspólnego. Nie będzie więc miejsca na liście wyborczej. Nie będzie bratania się. Nie będzie ten tego…koniec z facetem i niech za to podziękuje tatusiowi. Pamiętaj więc ty, który marzysz o karierze politycznej. Złóż samokrytykę, odetnij się z marszu od rodziny i najlepiej załatw szybko, by adoptował cię prezes. To twoja jedyna szansa, byś się grzał przy korycie PiS-u.

6.Biedny ten Maciej Nawacki, pupilek Ziobry. On tak się stara, a taki Juszczyszyn robi mu wciąż pod górkę i na dodatek czepia się tegoż Nawackiego, który jak Rejtan chce chronić polski wymiar sprawiedliwości przed powrotem niepokornego sędziego do pracy. O nie! On już nie odpuści i składa zażalenie do prokuratury, że Juszczyszyn go obraził, zarzucając mu łamanie prawa pracowniczego i przekroczenie uprawnień. Spokojnie! Ziobro go utuli, pogłaszcze po główce, obieca jakąś rekompensatę za doznane krzywdy i będzie dobrze. Juszczyszyna się wykończy, a narodowi pokaże się, kto tu rządzi i jak.

7.Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie to łakomy kąsek dla obozu władzy. Kształci pedagogów, ekspertów od podręczników i jego absolwenci mają ogromny wpływ na kształt polskiej edukacji. Odbywają się więc tutaj jakieś tajemne spotkania z Terleckim, szef „Solidarności” uczelnianej pisze peany na temat Czarnka, planuje się zwolnienia części kadry naukowej, zapewne tej, co nie po linii partyjnej. Kiedyś był tzw. WUML czyli Wieczorowy Uniwersytet Marksistowsko Leninowski, kształcący kadrę partyjniaków jako agitatorów, popularyzatorów jedynego słusznego trendu i indoktrynatorów właściwej ideologii. Wracamy do tego koszmarku?
…………………………………………..
I na koniec czas na odrobinę relaksu i uśmiechu… – Słyszałeś? Podobno skończyła się sprawa z banerem „Duda jest Głupi”? – Nie, a jak się skończyła? – Gościu dostał 3,5 roku więzienia, w tym pół roku za obrazę prezydenta, i 3 lata za zdradę tajemnicy państwowej.
…Do poczytania za tydzień.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Źródło informacji
1.https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,27015622,byla-premier-beata-szydlo-w-kolejnej-radzie-spolecznej-kolekcjonerka.html?_ga=2.42505893.1879402391.1619283257-1414457054.1616498630#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.maly
2. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/andrzej-duda-mowi-o-relacjach-z-joe-bidenem/j7vtj1z,79cfc278
3. https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27005845,rzad-szuka-pieniedzy-na-zdrowie-szykuje-sie-narodowa-zrzutka.html#do_w=52&do_v=138&do_a=293&s=BoxBizImg3
4. https://wiadomosci.wp.pl/czarnek-chce-postawic-na-wdz-nauczyciele-boja-sie-indoktrynacji-6630805751855776a
5. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26994978,takich-rzeczy-sie-nie-wybacza-tepy-ten-hak-pis-stawia.html#s=BoxOpImg6
6. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27014127,nawacki-zawiadamia-prokurature-ws-sedziego-juszczyszyna-koniec.html#do_w=58&do_v=132&do_a=377&s=BoxOpImg14
7. https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26997600,dobra-zmiana-na-up-co-na-uniwersytecie-pedagogicznym-robil.html

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
25 kwietnia 2021 10:03

Mała poprawka: WUML od Wieczorowy ….. Pozdrawiam