Przyłębska próbuje zablokować posiedzenie Sądu Najwyższego – Rzecznik SN: „Posiedzenie się odbędzie”

30 stycznia 1987 r. Rada Państwa powołała Przyłębską na stanowisko sędzi Sądu Rejonowego w Poznaniu

„Odkrycie towarzyskie” Jarosława Kaczyńskiego, czyli Julia Przyłębska nagle się uaktywniła. Po tym, jak marszałek Sejmu Elżbieta Witek dzisiaj zwróciła się do TK „o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sejmem a Sądem Najwyższym w sprawie powoływania nowych sędziów”, Przyłębska dziarsko wzięła się do pracy.

 

Chodzi o jutrzejsze posiedzenie trzech Izb Sądu Najwyższego, podczas którego 60 sędziów ma odpowiedzieć na pytanie prawne zadane przez Pierwszą Prezes SN Małgorzatę Gersdorf. Dotyczy ono udziału w składach sędziowskich osób wyłonionych przez neoKRS i uprawnień takich osób do orzekania.

„W związku ze wszczęciem przez Trybunał Konstytucyjny postępowania z wniosku marszałek Sejmu, czwartkowe posiedzenie trzech Izb Sądu Najwyższego zostaje zawieszone” – poinformowała Julia Przyłębska. To iście ekspresowe dla niej tempo, bo wniosek Witek wpłynął ok. południa, a kilka godzin później Przyłębska wydała swoje oświadczenie.

 

Rzecznik SN Michał Laskowski, odnosząc się do oświadczenia Przyłębskiej, powiedział, że nie ma żadnego sporu kompetencyjnego. – „Nie wiem, kto i z kim miałby tu być w sporze, to jest fikcja, tu żadnego sporu nie ma, bo SN rozstrzyga rozbieżności w orzecznictwie Sądu Najwyższego i ewentualnie sądów powszechnych i nie wchodzi w żadną inną kolizję z innym organem państwowym, zwłaszcza z Sejmem. W czwartek jest posiedzenie, będziemy się nad tym zastanawiać” – powiedział sędzia Laskowski.

Początek posiedzenia trzech Izb SN: Cywilnej, Karnej i Pracy zaplanowano na godz. 10.00.

„Kucharz gotuje. Kelner obsługuje gości. Mają osobne kompetencje. Nie może być między nimi sporu, bo robią coś zupełnie innego. U nas kelner (Sejm) idzie do sądu, bo nie chce pozwolić kucharzowi (SN) ugotować jutro obiadu. Dlaczego? Bo kelner sam chce gotować i zastąpić kucharza” – tak obrazowo sprawę skomentował na Twitterze konstytucjonalista prof. Marcin Matczak.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MarcinTom&JaryIwonaLehooMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Zobaczymy. Może pod siedzibę Sądu Najwyższego Przyłębska z Witkową wyślą straż sejmową uzbrojoną w szable, żeby nikt tam nie wszedł.

Marek
Marek

Ja realnie spodziewam się tam jutro siłowego blokowania przez policję, wojsko czy wot, wcale nie żartobliwie.
Policja już wchodziła na salę sądową na wezwanie pisowskiego kacyka, więc szlaki już przetarte.

Maciek123454321
Maciek123454321

Proszę nie żartować. Przecież Julcia z Elżunią umierają ze strachu. Jakie szable, skoro jutro znów będą musieli bronić do ostatniej kropli krwi sejmu, gdzie będzie głosować pisowskie bandyctwo. A tak na marginesie, czy wszyscy (p)osłowie pisowi są zdrowi? A może by się kilku pochorowało? Grypa szaleje……….

Lehoo
Lehoo

Takich kompetencyj pani Wolfgangowa nie ma

Iwona
Iwona

Gdyby poważnie potraktować oświadczenie mgr Przyłębskiej, to również działalność Sejmu od zaraz ulega zawieszeniu.

Tom&Jary
Tom&Jary

Ciekawe czy zdążyła obiadek Jarkowi ugotować. Jeden sędzia przerywa urlop, prezesową TK odrywają od garów.
W jakim my kraju żyjemy to jest przerażające.

Marcin
Marcin

Czy ktoś zwrócił uwagę na zdjęcie otwierające? Prof. Przyłębska?

Lehoo
Lehoo

Tylko w chorej imaginacji pisich najmitów z partyjnej szczekaczki TVP