Rada Regionów KOD apeluje do Kijowskiego

Rada Regionów KOD apeluje do Kijowskiego

Tymczasowa Rada Regionów KOD zaapelowała w sobotę do swoich liderów Mateusza Kijowskiego i Piotra Chabory, by powstrzymali się od publicznych wystąpień. Rada poprosiła o niewypowiadanie się do mediów i o to, by obaj powstrzymali się przed „jakimkolwiek kreowaniem polityki wizerunkowej”. Tę rolę ma przejąć nowy rzecznik prasowy. Kijowski i Chabora mają też zaprzestać zarządzania grupami na portalach społecznościowych i nie występować publicznie podczas wydarzeń KOD.

Rada domaga się też obietnicy powołania niezależnego zewnętrznego audytu w sprawie wydatków KOD. Ma to potrwać około sześciu tygodni. Do tego czasu przesunięte mają zostać obrady Krajowego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia KOD.

Kijowski zapewnił, że w najbliższych dniach przedstawi informacje i dokumenty wyjaśniające okoliczności sprawy. „Jestem przekonany, że pozwolą one wszystkim zrozumieć, co się faktycznie wydarzyło”. Zaproponował też przyspieszenie krajowego zjazdu programowo-wyborczego KOD, który mógłby się odbyć 18 lutego 2017 r. Do tego czasu – zdaniem Kijowskiego – kierowanie działaniami KOD-u powinna przejąć Rada Regionów.
(Źródło: tvn24)

j

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

29
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
20 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
HiszpanZgredzinkaWacław OlczykPaWełKrzysztof Mazur Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kamil
kamil

Ktoś odpowiedzialny, który potrafi się zachować, przemawia w imieniu ogółu powinien chwycić za stery. Ktoś kto jest doświadczony, ale jednocześnie nie brylował na samym czele, nie spaliły go występy przed kamerami – pułkownik Mazguła, Paweł Kasprzak z Obywateli RP ?

Sławomir
Sławomir

Noż o to właśnie reżimowi bolszewii chodzi, żeby zatruć swoim jadem nienawiści KOD od środka.

PaWeł
PaWeł

Bezsprzecznie o to chodziło reżimowej bolszewii. Teraz należy się jednak na tyle przytomnie zachować by ich plan spalił na panewce.

אֱלָהָא
אֱלָהָא

Czyżby wojna na górze ? To nie wróży KOD nic dobrego, bo o ile Mateusz Kijowski jest osobą względnie przewidywalną, skłonną do rozmów z oponentami ai przede wszystkim rozpoznawalną w kraju i za granicą, to jego główni rywale (przypuszczam, że jednym z nich jest Radomir Szumełda a drugą Władysław Frasyniuk, na celebrytów w rodzaju pań Jandy, Cieleckiej, Stalińskiej lub Szczuki, czy też obydwu panów Stuhrów raczej bym nie stawiał) są politykami, którzy będą mieli do wyboru dwie drogi: podporządkować ten ruch społeczny którejś z partii opozycyjnych (stawiam tu na PO), lub stworzyć całkowicie nową partię i wypromować siebie. Każda z… Czytaj więcej »

Krzysztof Mazur
Krzysztof Mazur

Pan Kijowski jest osobą przewidywalną w złym słowa znaczeniu: wiadomo, że się nie sprawdził. Występy w telewizji to za mało. Potrzebna jest jeszcze uczciwość osobista i zdolności organizacyjne. Afera fakturowa, brak wyborów przez rok czasu i brak komunikacji z regionami pokazują, że MK nie spełnia tych wymagań i powinien zostać usunięty co najmniej z zarządu organizacji, jeśli nie w ogóle (jeśli wystawiał fikcyjne faktury za niewykonane prace).

אֱלָהָא
אֱלָהָא

Rację miał kardynał Armand Jean Richelieu mówiąc „Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo”. Jeszcze niedawno cały KOD stał niewzruszonym murem za swym twórcą, organizatorem i przywódcą a teraz z powodu mało znaczącego potknięcia wielu jego niedawnych przyjaciół jest gotowych skoczyć mu do gardła. O tempora, o mores !

adama
adama

Z tym skakaniem do gsadła przesadzasz – zapewne tak by chcieli Pisowcy.

Krzysztof Mazur
Krzysztof Mazur

Kult wodza to nie demokracja. Potrzebujemy kogoś, kto będzie się zajmował organizacją, a nie występami w telewizji i zachwalaniem samego siebie jako ‚lidera’. MK za bardzo postanowił być ważny i cwany.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Po pierwsze, to jest stanowisko tylko części regionów. Zdanie odrębne zgłosili przedstawiciele regionu mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Dziwnym trafem ten fakt umknął wszystkim dziennikarzom mediów tzw. głównego nurtu, jak również redaktorom tego portalu. Po drugie – zanim zaczniemy robić audyty dot. ujawnionego właśnie konfliktu interesów, zamiast wieszać psy na Mateuszu Kijowskim należy zidentyfikować osoby, które właśnie teraz, w czasie najpoważniejszego kryzysu rządów PiS, wyciągnęły kopie faktur zapłaconych nie ostatnio, tylko KILKA MIESIĘCY TEMU i udostępniły je mediom – na wszelki wypadek od razu dwóm redakcjom, żeby mieć pewność że sprawa zostanie nagłośniona. Otóż te osoby swoim postępowaniem uczyniły… Czytaj więcej »

adama
adama

Niestety tak, ale należało sie spodziewać, że PiS wypuści służby na KOD i będzie kompromitował liderów. To kontratak za mocną manifestację opozycji jaką były swięta i nowy rok w sejmie i pod sejmem. Im gorzej będzie isowi szło tym prowokacji będzie więcej.

gboor
gboor

Pełna zgoda. Zarząd. z Szumełdą na czele, zamiast urządzać konferencje i biegać do mediów, powielając ploty, domysły i gdybania (wszystkie jakimś trafem bardzo niekorzystne dla Kijowskiego), powinien w pierwszej kolejności spotkać się z nim, (i innymi odpowiedzialnymi osobami) wysłuchać jego racji i zbadać sprawę, a dopiero potem się wypowiadać. Byłem zdziwiony jak zaraz po wybuchu „afery” pan Szumełda biega po wszystkich możliwych mediach oskarżając i podejrzewając Kijowskiego o wszystko co najgorsze, jakby tylko czekał na okazję i momentalnie podjął decyzję o „odstrzeleniu” Mateusza.
Tłumaczenia Kijowskiego brzmią dla mnie spójnie, logicznie i wiarygodnie. Tłumaczenia zarządu są strzałami-samobójami obnażającymi kłótliwość i niekompetencję.

Janka
Janka

Szumełda uważa, że Pan Mateusz powinien ustąpić; gdyby prezesi firm, w których ujawniono nieprawidłowości finansowe od razu podawali się do dymisji to większość firm musiała by zmienić szefów.

Janka
Janka

Całkowita racja, ktoś chciał kompromitując lidera KOD zniszczyć wizerunek KOD, jest to sprawą o wiele ważniejszą, i od tego należałoby zacząć.

Krzysztof Mazur
Krzysztof Mazur

Pan Kijowski mógł ujawnić faktury wiele miesięcy temu, jakby to nie była fikcja literacka z usługami informatycznymi, ale tego nie zrobił i tym samym jest niewiarygodny i już wiarygodny nie będzie. Dla opinii publicznej, nie dla zarządu.

lsd
lsd

Mądra decyzja. Liderzy powinni w takiej sytuacji szukać rozwiązania i nie zaogniać sytuacji. Każda ze stron ma więcej do stracenia na takim konflikcie. Sposób rozwiązania problemu będzie jasno pokazywał na ile ludzie zaangażowani w KOD są gotowi do sprawowania władzy w Polsce. Mogę zrozumieć rozczarowanie Kijowskiego i próbę obrony swojej dobrego imienia, ale jest on kojarzony w KOD i co za tym idzie opinia na jego temat przekłada się na opinię całego środowiska. I dla niego, jak i przyszłych przywódców lepiej będzie, gdy skupią się na przedstawieniu faktów, zamiast na przepychankach. Sposób przedstawienia informacji o fakturach stawia w złym świetle… Czytaj więcej »

raf
raf

Obawiam się, że muszę poprzeć to stanowisko. Pan Mateusz Kijowski, pomimo licznych zasług, jest teraz dla KODu obciążeniem. A KOD to jedyna widoczna droga wyprowadzenia Polski z pisowsko-faszystowskiej demokratury. To jest zbyt ważna sprawa i pan Kijowski powienien to rozumieć. Również dla własnego dobra – jeśli wycofa się teraz, zostanie zapamiętany jako założyciel wspaniałego ruchu społecznego. Jeśli nie – różnie może być.

Zgredzinka
Zgredzinka

Człowieku, przecież KOD to …. Kijowski !!!
Wyobrażasz sobie „Solidarność” bez Wałęsy?
Jakby wyglądał ten ruch z kimś takim jak Radomir Szumełda na czele?
Możesz to sobie wyobrazić?
Powiem tak, jak odejdzie Kijowski to KOD popłynie !!!

PaWeł
PaWeł

Jeżeli jest tak jak Pani pisze, że „KOD to Mateusz Kijowski „, to bardzo źle świadczy o nas; KODzie. Mimo mojej całej ogromnej sympatii dla MK , muszę stwierdzić, że w wyniku błędów wynikających min. z niezgodnym ze statutem stylem sprawowania swej funkcji, doszło do tego kryzysu. Zdumiewające, że zarząd nie był przygotowany na wszechobecny problem rywalizacji między swoimi członkami. Dlatego należało nawet przesadnie przestrzegać zakresu kompetencji. Byłoby może mniej efektownie, ale na pewno skutecznie.

Zgredzinka
Zgredzinka

Nad ustalaniem zakresu kompetencji, jak i wszelakimi innymi kwestiami organozacyjnymi i prawnymi, można zastanawiać się teraz.
Na początku, w tej całej gorączce tworzenia, nikt bez wątpienia nie myślał o tym, że z tego wyjdzie tak potężny ruch. Każdy robił to, co było w danej chwili potrzebne, ucząc się na własnych błędach.
Jestem przekonana, że wówczs nikt nie myślał o tym, iż ruch ten będzie kiedyś stał ością w gardle władzy i ta użyje wszelkich metod by go zniszczyć.
Zauważyłeś, że jakoś zawsze takie afery wypływają w najbardziej dogodnym dla PiS-u momencie i jakoś nigdy mu nie szkodzą, a zawsze bardzo pomagają.

PaWeł
PaWeł

Ostrzegałem przed zagrożeniami rok temu w ramach dyskusji nad statutem. Moje uwagi, być może nie dość sensownie wypowiedziane, nie mogły widać stanowić przestrogi. Dziwne, ze nie znalazł się w kręgu MK nikt bardziej wiarygodny i doświadczony. Mam nadzieje, że wszyscy weźmiemy sobie tę lekcję do serca.

Zgredzinka
Zgredzinka

I ja mam taką nadzieję.
Teraz każdy zdaje sobie sprawę z tego, co mamy do stracenia.
Jednak jakoś dziwnie spokojna jestem, że ta cała aferka dobrze się skończy i MK wyjdzie z tego jeszcze mocniejszy.
Według zasady, że to co cię nie zabije, to cię wzmocni.
A trudno zaprzeczyć, że bez niego nie byłby to już ten sam KOD. Straciłby siłę rażenia.

Wacław Olczyk
Wacław Olczyk

Tak tylko Radomir na czele KODu (jedyny z KODu,ktury przelewał krew w walce z pisowskimi siepaczami na pogrzebie Śledzikówny) HWAŁA szumeldzie

Zgredzinka
Zgredzinka

Ej, panie Wacławie, przydałoby się spojrzeć do słownika ortograficznego.
A co do waleczności pana Szumełdy, to nikt nie poddaje tego w wątpliwość.
Pytanie jednak brzmi, czy właśnie ta cecha jest u przywódcy tą najbardziej pożądaną?

krakus
krakus

KOD to Mateusz. Tak uważa Kijowski. Więc pozmienia te rady. Stworzy rady popierających go błaznów jak swego czasu Tusk.

Zgredzinka
Zgredzinka

Czyli nadaje się jak najbardziej na przywódcę.

adama
adama

KOD teraz musi pokazać, że ze spokoojem, w ramach procedur rozwiązuję tę sprawę. Jestem spokojny, że tak właśnie będzie – tu rządzą demokratyczne procedury a nie wódz. Pis chciał skompromitowac KOD a KOD zrobi całej Polsce pokaz demokracji w działaniu – już to pokazuje jak bardzo opozycja różni się od PIS i pokazów histerii prezesa.

Zgredzinka
Zgredzinka

O kurcze, cały czas byłam przekonana, że jesteś kobietą !!!
Masz okropnie mylący nick.
I ja jakoś jestem dziwnie spokojna, że wszystko dobrze się skończy i to Szumełda będzie musiał odejść. To jakiś zły duch tego ruchu.

Andrzej
Andrzej

Kijowski był jest i będzie nasz. Zrobimy kuku PIS-owi i obronimy naszą ikonę.

Hiszpan
Hiszpan

Skłócić, obrzucić błotem, zamieszać……. można liczyć na” pseudodziennikarzy” i ich „warsztat”. Samograj, po prostu samograj. Gdzieś był., nie sam, ukradł. Jak z rozdawaniem rowerów na placu czerwonym……….